Val di Fiemme przygotowuje się do organizacji Mistrzostw Świata

 • 2011-09-19 20:36

W sezonie 2012/13 Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym po raz trzeci gościć będą we włoskiej Dolinie Płomieni (Val di Fiemme). Znajdujące się tam Predazzo organizowało już podobne zawody w 1991 oraz 2003 roku.

Tamtejsza infrastruktura prezentuje wysoki poziom i prace, jakie planuje się wykonywać przed imprezą to raczej kosmetyka. Jak informuje portal skisprungschanzen.com: "Obie skocznie MŚ HS 106 i HS 134 w kompleksie skoczni narciarskich "Giuseppe dal Ben" w Predazzo nie zostaną przebudowane. Prace ograniczą się jedynie do dużej rozbudowy wielofunkcyjnych pomieszczeń pod skocznią, nowej trybuny dla kibiców i nowego systemu schładzania torów najazdowych, jak również modernizacji wież sędziowskich i systemu sztucznego naśnieżania. Dodatkowo porzucona lata temu 60 metrowa skocznia zostanie zrewitalizowana i odbudowana jako skocznia igelitowa HS 67".

Przypomnijmy, że podczas Mistrzostw Świata w Predazzo w 2003 roku dwa tytuły Mistrza Świata wywalczył Adam Małysz.


Adrian Dworakowski, źródło: skisprungschanzen.com
oglądalność: (5426) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Skocznie nie zostaną przebudowane, więc będą miały takie same parametry jak w 2003 roku, gdzie dominował Adam. Sytuacja naprawdę bardzo dziwna i chyba jedyna taka w całej historii MŚ. Żeby dwie kolejne imprezy mistrzowskie w tym samym miejscu zostały przeprowadzone na skoczniach o takich samych parametrach. Ciekawe czy ktoś przeskoczy rekordy Adama na obu obiektach.

 • Piotr S. profesor
  @Anonimowy Anonim

  Właśnie wychodzą kolejne usterki na Wiśle Malince:
  Podaję link:
  http://www.skokinarciarskie.pl/blog-wpis/10,219, Krwisty_Skoki_w_krzywym_zwierciadle,Malinka_nadal_sie_rozpada

 • Anonimowy Anonim bywalec
  @Dżasta

  Może i piękne mamy, ale jeśli chodzi o to drugie to poza Malinką i Skalite nie posiadamy obiektów, które możemy nazwać z czystym sumieniem nowoczesnymi.

 • anonim

  10 lat przerwy to zdecydowanie za mało. Patrząc na to, we Włoszech MŚ odbywają się średnio co 10 lat, poczynając od 1991. A co z Zakopanem? Ostatnie mistrzostwa mieliśmy w latach 60'. SKocznie mamy piękne, nowoczesne. A na resztę ponoć był super plan budowy. A i tak wysiłki poszły na marne

 • Talar doświadczony

  \'\'Doskonała atmosfera gwarantowana, jednak problemem jest brak zainteresowania Włochów skokami narciarskimi. Ceny biletów ustalono bardzo niskie (tylko 10 euro za 3 konkursy). W Pucharze Świata skacze tylko jeden Włoch - Roberto Cecon, który prawdopodobnie wkrótce zakończy swoją bogatą karierę sportową. W 1999 roku zawody PŚ w Predazzo oglądało zaledwie 50 widzów! Braki na trybunach zapełniono specjalnie sprowadzonymi, włoskimi żołnierzami.\'\'

  żródło - skoki narciarskie.pl
  To materiał bodajże z 2002 roku..

  Ale teraz trybuny chyba na 20 000 tysięcy widzów nawet.. :) poza tym Emil wspomniał, ze MŚ w narciarstwie klasycznym to nie tylko skoki,ale też kombinacja i biegi, w których Włosi ( Włoszki) mają szanse na medal i może nie będzie aż takich problemów żeby wojsko sprowadzać jak dawniej :)

 • anonim

  a według mnie Stoch ma szanse w Vikersund teraz szerzej prowadzi narty w stosunku do poprzedniego sezonu jak nie bedzie medalu to trudno ale rekordzik 235 przydałby się

 • Anonimowy Anonim bywalec

  Przepiękne są te skocznie. Krajobraz w który są wkomponowane tworzy niesamowity urok.

 • Konrad początkujący

  W sumie szkoda że w nadchodzącym sezonie nie będzie mistrzostw świata a będą MŚ w lotach. Nawet jeśli Kamil będzie w wysokiej formie teraz w zimie ale trener z nim nie przepracuje techniki nodpowiednio na skocznie mamucie, to o wysokie miejsce w Vikersund będzie bardzo bardzo ciężko.

 • anonim
  Oby

  Mistrzostwa na tej skoczni były pomyślne dla Kamila ;)) tak jak w 2003 roku dla Adasia :))

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).