PŚ Pań w Sapporo: Takanashi świętuje zwycięstwo

 • 2014-01-11 10:12

Sara Takanashi odniosła swoje piąte zwycięstwo w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Japonka na skoczni w Sapporo oddała skoki na odległość 99 oraz 94,5 m i z notą 254,5 pkt pokonała Carinę Vogt oraz Irinę Awwakumową.

"Jestem szczęśliwa, że udało mi się tutaj wygrać" - cieszyła się po zawodach Takanashi. "Kibice, którzy przyszli pod skocznię, aby nas dopingować bardzo mi pomogli. W ubiegłym roku byłam rozczarowana swoim wynikiem w Sapporo ale dziś był dobry dzień dla mnie. Dużo tutaj trenuję więc znam skocznię bardzo dobrze".

Reprezentantka Niemiec lądowała dwa razy na 94,5 m i za swoje skoki otrzymała 240,7 pkt. Niemka po raz trzeci z rzędu znalazła się na drugim stopniu podium w zawodach Pucharu Świata. "Jestem bardzo zadowolona z mojego drugiego miejsca" - mówiła na konferencji prasowej zawodniczka. "To już trzeci raz z rzędu, kiedy kończę zawody na podium. Mam nadzieję, że mogę jeszcze poprawić swoje skoki, tak aby być częściej na podium. Dziś warunki były trudne ale ja miałam szczęście do wiatru, poza tym oddałam dwa dobre skoki. To był bardzo miły konkurs dla mnie".

Na trzecim miejscu uplasowała się Irina Awwakumowa z Rosji, która w pierwszej serii uzyskała 90,5 m a w drugiej 89,5 m (224,1 pkt). "Jestem zadowolona, ponieważ moje skoki nie były dziś najlepsze. Popełniłam w nich błąd, ale wszystko zakończyło się dobrze. Warunki były dziś ciężkie, wiatr się często zmieniał" - powiedziała Awwakumowa.

Tuż za podium sklasyfikowana została kolejna z zawodniczek gospodarzy Yuki Ito, która zanotowała awans z miejsca 17.. Piątą pozycje wywalczyła Maja Vtic a szósta była Coline Mattel.

Swoje pierwsze punkty w klasyfikacji Pucharu Świata zdobyła dziś Finka - Susanna Forsstroem, która uplasowała się na 18.miejscu. Triumfatorka kwalifikacji Lindsey Van, nie zaliczy konkursu w Sapporo do udanych. Amerykanka nie awansowała do drugiej rundy i ukończyła zawody na 32. miejscu.

Sara TakanashiSara Takanashi
fot. Tadeusz Mieczyński

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań...»

FOTORELACJA


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4589) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Takanashi czasem nie wygra konkursu ale widać brak Hendrickson bo nie ma z kim rywalizować. KK będzie jej i to na luzie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).