Maciej Kot: "Oby jutro była dobra zabawa"

 • 2013-01-26 20:54

Z rekordem życiowym oraz 16. miejscem zakończył Maciej Kot pierwszy konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich na skoczni w Vikersund.

"Wiadomo, że niedosyt jest. Dwa razy w ciągu dnia uzyskałem życiowe rezultaty, dwa razy ponad 200 metrów i z tego powinienem się cieszyć, z tych życiowych wyników, ale sam wynik nie jest satysfakcjonujący" - mówił pod skocznią Maciej Kot. "Po pierwszym skoku była szansa na dobry wynik, jednak ten drugi skok nie był już tak dobry a na tej skoczni minimalny błąd powoduje to, że uciekają metry i to nie tak jak na normalnej skoczni 2-3 tylko 10-20 metrów. Rywale skakali dziś bardzo daleko i mimo, że poprawiłem swój życiowy rezultat to nie udało się awansować i mój spadek w klasyfikacji był dość znaczny" - dodał nasz zawodnik.

"Lubię latać i myślę, że każdy lubi latać. Latanie sprawia przyjemność, jeśli są odpowiednie metry. Nikt nie lubi męczyć się na mamutach. Niektóre skocznie do lotów są takie, że jak nie znajdzie się odpowiedniej recepty na skakanie, zaczyna zawodnik się męczyć i frustrować" - wyjaśnił skoczek.

"Skoki ponad 200-metrowe zawsze sprawiają radość. Wiadomo, że chciałoby się ze skoku na skok skakać dalej bliżej 230-240 metrów. Myślę, że to wszystko trzeba robić krok po kroku. W ubiegłym sezonie nie przekroczyłem tutaj nawet 180-190 metrów, w tym sezonie już było dwa razy powyżej 200 metrów" - ocenił Kot.

"Jutro też jest dzień i mam nadzieję, że rozpocznę z takiego pułapu na jakim dziś zakończyłem. Z każdym skokiem nabieram kolejnych doświadczeń i po każdym skoku mam pewne przemyślenia i wprowadzam zmiany do swoich skoków. Już mam ułożony w głowie plan na jutro, co muszę zrobić, aby te moje skoki były w końcu dalekie" .

"Oby jutro była dobra zabawa, ponieważ o to w tym wszystkim chodzi" - podsumował Maciej Kot.

Korespondencja z Vikersund, Tadeusz Mieczyński


Anna Szczepankiewicz&Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7527) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Właśnie na coś takiego liczyłem przed konkursem. Miejsce w połowie drugiej 10 na tym obiekcie to co czego chciałem. Fakt że jest niedosyt bo w 1 serii był Maciek w 10 ale i tak można bić brawo bo 2 razy pobił życiówkę.

  Liczyłem tutaj na trochę lepszy rekord życiowy ale że jury ustawia za nisko belki oprócz tej 2 serii dzisiaj to można być zadowolonym.

  Jutro liczę że Kot poprawi rekord Miętusa bo lotnik ma 210 metrów a nie lotnik 207 ...

 • Kubiszon98 bywalec

  Brawa dla Maćka,poprawił dwa razy rekord życiowy.Szkoda,że w 2 serii spadł w klasyfikacji,bo mogliśmy mieć 3 Polaków w "10".
  Ostatni raz to sie zdarzyło się to w Engelbergu w sezonie 2010/2011.Wtedy 3 był Małysz,7.Hula a 9.Stoch

 • korus doświadczony
  x666

  Jeżeli nie wywalczy jutro limitu to moim zdaniem nie zasługuje na dalsze trzymanie go w składzie... Fajnie jakby spokojnie potrenował do Predazzo, i dał radę skakać tak dobrze, jak na samym początku sezonu (niestety w kwalifikacjach).

 • x666 doświadczony

  Za tydzień Maciek może mocno namieszać, bo w Harrachovie jest skocznia o zupełnie innym profilu, wymagająca znacznie wyższej paraboli lotu. Nawet Kubacki może tam nieźle skakać. Nide wiem czy poradzi tam sobie Miętus, o ile będzie w składzie.

 • Janeman profesor

  Liczylem tak na 210-215 w tym drugim skoku,bo byly niezle warunki...
  Ale Mackowi i tak naleza sie brawa za ten konkurs,2 zyciowki to jest dobry wynik.Oby sie jutro jeszcze poprawi(mysle ze to zrobi)

 • acka weteran

  Oby jutro wiatr się nie zerwał, a jury nie przesadziło z niską belką...
  Gratulacje za dwie życiówki, szczególnie za drugą, wyciągniętą z zepsutego skoku. .. Vikersund oswojony, jutro powinno być jeszcze lepiej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).