PŚ Pań w Ljubnie: Trzecie z rzędu zwycięstwo Sary Takanashi

 • 2013-02-16 17:10

Młodziutka Sara Takanashi zwyciężyła w pierwszym konkursie Pucharu Świata kobiet w słoweńskim Ljubnie. Japonka oddała dwa najdłuższe skoki w dzisiejszym konkursie i znacznie wyprzedziła swoje rywalki.

Takanashi lądowała na 88,5 m oraz 88 m i z notą 245,1 pkt świętowała swoje ósme zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Na drugim miejscu sklasyfikowana została Sara Hendrickson uzyskała 85 m i 83,5 m i do liderki straciła aż 10,9 pkt. Najniższy stopień podium zajęła zawodniczka z Francji - Coline Mattel, która oddała skoki na odległość 84 m i 84 m.

Tuż za podium znalazły się reprezentantki gospodarzy - Spela Rogelj na miejscu czwartym i Katja Pozun jako piąta. Najlepszą Norweżką była dziś Line Jahr na 7. pozycji.

Swoje pierwsze punkty w karierze zdobyła zawodniczka z Chin - Qi Liu, która po skokach na 77,5 oraz 79,5 m ostatecznie była 15.

W klasyfikacji PŚ prowadzi Sara Takanashi, która ma już na swoim koncie 1037 pkt. Na drugim miejscu jest Sarah Hendrickson (787 pkt) a trzecia Jacqueline Seifriedsberger (697 pkt).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata...»


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4266) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Kilka wyskoków Takanashi, mam nadzieję, że to jednosezonowa zmiana ról i w roku olimpijskim dominować będzie genialna Sarah Hendrickson :)

 • Gindus początkujący
  Królowa Nart

  Justyna Kowalczyk znów wygrywa, tym razem sprint techniką klasyczną na 10km w Davos!

  Wywiad po biegu - http://www.youtube.com/watch?v=r99mIiecDWk

  Finał sprintu z udziałem Justyny - http://www.youtube.com/watch?v=lTRoP1LF4uU

 • Stinger profesor

  Kolejny krok po KK, nic jej nie zatrzymuje w tym sezonie. Złoto w Predazzo? A może dwa?

 • adii95 początkujący
  Kanał na youtube

  http://www.youtube.com/user/chrzanskee/videos?view=0&flow=grid

  Serdecznie zapraszam na mój kanał na youtube, gdzie staram sie wstawiać fajne filmiki.
  Niedługo wstawię zapowiedz MŚ w Predazzo.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).