Bez Richarda Freitaga w pierwszej części sezonu

 • 2013-10-09 18:59

Czołowy niemiecki skoczek - Richard Freitag - odniósł kontuzję stopy i czeka go przymusowa przerwa w treningach przez najbliższe kilka tygodni. Oznacza to, że 22-letniego zawodnika nie zobaczymy w pierwszych konkursach Pucharu Świata tej zimy.

Według lekarza niemieckiej drużyny - doktora Marka Dorfmuellera - operacja nie jest konieczna, stopa musi zostać jednak na kilka tygodni usztywniona. "Jeśli gojenie przebiegnie poprawnie, wówczas Richard będzie mógł powrócić do treningów za 6-8 tygodni" - stwierdził Dorfmueller w oficjalnym komunikacie prasowym DSV.

"Oczywiście, żal mi, że nie będę mógł wystartować w inauguracji sezonu na skoczni w Klingenthal. Priorytetem jest dla mnie jednak udział w Igrzyskach Olimpijskich, dlatego też, zanim wrócę na skocznię, chcę aby kontuzja w pełni się zagoiła" - powiedział Richard Freitag.

"Brak Richarda Freitaga to dotkliwa strata dla naszej drużyny, jednak najważniejsze jest, aby był on cierpliwy i w pełni zaleczył kontuzję. Zawodnik jest pod znakomitą opieką medyczną i jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, będzie z nami na Turniej Czterech Skoczni. Do tego czasu musi jednak skupić się na całkowitym powrocie do zdrowia" - skomentował Werner Schuster.


Tadeusz Mieczyński, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (5986) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek profesor
  9 zawodnik mistrzostw Niemiec

  Letnie mistrzostwa Niemiec - 5.10.2013 - skocznia normalna:

  Richard Freitag w PŚ - ur.14.08.1991:

  2009/2010 - 90 miejsce -....- 1 pkt - 10-11 Niemiec
  2010/2011 - 38 miejsce ... 105 pkt ... 7
  2011/2012 ... 6 miejsce - 1031 pkt ... 1
  2012/2013 ... 8 miejsce ... 678 pkt ... 2

 • jozek_sibek profesor
  Mistrz Niemiec 2013

  Letnie mistrzostwa Niemiec - 5.10.2013 - skocznia normalna:

  Marinus KRAUS w PŚ - ur.13.02.1991:

  2010/2011 - bez pkt PŚ
  2011/2012 - nie startował
  2012/2013 - 63 miejsce - 12 pkt - 10 Niemiec


  M.Kraus w LGP:

  2012 - odpadł w kwalifikacjach (Klingenthal)
  2013 - 39 miejsce - 63 pkt - 7 Niemiec


  M.Kraus w PK:

  2009/2010 - 71 miejsce ... 53 pkt - 14 Niemiec
  2010/2011 - 69 miejsce ... 69 pkt - 14
  2011/2012 - 34 miejsce - 207 pkt ... 6
  2012/2013 ... 5 miejsce - 636 pkt ... 1

 • EmiI profesor
  @jozek_sibek

  O no proszę. Dzięki na info bo tego to akurat nie pamiętam, tylko to Willingen mi chodziło po głowie, też dlatego że było bardzo dużo zawodników w kwalifikacjach.

 • jozek_sibek profesor
  @EmiI

  Przejrzałem stare zeszyty (wtedy nie miałem jeszcze internetu) i w sezonie 2003- 2004 Niemcy nie wystawili ,,krajówki w kwalifikacjach , na T4S,tak w
  Oberstdorfie (28.12.2003) jak i w Ga-Pa (31.12.2003).

  Pierwszy raz skorzystali z tego przywileju przed T4S 12.XII.2003 w Titisee-Neustadt a drugi w Willingen 13.II.2004

 • markos7207 początkujący

  Nie powiem żebym mu kibicował ale źle mu nie życzę. Niech wraca do zdrowia jak najprędzej.
  Słówko o innym rekonwalescencie. Jutro Romoeren po raz pierwszy od operacji pleców w październiku zeszłego roku, wystartuje w zawodach. W Trondheim na Granaasen w BUFF NC a w sobotę w mistrzostwach kraju na dużej skoczni.

 • EmiI profesor
  @andbal

  Pamiętam że zdarzało im się wystawiać krajówkę poza TCS, w Klingenthal w 2010 r, i kiedyś w Willingen bodaj w 2004.

 • andbal początkujący
  Sklad skoczków na zgrupowanie w Chorwacji

  Chyba po raz pierwszy wyjazd nie trzyma sie ścisle składów kadr. Do Chorwcji na to zgrupowanie pojechała cała kadra A, kadra B bez naslabszych tego lata Grzesia Mietusa i Łukasza Rutkowskiego (ten sie nie może pozbierać po kontuzjach i chorobach) i nalepsi z kadry juniorów Biegun i Zniszczoł (a jednak można). I z tych zawodników według mnie będzie wybierana kadra na poszczególne zawody PŚ czy Igrzyska Olimpijskie. Może Murańka, Biegun i Zniszczoł juz nie bedą wycofywani z PŚ aż do Zakopanego włacznie pod pretekstem MŚJ. Czwartym najlepszym juniorem tego lata był Krzysztof Leja.

 • EmiI profesor
  @dejw

  Omijają skoczków pierwszego szeregu. Zapotoczny ciągle się łamie, a Rutkowski pod koniec zimy też miał kontuzje. A jakby liczyć starsze dzieje to też Hula i Stoch byli kiedyś wykluczeni na dłużej ze startów i treningów.

  Ciekawe czy Niemcy wystawią krajówkę w Klingenthal czy zostawią na jakieś późniejsze konkursy. Najuczciwiej by było wykorzystać ją już teraz, by każdy miał szanse się sprawdzić i powalczyć o miejsce w składzie, bo pierwsze PK dopiero 3 tygodnie po rozpoczęciu PŚ

 • dejw profesor

  A Fraitaga szkoda. Ciekawe czy tej kontuzji nabawił się w trakcie niedawnych mistrzostw kraju, bo wypadł tam zaskakująco słabo.
  Mam nadzieję że wróci na T4S.

  Niemcy mają teraz jednak kim go zastąpić, więc cała drużyna tak relatywnie za bardzo przez jego nieobecność nie ucierpi.

 • dejw profesor
  @ja

  Jeśli już to RZadko ;)

  No ale to fakt, że kontuzje (odpukać!) omijają naszych skoczków. Taką dłuższą przerwę od treningów miał w zeszłym sezonie Klimek, przez kłopoty ze wzrokiem, które trochę zaburzyły jego przygotowania do zimy.

 • Major_Kuprich profesor
  Szkoda mimo wszystko....

  Nie zdziwię się, jeśli w najbliższej przyszłości zobaczymy news w stylu: Kontuzja Kamila Stocha....
  Mówcie co chcecie, ale takie mam dziwne przeczucie...

 • dzasta początkujący
  Mówicie co chcecie...

  ale mi tam go szkoda. Najbardziej go lubiłam z całej ich drużyny. Wiem, że to większa szansa dla naszych, ale nasi i bez osłabienia ich drużyny byliby w stanie walczyć z Niemcami na równi:)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).