Wypowiedzi Łukasza Podżorskiego i Andrzeja Stękały po FC w Hinterzarten

 • 2014-08-11 13:39

Odświeżona kadra juniorów bardzo dobrze rozpoczęła nowy sezon letni. Pracę z trenerem Robertem Mateją bardzo zachwalają dwaj czołowi zawodnicy ostatnich konkursów z cyklu FIS Cup - Łukasz Podżorski oraz Andrzej Stękała.

Andrzej StękałaAndrzej Stękała

W czterech konkursach tzw. "trzeciej ligi", młodzi Polacy zdobyli aż 812 punktów, co daje im prowadzenie w nieoficjalnej klasyfikacji narodów. W trzech z czterech konkursów, na podium mieliśmy swojego reprezentanta, a najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest obecnie Łukasz Podżorski (5. miejsce). Jak przyznaje 18-latek z Wisły, sam nie przypuszczał, że będzie osiągał aż tak dobre wyniki. - Byłem zaskoczony, że uzyskałem tak wysokie miejsce. Nie czuję się w formie, gdyż lato traktuję przejściowo. Jest to dla mnie typowy okres przygotowawczy do sezonu zimowego. Wtedy będę mógł powiedzieć więcej o swojej dyspozycji.

W miniony weekend Biało-Czerwoni rywalizowali na Adlerschanze w Hinterzarten. Jak swój występ ocenia junior, który na niemieckiej ziemi dwukrotnie zajął 13. miejsce? - Obiekt w Hinterzarten jest mi dobrze znany. Zawsze dobrze mi się tam skakało. W niedzielę pierwszoplanową rolę odegrały warunki, które wypaczyły nieco rywalizację. Widać to dobrze choćby na moim przykładzie. W pierwszej serii skoczyłem tylko 92 metry, a w drugiej lądowałem już blisko dziesięć metrów dalej.

Nieco lepiej w Niemczech wypadł Andrzej Stękała. Skoczek z Dzianisza wywalczył 11. miejsce w sobotę, a w niedzielę otarł się nawet o podium. - Swoją dyspozycję oceniam pozytywnie. Spodziewałem się dobrych wyników, ale głównym celem wciąż pozostają Mistrzostwa Świata Juniorów w Ałmatach. Myślę, że zimą skoki będą takie, jakich oczekuję. Ostatnie zawody oceniłbym na 4+. W sobotę jeden ze skoków nie do końca mi wyszedł, natomiast w niedzielę finałowy skok był skierowany za bardzo do góry, przez co wytraciłem prędkość i nie utrzymałem 3. lokaty po pierwszej serii.

W tym sezonie pieczę nad przebudowaną kadrą juniorów sprawuje Robert Mateja. Były skoczek narciarski w ubiegłbym sezonie pracował z kadrą B, którą w tym roku przejął Maciej Maciusiak. - Z trenerem Mateją współpracuje mi się bardzo dobrze, co widać po coraz lepszych wynikach. Treningi są bardzo profesjonalne, przez co postępy są widoczne już teraz. Powołanie do kadry bez wątpienia dało mi możliwość większego rozwoju - twierdzi Podżorski.

To zdanie podziela także nieco starszy Stękała. - Z całym sztabem szkoleniowym pracuje mi się wspaniale. Wszyscy są doskonale zorganizowani, przez co bez przeszkód łapiemy wspólny język. Dotychczasowe zawody są potwierdzeniem efektów tej pracy. Osobiście nie mam na lato żadnych celów wynikowych. Chcę dobrze przepracować ten okres, aby zimą skakać jak najdalej.

Jakie są najbliższe plany młodych kadrowiczów? Z pewnością nie wystartują w tym tygodniu zawodach FIS Cup w Kuopio, jednak do rywalizacji powinni powrócić pod koniec sierpnia w czeskim Frenstacie.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2525) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).