Norwegowie ogłosili kobiecą kadrę na sezon 2014/15

 • 2014-05-22 21:09

Norweska Federacja Narciarska nominowała sześć zawodniczek do kobiecej kadry narodowej na sezon 2014/15. W składzie znalazły się: Gyda Enger, Line Jahr, Maren Lundby, Anette Sagen, Anna Odine Strøm i Helena Olsson Smeby.

"Jako zespół uzyskaliśmy dobre wyniki w ubiegłym sezonie i mam nadzieję, że dziewczyny nadal będą się rozwijać m. in. pod kątem mistrzostw świata w Falun. Pozytywne rezultaty dała również rekrutacja nowych zawodniczek do kadry, czego przykładem jest Anna Odine Strøm, która właśnie dołączyła do naszego zespołu. Poświęciliśmy dużo czasu i pacy na rozpisanie planów i wierzę, że ich realizacja będzie na wysokim poziomie" - powiedział trener skoczkiń Christian Meyer.

Wybór kadry skomentował również norweski dyrektor sportowy Clas Brede Bråthen. "Dziewczyny są bardzo dokładne i precyzyjne w tym co robią. Mamy więc nadzieję, że ten wysiłek zaprocentuje mianem najlepszej na świecie kobiecej kadry narodowej. Ta cześć skoków narciarskich ma ogromny potencjał rozwojowy w naszym kraju" - podsumował.

Najwyżej sklasyfikowaną w ostatniej edycji Pucharu Świata Norweżką była Maren Lundby, którą sklasyfikowano na siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej. 20-latka zajęła 2 miejsce podczas konkursu w Rasnovie, zdobyła też brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów w Val di Fiemme. W olimpijskim konkursie skoków znalazła się na ósmym miejscu tuż przed swoją rodaczką Line Jahr.

Podczas jedynego konkursu mieszanego, jaki został rozegrany w ubiegłym sezonie Lundby razem z Anette Sage, Rune Veltą i Andersem Bardalem zajęła trzecie miejsce.

Słabszy sezon zaliczyła najlepsza w historii norweska skoczkini, Anette Sagen, która co prawda wygrała dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego, ale w Pucharze Świata skakała słabo, skutkiem czego był brak olimpijskiej nominacji. Słabsza dyspozycja była wynikiem problemów zdrowotnych, które zaczęły się u niej latem 2012 roku. Po upadku w samolocie uszkodziła sobie bark.

Sagen tuz po zakończeniu minionego sezonu przyznała jednak, że ani myśli rozstawać się na razie ze skokami:
- Przeszłam już tak dużo, że zdecydowałam, iż zobaczę, jak to wszystko potoczy się w przyszłym roku. Nie mam zamiaru odstawić narty do szafy. Z powodu stanu zapalnego w biodrze i barku nie byłam w stanie trenować tak dużo, jak bym sobie życzyła - wyznała 29-latka w rozmowie z Aftenposten.


Katarzyna Skoczek&Adrian Dworakowski, źródło: skiforbundet.no/Aftenposten/inf. własna
oglądalność: (2917) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).