PŚ Pań w Hinzenbach: 10. zwycięstwo Sary Takanashi

 • 2014-02-02 17:00

Sara Takanashi odniosła 10. zwycięstwo w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata. Młodziutka Japonka w pierwszej serii na skoczni w Hinzenbach uzyskała 88,5 m a w drugiej lądowała na 92,5 m i za swoje skoki otrzymała 245,2 pkt.

"Ciężko się przygotowywałam do tych zawodów, dwa zwycięstwa dają mi ogromną pewność siebie przed konkursami olimpijskimi w Soczi" - mówiła Sara Takanashi po konkursie.

Na drugim miejscu uplasowała się najlepsza z austriackich zawodniczek - Daniela Iraschko-Stolz, która oddała dwa skoki na odległość 89 m (238,4 pkt). "To był dobry konkurs dla mnie. Skocznia była bardzo dobrze przygotowana, warunki były sprawiedliwe dla wszystkich. Popełniłam w obu skokach błąd, ale wydaje mi się, że moje skoki są na wysokim poziomie i jestem przygotowana odpowiednio na Soczi" - dodała Austriaczka.

Najniższy stopień na podium zajęła Julia Kykkaenen, która wylądowała na 86,5 m oraz 88,5 m (234,8 pkt). Jest to pierwsze w karierze miejsce na podium fińskiej zawodniczki. "To pierwsze miejsca na podium dla mnie. Udało mi się oddać dwa, dobre skoki i jestem z tego zadowolona. Z niecierpliwością czekam na Igrzyska Olimpijskie. Mam nadzieję, że również tam będę w stanie tak dobrze skakać - dwa spokojne skoki i zobaczymy dokąd one nas zaprowadzą" - wyjaśniła Julia Kykkaenen.

Tuż za podium sklasyfikowana została Maja Vtic, która po pierwszej serii zajmowała trzecią pozycję ze skokiem na 92 m. Niestety krótszy skok w finale na 86 m zapewnił jej czwartą lokatę. Na piątym miejscu zawody ukończyła najlepsza niemiecka zawodniczka Carina Vogt, a szósta była Yuki Ito.

Niestety żadna z naszych zawodniczek nie awansowała do serii finałowej. Magdalena Pałasz po skoku na 68 m ostatecznie zajęła 38. miejsce. Joanna Szwab uplasowała się na 42. miejscu.

W klasyfikacji Pucharu Świata prowadzi Sara Takanashi z 1220 pkt na koncie. Na drugim miejscu jest Carina Vogt, która zgromadziła 761 pkt a na trzecim znajduje się Daniela Iraschko-Stolz (682 pkt).

Był to ostatni konkurs Pucharu Świata w skokach kobiet przed Igrzyskami w Soczi. Kolejne zawody pucharowe odbędą w Rumunii (1-2.3.2014).

Panie o medale olimpijskie będą rywalizować 11.02 na skoczni HS 106.

Sara TakanashiSara Takanashi
fot. FIS

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań...»


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7174) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek profesor
  Niedzielne skoki Polaków w Hinzenbach

  Miejsca Polek w pierwszej serii niedzielnego konkursu:

  1.M.Pałasz ... 38 miejsce
  2.J.Szwab --- 42


  Odległości Polek w pierwszej serii niedzielnego konkursu:

  1.M.Pałasz ... 68.0 m - 68.1 pkt
  2.J.Szwab --- 64.5 m - 63.8

  Wyniki z uwzględnieniem siły wiatru i belki startowej.

 • jozek_sibek profesor
  Niedzielne skoki Polaków w Hinzenbach

  Miejsca Polek w niedzielnej serii próbnej:

  1.M.Pałasz ... 28 miejsce
  ------------
  2.J.Szwab --- 42


  Odległości Polek w niedzielnej serii próbnej:

  1.M.Pałasz ... 71.5 m - 29.5 pkt
  ------------
  2.J.Szwab --- 63.0 m - 12.1

  Wyniki z uwzględnieniem siły wiatru i belki startowej.

 • Matizus stały bywalec

  Magda miała problemy w locie, stąd pewnie krótka odległość i brak awansu. Szkoda, bo po serii treningowej wszystko wskazywało na kolejne punkty Polki.
  Ogromnym zaskoczeniem in plus, podobnie jak wczorajsze podium Vtic, jest zajęcie trzeciego miejsca przez Kykkaenen. Dla Finów to pewnie osłoda po niezbyt udanym konkursie Panów. Dla mnie - kolejna zawodniczka gotowa, by walczyć o medal w Soczi.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).