Łukasz Kruczek: "Jest pewien niedosyt"

 • 2011-03-19 17:47

Trener Łukasz Kruczek nie jest zadowolony z dzisiejszego czwartego miejsca polskiej drużyny. Polski szkoleniowiec przyznaje, że liczył na więcej.

"Szansa na podium była jak zawsze. Kiedy nie ma wpadek, zawsze jest szansa na podium. Przy nieudanych skokach jest trudno walczyć o "pudło". Hannu Lepistoe w takich sytuacjach zwykł mawiać: czwarte miejsce też nie jest złe. Za chwilę jednak będzie można powiedzieć, że jesteśmy kolekcjonerami czwartych miejsc "- mówi Łukasz Kruczek dla Onet.pl.

"To trochę drażni. Ocieramy się o to podium, a nie można wskoczyć na nie na stałe. Nie ukrywam, że jest pewien niedosyt"- dodał szkoleniowiec Polaków.

"Gdyby nawet Stefan skoczył swoje, to mogłoby nam zabraknąć - mimo wszystko - do podium, bo Słoweńcy skakali tutaj dobrze. Wtedy byłby jeszcze większy niedosyt" - zakończył Kruczek.


Tadeusz Mieczyński, źródło: sport.onet.pl
oglądalność: (7230) komentarze: (24)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Kruczek

  Ale też nie można zapominać o Żyle w kontekście Kruczka. Od połowy stycznia bez przerwy skakał w PŚ. W COC poza jednym 9. miejscem nie miał rewelacyjnych wyników, ba nawet zdarzyła mu się wpadka w postaci 48. miejsca. Poleciał do Sapporo i co? Raz nie wszedł do "30" za drugim razem zajął miejsce pod koniec jej przegrywając ze Śliżem, a także: Stjernenem, Hocke, Frenette czy Funakim. Skoczkami, których aktualna forma pozostawia wiele do życzenia. Dzień wcześniej przegrał z takimi "potęgami" jak: Boyd-Clowes czy Gangnes. W Zakopcu tylko raz wszedł do "30". W Willingen miał 1 przebłysk w kwalifikacjach, w drużynie zawalił nam trochę 2. miejsce pierwszym skokiem. W Kligenthal skoczył fatalnie. Dopiero od lotów w Oberstdorfie i Vikersund zaczął jakoś skakać tzn regularne dobre skoki. W Oslo 2 dobre miejsca. Miejsca zajmuje mniej więcej takie jak zajmował w COC, a jak wiemy między COC, a PŚ jest przepaść. Pytanie powstaje czy z formą taką jak miał na początku gdy wchodził do kadry Kruczka, by teraz tak dobrze skakał? Niech każdy sobie sam odpowie na to pytanie. Oczywiście bezsprzecznym pozostaje, że podwaliny pod dzisiejszą formę włożył Szturc.

 • zur555 doświadczony
  newryn

  Małysz dostanie propozycje trenowania kadry Celeja wraz z Mateją.
  Adam raczej tego nie przyjmie to w tedy Tajner wymyśli coś innego żeby tylko sponsorzy byli.

 • newryn stały bywalec
  Kruczek a zawodnicy

  Trzeba wreszcie,aby kilka osób przejrzało na oczy i nie utożsamiało Kruczka z wynikami drużynowymi. Chcecie wyników Kruczka? -ależ proszę bardzo: wstawcie Kamila razem z Miętusem, Kubackim, Kotem..
  No i co? Jak tam konkurs w sobotę -weszliśmy do finałowej "8"? Śmiem wątpić..
  Jak już kiedyś wspomniałem -Kruczek nie ma doświadczenia na tyle, aby zdiagnozować błędy swoich metod treningowych i cyklu przygotowań do wielkich imprez. Przy Hannu -OK, ale sam będzie w stanie tylko zniechęcić zdolnych przecież chłopaków do skakania..
  Jeszcze gorzej, jeśli zacznie teraz wycierać sobie nosa Stochem, tak jak długo Tajner Małyszem. Nikt na Tajnera nie wsiadał, ale gdyby Małysz miał wcześniej trenera z prawdziwego zdarzenia, to ile PŚ miał by wygranych? Teraz widzę, że chcą Małysza wciągnąć do kliki, aby czasami broń boże nie opowiedział kilku rzeczy, co też niedawno mu się zdarzyło.. Nieprędko się coś zmieni -tak czuję..
  Szkoda mi Kamila -przy tej trenerce nigdy nie przekroczy progu bycia bardzo dobrym zawodnikiem -żeby regularnie wygrywać, trzeba być wybitnym.. A czas płynie..

 • anonim

  Ale nie, Polacy sa minimalistami i cieszą się z miejsc pod koneic 3 dziesiątki. Wystarczy popatrzeć na miejsca Polaków w PŚ i PK. to jest tragedia, kadrowicze Kruczka nie istnieją!

 • Luthor weteran

  Kruczek powinien po rękach całować Szturca i Lepistoe, bo Małyszem i Żyłą uratowali mu tyłek. Gdyby nie miał ich do dyspozycji, to sezon zakończyłby się dla naszej kadry prawdziwą katastrofą. Kadrowicze Kruczka w zdecydowanej większości zamiast walczyć o punkty PŚ, mieli problemy z kwalifikacją do "30" Pucharu Kontynentalnego. Nawet Kamil przeciętnie zaczął sezon i musiało trochę czasu minąć zanim ustabilizował się na poziomie pierwszej "10" PŚ. Stefan miał dobre okresy w tym sezonie, ale szczyt formy zamiast na MŚ i końcówkę sezonu przyszedł na środek stycznia i teraz sami widzimy jak strasznie męczy się na skoczni. Spróbujcie z kadrowiczów Kruczka ułożyć czwórkę na drużynówkę i zastanówcie się czy miałaby szansę dostać się do ósemki. Marne szanse. Te podia drużynowe w tym sezonie oczywiście cieszą, ale też kompletnie zamazują prawdziwy obraz sytuacji.

 • x666 doświadczony

  Może być tak, że odejście Adama pozwoli na wykorzystanie jego sztabu do szkolenia młodych. Niestety odejście Adama może spowodować odpływ reklam i mniejszą kasę, a wtedy może być kiepsko. Przyszły sezon zdecyduje, jak Stoch i inni bedą mocni to skoki w Polsce przetrwają, to będzie walka o wszystko.

 • Talar doświadczony
  Luthor

  Chciałem powiedzieć że nie ma co porównywać teraźniejszej reprezentacji Polski z tą Szwajcarii sprzed kilku lat..
  Parę lat temu rzeczywiście Polska się w ogóle poza Adamem nie liczyła ale teraz jest inaczej i wierzę że będzie jeszcze lepiej bo potencjał mamy, zdolnych juniorów także ale sporo brakuje w systemie szkolenia.. Miejmy nadzieję że i te dziurę uda się załatać i mimo odejścia Adasia nadal będziemy się liczyć..

 • x666 doświadczony

  "No i ciekawe kto będzie trenerem w przyszłym sezonie. "
  KRUCZEK!
  Nie , żebym był szczęsliwy, ale nie ma powodu do zmiany. Trzy kolejne lata jest poprawa i dopóki nie będzie kryzysu nikt nawet poważnie nie zgłosi wniosku o zmianę trenera.
  W tym roku lepiej sie zaprezentowliśmy od tradycyjnie bardziej uznanych państw jak np. Czechy, Finlandia, Japonia, Rosja... walczymy do końca jak równy z wielką potęgą Niemcami. Za rok u nas odejdzie Adam u Niemców wiek emerytalny mają Uhrmann, Schmitt, Neumayer.
  Kruczek nie jest cudotwórcą ale na razie ma sukcesy, a 2 wygrane Kamila, udział Stefena w finale PŚ i zdobycie w jednym sezonie tyle miejsc na podium w drużynie co prze poprzednie sto lat gwarantuje mu pełny luz. Nawet się pewnie nie obawia.

 • anonim
  drużyny

  Szwajcarzy kompletnie chyba przestaną istnieć, gdy Ammann skończy karierę.
  Rosjanie w Kuusamo w poprzednim sezonie zajęli 4. miejsce, kto wtedy by pomyślał, że teraz będą zajmować 3. miejsce, ale po 2 grupach skoczków, w których skaczą ich jedyni skoczkowie, którzy prezentują jakiś poziom, żeby odpaść z kretesem z II serii.
  Finowie: Nikkunen był tym złym trenerem, który ich hamował, teraz walczą o to, żeby wejść do II serii, a na wielkich imprezach 1 fartowny brąz z Planicy z zeszłego roku.

  Te drużyny naprawdę mają o czym myśleć, u nich jest naprawdę źle. Ciekawe co będzie z Norwegami po odejściu Kojonkoskiego, ale nie ma co liczyć na kiepską formę.
  A my? U nas odchodzi tylko 1, a właściwie aż 1, bo najlepszy. Zastąpi go Stoch czyżbyśmy mieli przez kolejne znowu lata narzekać, że mamy tylko 1 skoczka w czołówce? A drużyna? Historia pokazuje, że nie są potrzebni wielcy liderzy do sukcesy, choćby Japończycy w Sapporo 2007, a my przecież o mało medalu nie zdobyliśmy w Libercu, gdy Małysz był w średniej formie. Na dzień dzisiejszy mamy Stocha i Żyłę, napewno się Hula odbuduje, tutaj trener ktokolwiek nim będzie w kolejnym sezonie musi się zastanowić co się stało, że nagle tak bardzo mu forma spadła. Przecież w Willingen świetnie skakał w drużynie, w Kligenthal punktował, czyżby mamut w Oberstdorfie go tak rozregulował? Podobnie by było z Kubackim w Harrachovie, przecież nie skakał gorzej przynajmniej nie dużo od dzisiejszego Byrta. Dziwne.Mamy młodych: Kubackiego, Byrta czy Miętusów. Koty są dziwni: Maciek zdobywa wiele punktów latem, żeby nawet punktu nie zdobyć, Kuba za to ociera się o punkty w lotach, ale w Japonii również punktu nie umie zdobyć.
  Na Małyszu drużyna się nie kończy, choć go oczywiście będzie bardzo brakować. Potencjał mamy, ale trzeba go wreszcie wykorzystać.
  No i ciekawe kto będzie trenerem w przyszłym sezonie.

 • Luthor weteran
  @Talar

  Jeszcze parę lat temu z pokonaniem Szwajcarów mieliśmy spore problemy. Pamiętam jak na MŚ w Oberstdorfie "wyrzucili" nas z "8". Zapomniałeś wspomnieć o Michaelu Moellingerze, który swego czasu w kadrze Szwajcarii prezentował naprawdę dobrą formę. Szkoda, że dzisiaj tak bardzo się Helweci posypali (poza Ammannem)...

 • x666 doświadczony

  Maślana co bierzesz? Polska ma walczyć z Austrią i Norwegią. Już porażki Kuttina i Lepistoe pokazały, że możemy ich co najwyżej podziać. Sukcesem samym w sobie jest ostatnie lato, ale z pewnym dystansem. Ważne, że kolejna trzecia zima z rzędu gdy Polacy skaczą lepiej. Postęp może zbyt mały ale jest, a lato pokazuje, że wystarczy odrobinę lepiej trafić i będziemy mocni. Ale do Austrii przez najbliższe lata się nie zbliżymy.

 • anonim

  Owszem jest, ostatni raz dałem się na lato nabrać, teraz bede tylko sprawdzał wyniki na chłodno. Taaa tylko że Japonczycy czy Finowie w formie leja nas. Żyła skacze jako tako w drużynie, ale my mieliśmy walczyć o zwycięstwa z Norwegami i Austriakami a nie o max 3 miejsce...

 • Talar doświadczony
  Maślana

  Z tym że my teraz liczymy się w konkursach drużynowych a oni mimo tego że mieli Simona i Andreasa nie mogli wejść do 8.. Kilku zawodników punktowało w PŚ z czego Hula i Żyła regularnie.. U nich od czasu do czasu punktował Guido Landert a reszta nie kwalifikowała się do konkursów lub w ogóle nie było reszty.. No i lato pokazało ze stać kilku naszych chłopaków prezentowanie wysokiego poziomu..
  Myślę że nie ma sensu porównywać Polski do Szwajcarii

 • anonim
  dawid kubacki

  szkoda, że stracił formę z lata. wtedy byśmy pewnie z austriakami walczyli o wygraną mając w sumie 4 pewniaków po Małyszu, Stochu i Żyle :)

 • anonim
  Szwajcaria

  Też była w czołówce PN kiedyś dzięki Ammanowi i Kutelowi, nie wspominając że poza tym to tragedia tam jest od zawsze.

 • anonim

  A weźcie z tym pucharem narodów...nie mamy drużyny. Stoch z Małyszem - tej dwójce zawdzięczamy tak wysokie miejsce, reszta to jakieś malutkie punciki dorzuciła. a gdzie są gwiazdy z lata? najlepiej to oszukiwac się samego siebie i wmawiać, ze jest dorbze jak nie jest. jest tragicznie, kadra A leży, o PK nie wspominając...

 • x666 doświadczony

  Z naszymi skokami jest coraz lepiej. Mamy niedosyt z czwartego miejsca. Walczymy jutro o trzecie miejsce w pucharze narodów. To wszystko pomimo, że kilku młodych zaliczyło poważny dołek po wspaniałym lecie. A mimo to znaleźli się zawodnicy którzy ich zastąpili. Tak zawsze działo się w silnych drużynach. Zawsze ktoś miał kryzys, ale szerokie zaplecze powoduje, że znajdzie iśe ktoś w dobrej formie. Mamy w tej chwili conajmniej 10 zawodników, z których każdy może w przyszłym sezonie zdobywać sporo punktów. Z takiej grupy nawet jak połowa zawiedzie to i tak będzie drużyna.

 • anonim
  http://www.youtube.com/watch?v=5xvA6VqXw6g&feature=channel_video_title

  Stoch 226,0m PB

 • anonim

  Brawo, jestem dumny z kapitalnego sezonu dla Polski w skokach. Chyba najlepszy sezon w Pilskich skokach w historii. Kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu rże bodziemy czuć niedosyt bo na podium w drużynie nie jesteśmy.

 • anonim

  Tak czytam sobie w ramce blip i roześmiałam się :)
  Liczę zatem na lekką niedyspozycję Niemców jak i samego Koflera:)
  Byle tylko naszych nie bujało:)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).