Bez Ammanna w Hinzenbach i Klingenthal

 • 2012-09-25 20:05

Trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix, Simmon Ammann, nie wystartuje w konkursach kończących letnie zmagania w tym roku.

Podczas niedzielnych zawodów w Ałmatach czterokrotny Mistrz Olimpijski upadł lądując na 140 metrze i zajął ostatecznie 18 miejsce, przez co do minimum zmniejszył swoje szanse na triumf w końcowej klasyfikacji letniego cyklu. Najbliższy czas Szwajcar poświęci na odpoczynek i spokojny trening. Na pewno jednak pojawi się na starcie mistrzostw kraju, które odbędą się za dwa tygodnie.

Do Hinzenbach i Klingethal szwajcarska kadra uda się w trzyosobowym składzie: Marco Grigoli, Gregor Deschwanden i Pascal Sommer.


Adrian Dworakowski, źródło: skispringen-news.de
oglądalność: (3817) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • OjciecMarek weteran
  @Palacz Zwlok niezalogowany

  Tylko jest jedno wielkie "ale" - to tylko lato, a latem to i Korniłow bił Jacobsena czy Małysza, z oceną drugiego sezonu Żupana poczekajmy do marca przyszłego roku, pierwszym cyklem raczej tłumów nie porwał, aczkolwiek trzeba przyznać, że pod koniec sezonu Descombes-Sevoie zaczął przypominać samego siebie z końcówki ostatniego sezonu olimpijskiego.

 • Boy profesor

  Gdyby ustał skok na 140 m w Ałmatach wystartowałby w Hinzenbach i Klingenthal, a tak nie ma potrzeby, bo raz że stracił szansę na końcowy triumf, to dwa pewnie jego samopoczucie lekko się pogorszyło po takim upadku, gdzie zazwyczaj takie skoki w jego wypadku nie kończyły się w ten sposób.

 • Emil początkujący

  Amman tradycyjnie. Ostatni raz skakał w zawodach finałowych LGP 2008. Ammann jak Ammann wszystko na opak. Kiedy wszyscy skaczą Simi odpuszcza, kiedy wszyscy odpuszczają Simi skacze :P

 • anonim

  Szczerze mówiąc wątpiłem, że Matjaż Zupan cokolwiek we Francji zmieni, uważałem go za przeciętnego szkoleniowca. Natomiast faktycznie wszystko idzie do przodu, Francuzi przystosowali się do nowych metod szkoleniowych i rzeczywiście robią postępy. No, może poza Chedalem, który cały czas stoi w miejscu [i raczej do dyspozycji za czasów Niemeli nie wróci]. Natomiast Descombes-Sevoie zaczął punktować i skakać przyzwoicie [i on raczej już do czołówki się nie wdrapie, bo jest dość stary]. Ale Trójkolorowi mają też uzdolnionego Mayera, Mabboux. No i tego lata wreszcie R. Lamy-Chappuis i Viry [były kombinator początek w skokach miał niezły, potem przyszedł regres, a teraz chyba się odbudowuje], wreszcie zaczęli skakać na poziomie. A więc młodziutka drużyna - Mayer: 22 lata, Lamy-Chappuis: 19, Viry: 23, Mabboux: 21, no i doświadczeni Chedal i Descombes, to może być czarny koń PŚ za dwa sezony.

 • Luthor weteran
  @Karp

  My od zawsze patrzymy na Francuzów trochę tak jak na drużynę na dorobku, która dopiero "uczy się" tego sportu, ale w pierwszej połowie lat 90., to oni mieli taką ekipę, o jakiej my w tamtym czasie mogliśmy tylko śnić. Dwa razy 4. miejsce w drużynówkach na MŚ w Falun i Thunder Bay, do tego zawodnicy w pierwszej i drugiej dziesiątce klasyfikacji generalnej PŚ. Tak więc tradycje mają całkiem niezłe i cieszy mnie, że powoli się odbudowują. Żupanowi w pierwszym sezonie szło trochę tak sobie, niektórzy na niego grymasili, ale widać że po prostu potrzebował czasu. Jeśli uda mu się przełożyć wyniki letnie na zimę, to będzie dla nich jeszcze lepszy niż Niemela, który był przecież tak chwalony za pracę z Francuzami.

 • Karp weteran

  Ten Mayer ma potencjał nawet żeby wygrywać. A jak będą wygrane to być może będą następni i będzie drużyna

 • Emil początkujący
  @Karp

  Raczej odbudować chociaż nie będzie łatwo. O takiej ekipie jaką mieli w połowie lat 90 mogą tylko na razie marzyć. Wtedy praktycznie mieli 4 skoczków na poziomie Chedala w dobrej formie.

 • Karp weteran

  No i widać, że Zupan naprawdę chce odbudować Francuskie skoki- albo zbudować- chyba drugie określenie jest trafne. Na razie zrobił chleb (może chlebek ;D) tam gdzie wydawać by się mogło nie ma mąki

  Te jego konflikty w Słowenii jak widać na pracy również się odbijały

 • Emil początkujący
  @M_B

  Widać Zupan chciał sprawdzić zeszłoroczny "pierwszy garnitur" bez względu na to w jakiej formie są inni. Mabboux skakał lepiej dotychczas i od Chedala i Descomebesa a i Lamy Chapuis wspomniany przez Ciebie jest coraz mocniejszy no i Viry też ma życiową formę.

 • 1234567890 początkujący

  Kurde szkoda bo liczyłem na wygarnie LGP przez Ammanna a tak to LGP padnie łupem ... Wanka lub Tepesa bo reszta daleko z tyłu.

 • Karp weteran

  To 140 w niedziele to był stary Simi jak zwykle nie bojący się niczego.

  dm- trudno krytykować Simiego. Ostatnie 2 lata w lecie miał średnie, a teraz jest w czołówce no i kto jak kto ale on do zimy taką formę powinien utrzymać

 • M_B profesor
  @Emil

  Szkoda że francuzi nie dali szansy dla Ronana Lamy Chappuis za świetne występy w COC w Klingenthal (9 i 6 pozycja)

 • Emil początkujący

  Francuzi wystartują swoją tradycyjną trójką Mayer, Chedal Descombes, podobnie Amerykanie swoją najlepszą dwójką Frenette, Johnson.

 • M_B profesor

  W sumie to i tak dużo startował w to lato, bardziej mnie dziwi zastępstwo jego, patrząc na ostatnie COC-e i ogólnie COC mimo wszystko lepiej od Sommera wygląda Kaelin, z drugiej strony ani jeden ani drugi nie ma kompletnie żadnych szans na punkty LGP, ciekawe kiedy nasz skład, czyżby jutro ?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).