Eva Pinkelnig: "Cieszę się, że zajęłam piętnaste miejsce"

 • 2014-12-08 00:54

26-letnia zawodniczka z Austrii w piątek zadebiutowała w Pucharze Świata Pań. Jej rezultat to 15. miejsce. Nieznana skoczkini bardzo dobrze spisywała się w treningach, kwalifikacjach i serii próbnej. W konkursie nie wytrzymała presji.

Eva PinkelnigEva Pinkelnig

Eva Pinkelnig zdobyła pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w swojej karierze, czym sprawiła wszystkim niespodziankę. - To naprawdę świetne doświadczenie. Naprawdę uwielbiam tutaj skakać. Cieszę się, że zakwalifikowałam się do serii finałowej i ostatecznie zajęłam piętnaste miejsce. To powoduje duży uśmiech na mojej twarzy - przyznała reprezentantka klubu SK Kehlegg. Zawodniczka podczas pierwszego skoku miała problemy w locie. - Zaatakowałam za mocno, a wiał wiatr w plecy. Skaczę agresywnie, więc po prostu to się stało. Takie są skoki - stwierdziła.

Czy jest jakaś różnica między skakaniem na treningach i w zawodach? - Tak, oczywiście, że są duże różnice. Jesteś bardziej nerwowy, ponieważ są kamery, ludzie, którzy zadają Ci pytania i coś w tym stylu, ale ja to kocham - powiedziała debiutantka.

Eva zdradziła jakie ma cele na ten sezon. - Mam nadzieję, że będę mogła skakać w czołowej dziesiątce Pucharu Świata, a następnie na Mistrzostwach Świata w szwedzkim Falun. Może się zakwalifikuję i będę reprezentować Austrię. Wtedy spełniłoby się moje kolejne marzenie - zakończyła Austriaczka.

Przypomnijmy, iż Pinkelnig przygodę ze skokami rozpoczęła zaledwie dwa lata temu. Latem wzięła udział w swoich pierwszych międzynarodowych zawodach, a już w grudniu znalazła się w kadrze na zawody najwyższej rangi, gdzie odgrywała jedną z głównych ról.


Sonia Ogrocka, źródło: oesv.at
oglądalność: (3922) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Chyba się zakochałem.

 • GRUBY_ bywalec

  A nasze uczą się 10 lat chyba skakać i się nauczyć nie mogą.Dalej upadki, wpadki na skoczniach i stres jakby startowały pierwszy raz.Jak my daleko jesteśmy z innymi krajami to nawet szkoda o tym pisać..

 • Stinger profesor

  Przyznam że jak sprawdzałem listę startową PŚ pań to nawet nie zwróciłem uwagi na Pinkelnig. Po treningach i kwalifikacjach bardziej się zainteresowałem kto to jest bo nigdy o niej nie słyszałem a tu nagle takie skoki w najwyższej lidze. Przyznam że zrobiła mega robotę, tak szybko nauczyć się skakać i w takim wieku (nie mówię że w takim się nie da ale jak trenujesz od małego to jest różnica). Myślę że Austriaczka może w tym sezonie jeszcze nie raz zaskoczyć.

 • FighterWF doświadczony

  Eva stawia przed sobą ambitne cele, ale jak najbardziej do wykonania. Jeżeli utrzyma tą formę to przy odrobinie szczęścia stać ją nawet na stawanie na podium, nie mówiąc już o regularnych miejscach w czołowych "10" zawodów z cyklu PŚ. Naprawdę może być taką prawdziwą rewelacją i odkryciem tego sezonu w PŚ Pań.

 • Xander początkujący

  Dla mnie ona jest prawdziwą rewelacją. Żeby nauczyć się skakać w dwa lata i to na dodatek tak dobrze to jest niemożliwe. Co to by było gdyby zaczęła skakać jak była mała.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).