PŚ Pań w Ljubno: Ponowne zwycięstwo Hendrickson

 • 2012-02-12 17:28

Weekend w Słowenii młoda Amerykanka może uważać za udany. Sarah Hendrickson odniosła dwa zwycięstw na skoczni w miejscowości Ljubno HS 95.

Sarah Hendrickson oddała skoki na odległość 91,5 m oraz 95 m. 17-letnia zawodniczka prowadziła już na półmetku zawodów i nie oddała tego prowadzenia do końca. "Udało mi się oddać dwa dobre skoki i jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu. Do klasyfikacji generalnej dodałam kolejne punkty, ale Daniela jest coraz bliżej. Nie sądziłam, że mój sezon będzie tak dobrze przebiegał. Teraz udaję się do Predazzo, gdzie będę trenować przed Mistrzostwami Świata Juniorów w Turcji" - powiedziała Hendrickson.

Na drugim stopniu podium wylądowała Sara Takanashi, która uzyskała 90 m i 90,5 m. "To była ciekawa walka pomiędzy mną a Sarah. Nie rozpaczam, że straciłam pierwszej miejsce ale cieszę się z mojego drugiego" - mówiła Takanashi.

Najniższy stopień na podium zajęła Jacqueline Seifridsberger, która lądowała na 87 m i 84,5 m. "Ostatnio nie udawało mi się oddawać dwóch równych skoków w konkursie, dziś było inaczej. Cieszę się z mojego wyniku. W końcu udało mi się wrócić na podium" - dodała Seifridsberger.

Tuż za podium sklasyfikowana została Ulrike Graessler, która oddała skoki na odległość 87,5 m i 85,5 m. Piątą pozycję wywalczyła natomiast Daniela Iraschko, po skokach na 85 m i 81,5 m.

Z pewnością rozczarowane mogą być zawodniczki gospodarzy, które w żadnym z konkursów nie wywalczył miejsc na podium.

W klasyfikacji Pucharu Świata Pań prowadzi Sarah Hendrickson, która zgromadziła 789 punktów. Na drugim miejscu plasuje się Daniela Iraschko (578 pkt) a trzecie miejsce zajmują Ulrike Graessler oraz Lindsey Van (360 pkt).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Puchar Świata »


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4266) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Hendrickson tak dominuje, ze idzie się w niej zakochać :) i z taką gracją skacze mmm. Droni żeś znalazł transmisję to łał, ja myslałem że nie ma w euro to nie pokażą nigdzie

 • anonim
  Rekord Skoczni Sary Hendrickson 95m - Ljubno 2012

  http://www.youtube.com/watch?v=-Q_q7HDooew

 • lenoxie stały bywalec

  Sarah jedzie do Turcji i pewnie zdobędzie złoty medal. Iraschko przeciętnie, dobrze Takanashi

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).