PŚ Pań w Lillehammer: Sara Takanashi triumfuje w pierwszym konkursie

 • 2013-12-07 16:53

Sara Takanashi triumfowała w pierwszym konkursie Pucharu Świata Pań w norweskim Lillehammer. Japonka oddała skoki na odległość 102 m oraz 96,5 m, za które otrzymała 286 pkt.

Na drugim miejscu znalazły się ex aequo reprezentantki z Austrii oraz Niemiec - Daniela Iraschko-Stolz oraz Gianina Ernst. Austriaczka w pierwszej serii uzyskała 102,5 m a w finale lądowała na 94,5 m (270 pkt).
Razem z nią na drugim miejscu na podium wylądowała Gianina Ernst, dla której był to pierwszy start w Pucharze Świata. 15-letnia zawodniczka do tej pory reprezentowała Szwajcarię, a jej debiut na arenie międzynarodowej miał miejsce w marcu tego roku w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Oberwiesenthal. Niemka, która jest córką Joachima Ernsta - byłego skoczka narciarskiego uzyskała na normalnej skoczni w Lillehammer 97,5 m oraz 97 m (270 pkt).

Tuż za czołową trójka sklasyfikowana została kolejna reprezentantka Niemiec, Carina Vogt, która oddała skoki na odległość 97 m oraz 99,5 m i do podium straciła zaledwie 0,7 pkt. Piąte miejsce wywalczyła Jacqueline Seifriedsberger a szósta była Katharina Althaus. Na siódmym miejscu zmagania zakończyła Słowenka Ema Klinec, ósma była Coline Mattel z Francji a dziewiąta kolejna z zawodniczek słoweńskich Maja Vtic. Pierwszą "10" zamknęła Taylor Henrich z Kanady, dla której był to najlepszy wynik osiągnięty jak na razie w startach w PŚ.

W konkursie zdominowanym przez zawodniczki Niemiec oraz Austrii najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką gospodarzy była Maren Lundby na pozycji 12.

Kolejne zawody kobiet odbędą się w niemieckim Hinterzarten 21-22.12.2013.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań...»

FOTORELACJA


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7974) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek profesor
  Sobotnie skoki Polek w Lillehammer

  Miejsca Polek w sobotnich kwalifikacjach:

  1.M.Pałasz -- 52 (62) miejsce
  2.J.Szwab ... 56 (66)

  W nawiasie do miejsc Polek w kwalifikacjach,dodałem + 10 (najlepsza 10 PŚ).


  Odległości Polek w sobotnich kwalifikacjach:

  1.M.Pałasz -- 67.0m - 50.7 pkt
  2.J.Szwab ... 62.0m - 36.4

  Wyniki z uwzględnieniem belki startowej i siły wiatru:

 • jozek_sibek profesor
  Sobotnie skoki Polek w Lillehammer

  Miejsca Polek w sobotniej serii próbnej:

  1.M.Pałasz -- 45 miejsce
  2.J.Szwab ... 54


  Odległości Polek w sobotniej serii próbnej:

  1.M.Pałasz -- 73.0m - 16.0 pkt
  2.J.Szwab ... 61.5m - 00.0

  Wyniki z uwzględnieniem belki startowej i siły wiatru:

 • jozek_sibek profesor
  Piątkowe skoki Polek w Lillehammer

  Miejsca Polek w piątkowym treningu:

  1.M.Pałasz -- 52 miejsce
  2.J.Szwab ... 53


  Odległości Polek w piątkowym treningu:

  1.M.Pałasz -- 69.0m - 12.7 pkt
  2.J.Szwab ... 66.5m - 11.5

  Wyniki z uwzględnieniem belki startowej i siły wiatru:

 • anonim
  sylwetki skoczków

  Moglibyście w końcu dodać sylwetkę Sary TAKANASHI! Wszak to zdobywczyni Pucharu Świata :o

 • dejw profesor

  Dość zaskakująco daleko Lundby, a wczoraj to ona miała zdecydowanie najwyższą notę wśród Pań.

 • yyy profesor
  Major_Kuprich

  Marro mnie uprzedził. Tak jak pisał, jak dziewczyny które nie maja 18 lat, mogą jechać na Uniwersjadę, która dotyczy studentów

 • marro profesor

  @Major_Kuprich
  Oczywiście można wysłać obie dziewczyny na uniwersjade jednak trzeba poczekać aż zaczną jakieś studia, bo poki co to studentkami one nie są

 • dejw profesor

  No i nokaut Tkanashi na początek. Można się było tego spodziewać.
  Klinec świetnie na treningach i dużo gorzej w zawodach, dopiero 7 miejsce.
  Seifridsberger straciła tak dużo na notach czy na wietrze? Bo widzę że odległościowo to była w drugiej serii najlepsza.

 • Matizus stały bywalec

  Takanashi musiała solidnie pracować nad lądowaniem, bo już kolejny raz zbiera bardzo dobre noty za styl.

  @Sobu: Sarah miała kontuzję i jest w trakcie leczenia.

 • KUSY bywalec

  Przez te kobiety nie zdazyli rozegrac serii próbnej a niektórym np Biegunowi by sie taki skok przydał.Ta seria próbna odbije sie czkawką u niektórych zawodników.Zobaczycie
  Kwalifikacje kobiet mogli ciągnąc w nieskonczoność a próbnej mezczyzn już nie?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).