PŚ Pań w Rasnovie: Takanashi potwierdza swoją dominację kolejnym zwycięstwem

 • 2014-03-02 16:19

Sara Takanashi wygrała drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w rumuńskim Rasnovie. Japonka w pierwszej serii lądowała na 85 m a w finale uzyskała 93,5 m i z notą 230,4 pkt wyprzedziła Jessicę Jerome oraz Evelyn Insam.

Amerykanka zajmując drugie miejsce na podium odniosła jak na razie największy sukces w swojej sportowej karierze. Jerome na skoczni w Rasnovie oddała skoki na odległość 89 m i 90,5 m. "Sporo czasu minęło od mojego ostatniego podium. Dziś trafiłam na dobre warunki i oddałam także dobre skoki. Sezon w moim wykonaniu miał wiele wzlotów i upadków. Pod względem technicznym moje skoki się rozwinęły ale również pozostałe dziewczyny zrobiły postęp. Czekam na kolejne konkursy" - wyjaśniła Jessica Jerome.

Trzecie miejsce zajęła Evelyn Insam, jest to jej drugie podium w Pucharze Świata w konkursie indywidualnym. Włoszka prowadziła po pierwszej serii skokiem na odległość 93 m, w finale lądowała 7 metrów bliżej i ostatecznie musiała zadowolić się najniższym stopniem na podium. "To był dziwny konkurs. Wiatr zmieniał się bardzo szybko. Miałam sporo szczęścia w swoich skokach i cieszę się, że udało mi się dostać na podium. Organizatorzy wykonali wspaniałą pracę tutaj w Rasnovie. Przygotowali skocznie idealnie. Mam nadzieję, że będę mogła świętować dziś swój sukces, oczywiście bardzo delikatnie, ponieważ przed nami jeszcze kilka konkursów. Już się nie mogę doczekać zawodów na dużej skoczni" - mówiła Evelyn Insam.

Jako czwarta sklasyfikowana została Maja Vtic, która oddała skoki na odległość 85,5 m oraz 92 m. Piąta była Maren Lundby a szósta Yuki Ito.

Sara Takanashi już po pierwszym konkursie w Rasnovie, w którym odniosła zwycięstwo zapewniła sobie drugie zwycięstwo w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata. Na cztery konkursy przed końcem Japonka ma na swoim koncie 1420 punktów. Druga jest Mistrzyni Olimpijska Carina Vogt, która z powodu bólu w kolanie nie skakała w Rumunii a trzecia jest Daniela Iraschko-Stolz, która także ze względu na kontuzję nie będzie już skakała do końca sezonu.

Kolejny konkurs Pucharu Świata odbędzie się 8. marca w Oslo.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań...»

FOTORELACJA


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3869) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).