Adam Małysz zrezygnował z funkcji attache olimpijskiego (aktualizacja)

 • 2014-01-31 20:25

Jak poinformował dziś rzecznik prasowy Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Henryk Urbaś, Adam Małysz nie będzie pełnił w Soczi funkcji attache olimpijskiego.

"Ze względu na wcześniej podjęte zobowiązania i będące obecnie w toku kampanie reklamowe moich sponsorów oraz w nawiązaniu do wymagań MKOl wiążących się z funkcją Attache Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, z żalem muszę zrezygnować z pełnienia tej funkcji" - napisał w mailu wysłanym do PKOl-u Adam Małysz.

Nieco obszerniej przyczyny swojej rezygnacji wiślanin omówił w rozmowie z "Przeglądem Sportowym":
- Na tę rezygnację złożyło się wiele spraw. Chodzi o to, że przepisy MKOl uniemożliwiają w czasie igrzysk i jakiś czas po nich występy w reklamach. Nie byłem na to przygotowany. Myślałem, że to dotyczy tylko zawodników i trenerów. Przykro mi z tego powodu, chciałem być bardzo na igrzyskach. Rozmawiałem przed wyjazdem na mistrzostwa świata juniorów z Łukaszem Kruczkiem, pytałem gdzie i jak mogę pomóc. Cieszyłem się, ale pewnych spraw nie obejdę. Mam wiążące umowy sponsorskie, które to wykluczają. Choćby na stacjach Orlenu jest mnóstwo billboardów ze mną i teraz musiałyby być zdjęte. To, co robię zawodowo teraz, udaje się tylko dzięki sponsorom. Poza tym, nie chciałbym być wydalony z wioski olimpijskiej podczas igrzysk.

Zarząd PKOl powierzył Małyszowi funkcję attache olimpijskiego na igrzyska w Soczi 10 czerwca 2011 roku, jednak w ostatnim czasie były superskoczek miał liczne wątpliwości, dotyczące tego czy powinien polecieć do Soczi. O kwestii tej pisaliśmy tu.


Adrian Dworakowski, źródło: interia.pl/PAP/Przegląd Sportowy
oglądalność: (9567) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • misz początkujący

  Żenada co niektórzy tu wypisują. Winni są działacze.
  W PKOl powinni, i to właściwie zaraz po zaproponowaniu Małyszowi funkcji poinformować go o wszystkich zasadach niuansach etc.
  Zwłaszcza, że zaprosili do sprawowania tej, czysto reprezentacyjnej funkcji, czynnego (!) sportowca, uprawiającego dyscyplinę, w której zarabiać da się właściwie tylko na kontraktach ze sponsorami.

  Ale działacze, jak to działacze biorą pieniądze i nic nie robią.

 • passenger_krytyk początkujący

  Absolutną rację ma motylek_ja. Gdyby nie Adam, nie byłoby Stocha, Murańki, Wolnego, Żyły i całej grupy zdolnych chłopaków, którzy skaczą. Był wzorem dla Schliriego oraz całej plejady innych gwiazd, obecnie skaczących. To Adam spowodował upadek niemieckich skoków, gdy przez jego sukcesy zmienili system, kombinezony i zaczęli tracić coraz więcej.

  A gwoli ścisłości, Adam chciał zapłacić za Izę. Chciał tylko uzyskać zgodę na jej zabranie. Ciekaw jestem ile "dodatkowych" osób pojedzie do Sołczi ;-).

  Brawo Panie Adamie. Bardzo dojrzała decyzja.

 • anonim
  Odczuwam niesmak


  Aby dyskutować zasadnie o problemach dotyczących tak interesującego wydarzenia i jednocześnie kontrowersyjnie naświetlanych przez niektórych okoliczności ach decyzji o rezygnacji MISTRZA WIELKIEGO ADAMA, nadal uwielbianego ,należy wywody oprzeć na faktach nie zaś na domysłach czy też subiektywnych osądach.
  MISTRZ ADAM, klarownie wyłożył przyczynę rezygnacji. To przyjmuję ze zrozumieniem. Zobowiązania wobec sponsora są niebagatelne. To i tylko to jest argumentem najistotniejszym, leżącym u podstaw tej decyzji.
  Przepisy zawarte w Karcie Olimpijskiej MKOl określają jednoznacznie zakres kompetencji i wymogi formalne obowiązujące w toku przygotowania i przeprowadzania każdych Igrzysk Olimpijski.
  Zainteresowanym polecam lekturę Karty Olimpijskiej

 • anonim
  A kiedy "kanonizacja"?

  Nie pszesadzajcie w koncu z tym Malyszem! Normalny czlowiek, ktory swietnie skakal, zrobil kariere, pieniadze i delektuje sie na swoj sposob zyciem. Tutaj niektorzy robia z niego swietego, wrecz mozna zaobserwowac "kult Malysza". Na jego kariere zlozylo sie jednak wiele elementow i wielu ludzi mieli na to wiekszy lub mniejszy wplyw.

 • motylek_ja bywalec

  @śląsk, "wstyd" to Twój komentarz.... po pierwsze - nie "odsunął się w 100%" od skoków, bo przecież był w Predazzo dopingować naszych juniorów, a po drugie to nie Małysz "ma wszystko" dzięki skokom, tylko skoki, związek i skoczkowie mają wszystko dzięki Małyszowi....

  poza tym:Małysz to człowiek, który ( w odróżnieniu od innych wielkich skoczków) potrafił znaleźć sobie inny sposób na życie, pasję, w której się coraz lepiej realizuje i chwała mu za to.... wielu nie potrafi mu tego "wybaczyć", Ty chyba też nie....( zazdrość?:) )

 • Michał początkujący
  Ludzie powiedzciez jak to możliwe

  Jak to możliwe, że akredytacje olimpijskie znalazły się dla córki i matki Pani Bachledy-Curuś (wpiszcie w wyszukiwarce "Bachleda jedzie do Soczi z matką i córką"), a dla żony Adama Małysza, Pani Izy, akredytacja się nie znalazła?

 • tomek_92 doświadczony

  Strasznie szkoda. Mam nadzieję, że uda się to jeszcze jakoś odkręcić. W końcu jeszcze niedawno Adam mimo pewnych trudności miał zamiar jechać na igrzyska. Małysz jest jak jakiś talizman, bo przynosi nam szczęście, gdzie się nie pojawi tam zaraz zdobywamy medal- choćby przykład z dzisiejszych MŚJ. Mam nadzieję, że Małysz jednak pojedzie na igrzyska, bo jest nam potrzebny.

 • KamiLoSsKi stały bywalec
  @Michał

  Ten drugi redaktorek to niejaki Pan Zarzeczny. Co by o nim nie mówić, należy pamiętać, że ma problemy z docenianiem wysiłku innych, szczególnie tych, którzy osiągają bądź osiągnęli w życiu jakieś sukcesy (domniemam, że z zazdrości), a także można dość szybko stwierdzić, że myślenie tego Pana należy to jego słabych stron. Krytykował już dla sensacji m.in. Piotrka Żyłe.

 • Zakrza bywalec
  @azx

  Nie gadaj głupot. Przecież skoki w Polsce są w połowie stycznia, kiedy jeszcze jest Dakar!
  W tym roku Dakar skończył się bodajże 18.01, a ostatni konkurs w Polsce dzień później. Nie dziwne, że się nie pojawił, bo nie miał jak.

 • Michał początkujący

  Ten drugi redaktorek zhejtował Małysza, że "jak widać Małysz był dobrym sportowcem, ale nie radzi sobie z głową i strzela focha. bo Izy nie chcieli zabrać, to raz. i tłumaczenie komercyjnymi sponsorami, to dwa"

 • anonim

  Nie mamy takiego potencjału, żeby mieć dobrych zawodników we wszystkich dyscyplinach narciarskich (klasyczne, dowolne, alpejskie). A ja już widziałem wszystko. Np. obarczanie Tajnera za poziom męskiego biathlonu w Polsce. Ludzie nawet nie wiedzieli, że biathlon to inny związek ...

 • anonim

  Xfire nie od razu Kraków zbudowano. To musi potrwać. I to lata. Są projekty i w biegach i w nartach alpejskich długoletnie. Żaden inny związek sportowy w Polsce tak nie inwestuje w projekty młodzieżowe i dziecięce jak PZN. Tak samo 4 lata temu w Kanadzie było że jak Małysz skończy skakać to nastąpi śmierć skoków w Polsce. Choć Lotosy już istniały. Z kobiecymi skokami to oczywiście uprzedzenia, choć motywowane szlachetnie - że o bezpieczeństwo chodzi. Nie spodziewali się takiego rozwoju skoków kobiecych. Do np. trenera Szturca nikt nie ma pretensji, że nie lubił skoków dziewczyn w Wiśle. Bo to legendarny wujek Małysza. A Tajner to taka kukła do kopania za winy swoje i nie swoje, a nawet za to co zrobił dobrze, że to niby nie jego zasługa.

 • anonim
  Małysz

  W końcu musiał jakoś spłacić Dakar na który poszło kilka mln zl jak nic, stąd wzmożona aktywność w kampaniach reklamowych. Niestety lekki niesmak pozostaje. A jego pobyt z juniorami cudów nie zdziałał raczej, bo jednak większość poniżej oczekiwań.

 • michnar doświadczony
  -

  Mam nadzieję, że Małysz zostanie kiedyś trenerem. Z drugiej jednak strony superskoczkowie nie zawsze mają talent trenerski. Z resztą sytuacja działa także w drugą stronę - Łukasz Kruczek po słabej karierze skoczka prowadzi piękną karierę trenera.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).