PŚ Pań w Czajkowskim: Pierwsze zwycięstwo Awwakumowej, przerwana dominacja Takanashi

 • 2014-01-04 16:17

Irina Awwakumowa odniosła pierwsze zwycięstwo w swojej sportowej karierze w zawodach Pucharu Świata, tym samym przerwała dominację Japonki Sary Takanashi. Rosjanka nie miała sobie równych na skoczni w Czajkowskim.

Awwakumowa w pierwszej serii uzyskała 100 m a w drugiej lądowała na 101,5 m i z notą 249,2 pkt wyprzedziła Carinę Vogt. "Cieszę się ze zwycięstwa, jest mi bardzo miło szczególnie, że wygrałam u siebie w domu. Pod skocznią było wielu kibiców, to pomogło mi w zwycięstwie. Wczoraj mój pierwszy skok był gorszy od drugiego. Dziś wiedziałam, czego chcę i wszystko było tak jak powinno" - mówiła na konferencji prasowej Avvakumova.

Zawodniczka z Niemiec oddała skoki na odległość 101 m oraz 99 m, za które otrzymała 244,9 pkt. "Jestem bardzo szczęśliwa, dwa razy znalazłam się na drugim miejscu na podium. Nie wiem jeszcze czego powinnam oczekiwać po kolejnych zawodach" - powiedziała druga zawodniczka sobotniego konkursu.

Na najniższym stopniu podium uplasowała się liderka klasyfikacji końcowej Pucharu Świata Pań - Sara Takanashi. Japonka w obu seriach uzyskała 98,5 m. "Moje skoki nie były tak dobre jakbym tego oczekiwała. Mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej. Popełniam wiele błędów technicznych, muszę się postarać to zmienić do następnego konkursu".

Tuż za podium znalazła się kolejna z reprezentantek Niemiec Katharina Althaus, która do podium straciła zaledwie 0,1 pkt. Czwarte miejsce jest jak na razie jej najlepszym wynikiem indywidualnym osiągniętym w zawodach Pucharu Świata Pań. Piąte miejsce wywalczyła Coline Mattel z Francji a szósta była Ema Klince ze Słowenii.

Na dziesiątym miejscu znalazła się zawodniczka z Finlandii - Julia Kykkaenen.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań...»


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5574) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Sensacja, Takanashi nie dała rady wygrać ... myślę że za tydzień w Sapporo zrobi to czego nie zrobiła dzisiaj.

 • jan bywalec
  bojkot polek

  Dobrze że polki na znak protestu przeciwko niskiej temperaturze nie przystąpiły do konkursu!!!!!
  Trzeba mieć charakter dziewczyny.

 • Matizus stały bywalec
  @Matthew

  Krzysztof Srogosz, dotychczas jeżdżący na zawody i przeprowadzający wywiady ze skoczkami. To chyba był drugi raz, gdy komentował skoki (pierwszy raz wczoraj).

 • anonim
  super

  cieszę się że Irina wygrała u siebie. Skocznie bardzo ładne, pogoda idealna- nie licząc temperatury:D Czajkowski i Niżny Tagil powinny być w kalendarzu pś

 • Matizus stały bywalec
  @Zwei

  W kontekście dzisiejszych zawodów wypadło lepiej niż Klingenthal i Innsbruck u Panów ;) Również nie miałbym nic przeciwko wciśnięciu Czajkowskiego w kalendarz, najlepiej po Sapporo.

 • Matizus stały bywalec

  Takanashi mimo znakomitego skoku w serii próbnej była dzisiaj wyraźnie słabsza. Awwakumowa oddała dwa znakomite skoki, przy czym druga seria była już nokautem w stylu Japonki w poprzednich konkursach. Ładne miejsce zajęła Kykkänen - szczególnie po słabym skoku w pierwszej serii.

  Swoją drogą, warunki w Czajkowskim były wręcz laboratoryjne. Dziwnie się potem śledziło loteryjne zmagania w Innsbrucku.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).