Hayboeck i Iraschko-Stolz ze złotem na normalnej skoczni

 • 2014-10-12 15:36

Michael Hayboeck zdobył złoty medal Mistrzostw Austrii na skoczni normalnej w Tschagguns K97. Wśród kobiet triumfowała Daniela Iraschko-Stolz.

Hayboeck już po pierwszej serii zapewnił sobie prowadzenie po skoku na 100 m (121,5 pkt). W drugiej ponownie lądował najdalej (98,5 m / 118 pkt) i z notą 239,5 pkt zapewnił sobie tytuł Mistrza Austrii. Na drugim stopniu na podium uplasował się Stefan Kraft, który zdobył złoto 3 dni wcześniej podczas Mistrzostw Austrii na dużej skoczni w Innsbrucku. Kraft na półmetku zawodów był drugi tuż za Hayboeckeim po skoku na 99,5 m. W finale uzyskał 94 m i do triumfatora stracił aż 11,5 pkt. Jako trzeci zawody ukończył Clemens Aigner, który oddał skoki na odległość 98,5 oraz 94,5 m.

Tuż za podium sklasyfikowany został Thomas Diethart a dopiero na piątym miejscu wylądował lider drużyny narodowej - Gregor Schlierenzauer.

Powracająca po kontuzji Daniela Iraschko-Stolz była dziś nie do pokonania. Austriaczka w pierwszym skoku lądowała na 98,5 m a w drugim pokonała granicę 100 metrów (100,5 m). Na drugim miejscu uplasowała się Chiara Hoelzl a trzecia była Jacqueline Seifriedsberger.

Wyniki Mistrzostw Austrii dostępne w formacie pdf

Daniela IraschkoDaniela Iraschko
Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna

oglądalność: (2676) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • IchBinDa początkujący

  Coś dziwne te tegoroczne mistrzostwa. Może warunki znowu mieszały, bo Schlierenzauer - jeszcze na LGP jeden z najmocniejszych na świecie, a na pewno najmocniejszy Austriak - przegrywający podium z Klimkiem Aignerem to widok niecodzienny.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).