Atsuko Tanaka ponownie reprezentantką Kanady

 • 2012-06-29 20:11

Atsuko Tanaka to urodzona w Calgary zawodniczka o japońskich korzeniach, która do 2010 roku reprezentowała Kanadę. Opuściła wówczas tę reprezentacje, wzmacniając ekipę Japonii. Teraz wraca do kadry Kraju Klonowego Liścia.

- Przez dwa lata reprezentowałam Japonię, ponieważ studiowałam w tym kraju. Studia ukończyłam w marcu tego roku - mówi Tanaka.

Dlaczego zdecydowała się opuścić kadrę Kraju Kwitnącej Wiśni?

- W Japonii była bardzo silna konkurencja i ciężko było zakwalifikować się do drużyny startującej w międzynarodowych zawodach. Chciałabym teraz wrócić do światowej czołówki, ale poziom kobiecych skoków wzrósł tak bardzo, że będę musiała pracować mocniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Dzięki decyzji FIS-u z kongresu w Kangwonland Tanaka nie będzie odbywać karencji i już latem tego roku będzie mogła występować w zawodach jako Kanadyjka.

Największe sukcesy Atsuko Tanaki to srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów w Kranj w 2006 roku oraz zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego Baiersbronn w 2008 roku.


Adrian Dworakowski, źródło: ladies-skijumping.com
oglądalność: (4018) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Emil początkujący

  @piotr186 To że nie ma nic na temat w artykule to nie znaczy że takie prawo w Japonii nie istnieje. No owszem mogła o tym pomyśleć zmieniając barwy na Japonięchociaż tutaj trzeba znać szerszy kontekst sprawy, np. jak reprezentowanie Kandy wpłyneło by na jej studia w Japonii itd chociaż też zawsze można powiedzieć że mogła studiować w Kandzie :), Co do zmienia faktu że tak częsta zmiana kraju który się reprezentuje jest śmieszna. Natomiast jakaś karencja powinna być zwłaszcza że to nie pierwszy raz kiedy zmienia reprezentację . Inni muszą czekać.

 • piotr186 początkujący
  Emil

  Przeczytaj artykuł:

  "Przez dwa lata reprezentowałam Japonię, ponieważ studiowałam w tym kraju. Studia ukończyłam w marcu tego roku - mówi Tanaka.

  Dlaczego zdecydowała się opuścić kadrę Kraju Kwitnącej Wiśni?

  - W Japonii była bardzo silna konkurencja i ciężko było zakwalifikować się do drużyny startującej w międzynarodowych zawodach. "

  Powodem zmiany kraju reprezentowania było zakończenie studiów i silna konkurencja... Nie ma nic na temat obywatelstwa (ew. problemów z nim), no i mogła myśleć o tym wcześniej jak decydowała się zmienić reprezentacje Kanady na Japonii...

  Nic nie zmienia faktu ze takie podejście do reprezentowania kraju i skakania z kwiatka na kwiatek zasługuje na potępienie.

 • Emil początkujący

  No to powiedz mi co miała teraz zrobić Tanaka? Tutaj nie chodziło o wybór kraju w barwach którego będzie się skakać tylko o wybór obywatelstwa. Miała się zrzec paszportu kraju w którym się urodziła i mieszkała przez 18 lat? To co było 2 lata temu to było a co jest teraz to jest teraz.

 • piotr186 początkujący
  Emil

  Tylko jaki to am związek? Reprezentowała najpierw Kande, potem Japonię teraz znowu Kandę.. I nie chodziło tu o żadne patriotyczne pobudki tylko prostu reprezentowała Japonię bo TMA studiowała... to tak jak u nas skoczkowie idąc na studia reprezentują klub uczelniany (AZS) zamiast swojej macierzysty klub. Tyle że tu chodzi o zamianę reprezentacji a nie tylko klubu. Czyn Tananki jest godny potępienia.

 • Boy profesor

  @Emil
  Odszedł Rohwein, to Herr mógł wrócić do reprezentacji, ale po tak długim okresie przerwy nie miał szans na dobre wyniki, więc od razu się wycofał.

 • anonim

  Dajcie dziewczynie spokój,jest fajna ,koleżeńska,a po tym jak skończyły trenować Katie,Nata co miała zrobić studiowała i dalej trenowała skoki,teraz skończyła studia wraca do kraju i bedzie dalej skakać jak kanadyjski zwiazek stworzy jej warunki.A tak na marginesie to Katie Wilis też podobno wraca,a Atsuko miała nawet ksywke swego czasu Japanada.

 • Emil początkujący

  @boy Tylko że Herr w 2009 r zanotował kilka startów w barwach Niemiec już jakiś czas po pomyśle szwedzkiego obywatelstwa. Słaby był to zakończył karierę. A zamiast jeździć po Tanace może wypadało by sie zastanowić nad tematem? Prawo japońskie dopuszcza podwójne obywatelstwo tylko do 20 roku życia. Musiała więc wybrać pomiędzy Japonią i Kanadą i wybrała kraj gdzie się urodziła i wychowała.

 • anonim
  Atsuko

  Robola studja w Sapporo a w Kanadzie skoki kobiet padly po 2009. Z wlaczeniem kobiet do OWG sytuacje sie zmienial.

 • fankuba88 doświadczony
  Nie tylko Herr miał skakać dla Polski:)

  Jeśli czeski mistrz nie dojdzie do porozumienia z Czeskim Związkiem Narciarskim, pozostanie mu chyba jedynie zmienić barwy narodowe, jednak warunkiem takiej zmiany byłoby roczne pauzowanie zawodnika, a co się z tym wiąże, zakaz startów w międzynarodowych zawodach. Jak donoszą czeskie media, Janda otrzymał juz propozycje z wielu krajów, w tym ponoć z krajów arabskich a nawet z Polski, która ma się z managerami skoczka kontaktować w ten weekend. Liczą oni na to, że gdyby doszło do zmiany barw narodowych Jandy, FIS licząc się z klasą tego zawodnika, anulowałaby mu roczną karencję.

 • piotr186 początkujący
  Boy

  To zależy od kraju, Tanaka zapewne cały czas miała i ma podwójne obywatelstwo (Kanady i Japonii) więc problemu nie było, Ze Szwecja Herra nic nie łączyło wiec był kłopot, w Polsce utknęło to na jakiś procedurach albo prostu w PZN-e . Gdyby Herr był piłkarzem pewnie byłby łatwiej o obywatelstwo....

 • anonim

  Zabawne, to może olejmy całkiem reprezentacje i zróbmy sobie coś na kształt klubów z piłki czy siatki, jak i tak można co roku inny kraj reprezentować... Jakby Katarczyków interesowało narciarstwo to by sobie wykupili najlepszych zaowdników i dream team mają.

 • fankuba88 doświadczony
  @Boy

  Herr starał się też o polskie obywatelstwo,ale przyznawanie obywatelstwa trwało za długo i zrezygnował z tego pomysłu.

 • Boy profesor

  Alexander Herri musiał czekać kilka lat na to szwedzkie obywatelstwo, aż w końcu zrezygnował i zakończył karierę. Jak widać teraz o to dużo łatwiej albo po prostu są równi i równiejsi.

 • piotr186 początkujący
  HKS

  No i oczywiście zupełnie nie poważnie zachował się FIS.

 • piotr186 początkujący
  HKS

  Tym razem wyjątkowo się z tobą zgadzam. Co ot za pomysł żeby co dwa lata zmieniać reprezentację? I to tylko dlatego ze się studiowało w innym kraju...

 • HKS początkujący

  "Dzięki decyzji FIS-u z kongresu w Kangwonland Tanaka nie będzie odbywać karencji"

  A z jakiego powodu? W FISie najwyraźniej regulaminy są po to żeby je łamać. Większość musi siedzieć na tyłku dwa lat i nie ma zmiłuj.

 • Janeman profesor

  Wstyd i hańba!
  To moze zupełnie znieśmy karencje,pozwolmy kazdemu reprezentowac w przeciągu kariery dowolną ilość panstw, poprostu uwolnijmy rynek !
  Przeciez od konca do marca conajmniej do lata jest sezon ogorkowy,a tak wszyscy pasjonowalibysmy sie transferami...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).