Krajowe zawody w Rosji, USA i Niemczech

 • 2012-01-30 10:55

W ostatnich dniach skokowa rywalizacja odbywała się nie tylko na arenach międzynarodowych, rozgrywano też, w Rosji, USA i Niemczech, zawody krajowe.

W ostatni weekend na skoczni 90-metrowej w Ufie na Uralu rozegrano konkursy z cyklu Pucharu Rosji. W sobotę wygrał Ilmir Hazedtinow po skokach 103 i 92 metry. Pierwsza próba Rosjanina to najdłuższy skok w historii tego obiektu. Hazedtinow pobił rekord, który od 2004 roku należał do Ildara Fatkullina i wynosił 101,5 m. Drugie miejsce zajął z ogromną stratą do zwycięzcy Aleksiej Romaszow, skacząc 93,5 i 93 m. Najniższe miejsce na podium zajął Egor Usaczew, który oddał próby na 95 i 87 m. Hazedtinow najlepszy był także w niedzielę, skoczył 96 i 95,5 m. drugie miejsce zajął Denis Wesełow (91, 88,5 m.), a trzecie Paweł Eremiewski (89, 90 m.)

Dwa konkursy rozegrano w amerykańskim Fox River Grove na skoczni K-70. Pierwszy z nich, sobotni, odbył się w ramach Jr & Sr Tourney JNQ. W kategorii seniorów wygrał Mike Glasder (79 m.), przed Cristianem Fribergiem (78 m.) i Brianem Wallece'm (77 m.). W niedziele na tym samym obiekcie rozegrano trzeci konkurs z cyklu USC Five Hills. Na podium nastąpiło drobne przetasowanie, tym razem triumfował Cristian Friberg (73 i 75,5 m.), drugi był Mike Glasder (73,5 i 75 m.), a trzeci Brian Wallace (74 i 74 m.). W niedzielę rozegrano tez dodatkowe zawody w formacie 'Longest standing' polegające na tym, iż startujący zawodnicy sami decydują z której belki będą skakać, a liczy się najdłuższy ustany skok. Tę rywalizację wygrał Janne Nordman skacząc 81,5 m.

Z nartami nie może się rozstać Georg Spaeth, który swoją formę próbuje odbudować w niższej rangi zawodach fisowskich oraz konkursach Pucharu Niemiec. W miniony weekend takowe odbyły się na skoczni w Schonach. Pierwszego dnia rywalizacji doświadczony reprezentant Niemiec oddając skoki na 102 i 98 m. przegrał z Felixem Brodaufem (100 i 99 m.). trzecie miejsce zajął Tobias Lugert (99 i 98 m.) W niedzielę zwyciężył Marinus Kraus (99 i 102,5 m.), który notami za styl wyprzedził Spaetha (100 i 103 m.) oraz Tobiasa Lugerta (98,5 i 101 m.)


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6444) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  A tutaj wyniki z Schonach:

  http://www.skiclub-schonach.de/images/PDF/2012/ Ergebnisliste_Springen_WK8_2012-01-28.pdf

  http://www.skiclub-schonach.de/images/PDF/2012/ Ergebnisliste_Springen_29_01_12_WK9.pdf

 • Boy profesor

  @kjh
  Jak się nie usunie spacji, to jasne, że nie działają :)

  @Adrian Dworakowski
  Przy okazji można było wspomnieć o wcześniej rozegranych zawodach cyklu USC Five Hills w Eau Claire i Bloomington :)

 • Boy profesor

  @Adrian D.
  Już się zabierałem do napisania artykułu o zawodach w USA, ale ubiegłeś mnie, bo wspomniałeś o tym tutaj :)

  Wyniki z Fox River Grove:

  http://www.skijumpingcentral.com/
  index_htm_files/2012Jan28NorgeK70.pdf

  http://www.skijumpingcentral.com/
  index_htm_files/2012Jan29NorgeK70.pdf

  http://www.skijumpingcentral.com/ index_htm_files/2012Jan29NorgeLS.pdf

 • Boy profesor

  Z Rosji są wyniki z obu dni:

  http://tramplin.perm.ru/results/photos/2011_2012/ jump/2012_01_28_kr1.pdf

  http://tramplin.perm.ru/results/photos/2011_2012/ jump/2012_01_29_10kr1.pdf

 • Boy profesor

  @Adrian Dworakowski
  Dobrze, że napisałeś o Longest Standing, ale myślę, że ta forma rozgrywania zawodów w Stanach Zjednoczonych mogłaby się już doczekać osobnego artykułu. Mam nadzieję, że podejmiesz się tego zadania :)

 • pepeleusz początkujący

  Nordman jest Finem,a wygrał longest tuz przed zeszłorocznym srebrnym medalistą mistrzostw Finlandii Kykkaenem.
  W amerykańskim normalnym konkursie świetne 11 miejsce zajął ukraiński weteran W.Glivko(73).
  Wśró niemieckich juniorow nadal błyszczy Bradatsch 96(którego nie wiedzieć czemu nie wystawiają ostatnio zagranicą).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).