Hennig Stensrud skacze z kontuzjowanym kolanem

 • 2003-09-10 07:22
Piękne i długie skoki, które podziwiamy na skoczni opłacone są wieloma wyrzeczeniami jak również uszczerbkami na zdrowiu. Henning Stensrud z Norwegii jest kolejnym skoczkiem borykającym się z kontuzją wywołaną skokami. Skacze z kolanem, które nie prezentuje się najlepiej. Na pewno nie zagra już nigdy w piłkę nożną.

„Jedynym powodem, dla którego znajduje się tu, to ten że zawody Letniego Grand Prix rozgrywane są na skoczniach w Predazzo (gdzie odbyły się Mistrzostwa Świata) i w Innsbrucku, w niedzielę” - powiedział skoczek kadry narodowej z Hurdal

Nosi jeszcze bandaże na kolanie, i ponownie próbuje doprowadzić się do formy z przed nieszczęśliwego wypadku, podczas zawodów w Tromsø z 12 kwietnia.

„Najechałem ze zbyt dużą prędkością, lądowałem na nierównym terenie. Myślałem, że to skręcenie stawu kolanowego, a nie wyglądało szczególnie dobrze” opowiada dalej Stensrud

„Zdecydowano, że nie będę operowany. Już miałem podobny uraz w roku 1986, wtedy leczono mnie operacyjnie. Teraz jest możliwie, zrezygnowano więc z zabiegu. Trzeba ponowne odbudować mięśnie wokół kolana. Znaczy to tyle, że muszę więcej pracować siłowo.” - wyjaśniał 26-latek

Wszystko było już na jak najlepszej drodze, do czasu gry w piłkę nożną, przed paroma tygodniami w Courchevel we Francji. „Miałem kopnąć piłkę, gdy nagle poczułem skręt w kolanie. To było coś strasznego. Wydawało mi się, że wykręciło mi kolano”

„Nigdy więcej piłki nożnej”, powiedział skoczek i od razu sprzedał swoje buty do gry. Ich szczęśliwym nabywcą stał się kolega z reprezentacji narodowej Sigurd Pettersen, który kupił je za 2 euro (16 koron norweskich)

„Jeżeli mam takie problemy z kolanem, jak to jest możliwe dalej skakać” zastanawia się Stensrud. „Najazd i wybicie wychodzą mi nawet nieźle, gorzej jest przy lądowaniu. Jeżeli igielit jest zbyt wilgotny, zbyt szybko wychodzi się do pozycji stojącej. Muszę być bardzo ostrożny. Nie wszystko wychodzi, tak jak bym tego oczekiwał. Nie skakałem przez dwa tygodnie. Ubiegłej niedzieli oddałem pierwszy skok w Trondheim, na odległość 70 metrów. Teraz skaczę w granicach 120 metrów” opowiada Hennig

Stensrud wytyczył sobie cel: w zimie być w dobrej formie. Ciężko i intensywnie nad nim pracuje: „Tego lata zmieniłem pozycję najazdową. W tej osiąga się lepsze odległości.”

Życzymy Henning’owi powrotu do zdrowia i sukcesów w nadchodzącym sezonie zimowym.


Annia, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3964) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kibic początkujący
  Henning Stensrud skacze z kontuzjowanym kolanem

  Dobrze, że mogliśmy zobaczyć go podczas meczu na Legii.

 • anonim
  zdrowia !!!!!

  Steni-Norge życzę dużo zdrowia i szybkego powrotu na skocznie :)))))))))

 • anonim

  Biedny Heniu :(

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).