Łukasz Kruczek: "Na szczęście Olek zdążył się pozbierać"

 • 2015-01-05 20:15

Ostatnie kwalifikacje w 63. Turnieju Czterech Skoczni przyniosły awans pięciu z sześciu Biało-Czerwonych do konkursu głównego. Niecodzienna sytuacja spotkała Aleksandra Zniszczoła, który podparł się o zeskok przy ruszaniu z belki startowej. Jak tę sytuację oraz skoki reszty kadrowiczów ocenia trener kadry A - Łukasz Kruczek?

- Nietypowa sytuacja. Podobny przypadek spotkał Michaela Neumayera we wczorajszym konkursie. Złapało buta pod belką i skończyło się pół upadkiem. Na szczęście Olek zdążył się pozbierać i oddał całkiem dobry skok. Kwalifikacje o tyle szczęśliwe, że jest w konkursie. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że czeka go trudne zadanie. Zatrzymanie pod belką spowodowało znaczny spadek prędkości, co jest porównywalne ze skokiem z kilku belek niżej. Olek dobrze zaprezentował się w drugiej serii treningowej oraz kwalifikacjach - powiedział szkoleniowiec naszych skoczków.

Jak według Łukasza Kruczka spisali się pozostali Polacy? - Solidne skoki zaprezentowali Piotrek i Kamil. Dobrze skakał Dawid. Znacznie lepiej niż w Innsbrucku wypadł także Bartek Kłusek, czego efektem jest kwalifikacja.

Czy przed jutrem coś będzie poprawiane w skokach Kamila Stocha? - Omówimy sobie skoki, ale jutro podchodzimy jak do kolejnego normalnego konkursu.

Na skoczni im. Paula Ausserleitnera skoczkowie spory dystans na górę skoczni pokonują pieszo. Czy ma to jakiś wpływ na dyspozycję zawodników? - Wszystkich zawodników męczy ono tak samo.

Jakie są prognozy meteorologiczne na wtorek? - Jutro ma być raczej bezwietrznie, a więc podobnie jak dzisiaj. Dodatkowo w ciągu dnia pojawić ma się słońce.

Korespondencja z Bischofshofen, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10019) komentarze: (76)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @bartek

  Nie wiem skąd masz ten swój ranking ;). Ziobro 58 będzie dopiero po konkursie w Bischofshofen po ustaleniu limitów na następny period, raczej będziemy mieli na niego limit 6, choć mało prawdopodobne byśmy pojechali w 6 do Kulm i Sapporo, a w krajowych konkursach wystawimy po 12 zawodników.

 • anonim

  ziobro w rankingu już jest 58 :( czyli na polskie konkursy mamy 5 plus 6 11 zawodników ,a moglibyśmy mieć 7 plus 6 13

 • anonim
  @bartek

  Ziobro dopiero wypadnie jak po zakończeniu periodu wykasują się punkty.

  3 mieć nie będziemy, bo 2 pewniaków w TOP 55 WRL mamy do końca sezonu (a tyle wystarczy by mieć limit 4), a i chyba Kot dopiero z 55 WRL wypadnie po wykasowaniu punktów w ostatnim periodzie zimy.

  Co najwyżej nie będziemy mieli 4 opłacanych zawodników.

 • anonim

  ziobro wypadł z 55 jest 58 w rankingu czyli będziemy mieć 5 skoczków na następny period gdyby nie kubacki i kłusek mielibyśmy 3 tragedia :(

 • Xander początkujący
  Stinger

  Moim zdaniem dla juniorów będą dwa miejsca w grupie krajowej na Polskie konkursy. 10 zawodników z kadry A i B. Wolny nie wróci do tego czasu, a Miętus jest tak słaby że po prostu się nie nadaje. No chyba że na siłę go tam wrzucą co byłoby kompromitacją dla trenerów. Na pewno zawody PK w Wiśle więcej nam powiedzą jak powinna wyglądać nasza grupa krajowa.

 • jma profesor
  SiP

  Zgadzam się z Tobą. Ale nie dlatego, że punktowanych było 15 miejsc, tylko dlatego, że w rywalizacji było znacznie więcej krajów z tradycjami, a różnice między słabymi, a potęgami nie była taką przepaścią jak dziś. Rozszerzenie punktacji do "30" było próbą niwelowania pogłębiającej się z roku na rok tej przepaści. Podobnie jak wprowadzanie limitów - wszystko po to by słabeusze też mogli czasem zapunktować, bo punkty PŚ to budżety z krajowych związków, to transmisje do większej ilości krajów. Niestety ta przepaść zwiększyła się do dzisiejszych rozmiarów i punktowanie "30" tylko w pewnym stopniu tę sytuację zniwelowało. Ale pójście do punktowania 15, 10 to krok w kierunku niemal całkowitego zabicia skoków w 4-5 krajach, i mocnego ograniczenia nakładów w kolejnych 3-4 bo to krok w przeciwnym kierunku.

 • anonim
  @ PIO

  Kilkanaście lat temu Puchar Świata miał się znacznie lepiej niż dziś.

 • anonim
  @sokołipono

  Kilka dni temu twoje teorie rozwaliły by całe polskie skoki, dzisiaj już ewoluowały i cały PŚ chcesz rozp...
  Ciekaw co jutro wymyślisz

 • jma profesor
  SiP

  Odpowiem Ci. 20 lat temu sport (i nie tylko ten) był inny. Biedaki (czytaj: amatorzy) z Węgier, Rumunii i Hiszpanii jeździli na te zawody dla idei (idei popartej pieniędzmi z rodzimych związków). Klepali bulę i mieli taką "olimpijską" satysfakcję, że wzięli udział. Dziś sport się sprofesjonalizował. Co prawda dalej są ideowcy w postaci Kazachów, Estończyów i Greka (ciekawe jak długo Estończycy), ale wiele krajów nie łoży pieniędzy na sport, gdzie zawodnik nie ma wyników. A wynik mierzy się m.in. punktami w PŚ. Stąd mamy obcięcie w bogatej sportowo Kanadzie, gdzie Boyd-Clowes zdecydował o zakończeniu kariery - widać punkty w PŚ to było za mało. Wyautowanie kolejnych krajów byłoby tylko kwestią czasu - w tej niezbyt długiej kolejce byłyby USA, Włoch, Francja, a po zakończeniu kariery Ammanna - Szwajcaria (szczególnie, że te kraje mają wyniki w innych narciarskich konkurencjach). Brak punktów w PŚ dla tych krajów oznaczałoby brak powodów dla dalszego finansowania lub też finansowanie na poziomie amatorskim - sprzęt + wyjazdy. Już teraz przez przepaść technologiczną, szkoleniową czy zaplecza nowe kraje nie mogą przebić się nawet do kontynentala. Skoki powoli zaczynają przypominać bobsleje czy saneczki.

 • anonim

  @Zwei
  Pytanie było retoryczne, nie oczekiwałem odpowiedzi :) Znam ścieżkę finansową i tu mnie nie "boli". Boli mnie wysyłanie na PŚ zawodników bez większych perspektyw. Wolałbym zobaczyć na mamucie nasze młode koguciki. Może któremuś wyrosną orle skrzydła. Po za zawodami nie ma możliwości trenowania lotów i każdy skok na mamucie jest na wagę złota. Niestety, ten scenariusz się nie spełni. Dla PZN impreza docelowa czyli MŚJ, rzecz święta.

 • anonim
  @ PIO

  Jakie emocje, o czym ty piszesz?

 • anonim
  @pokół i Pono

  :) :) :)
  Zrób wszystkim KIBICOM przyjemność, nagraj się jutro podczas konkursu i wrzuć do sieci link :P
  Jak zwykłe klepanie w klawiaturę wywołuje u ciebie takie emocje, to już widzę jak szalejesz przed TV i lapkiem podczas zawodów ;)

 • anonim
  @ jima

  Dlaczego taka zmiana miałaby ograniczyć stawkę PŚ do dwudziestu zawodników? Niech skacze nawet stu, ale niech punktuje dziesięciu najlepszych w danym konkursie. Po co rozdawać punkty małoambitnym zawodnikom spoza czołówki? Dawniej punktowało zawodników 15. na skaczącą nieraz setkę, a PŚ nigdy nie miał się lepiej i nie wytworzył tylu legend niż wtedy. To kto by punktował zależałoby już tylko od umiejętności, ale na pewno byliby to zawodnicy na to zasługujący.

 • jma profesor
  Sokół i Pono

  Genialny pomysł z tymi punktami dla pierwszej "10". Ograniczy to PŚ do 20 zawodników. Austria, Norwegia, Niemcy, Słowenia - 90% składu. Dla ozdoby 1 Polak, 1 Fin, 1 Japoniec i 1 Czech. Walter Hofer mógłby już gasić światło :))) Chyba, że utworzyłby Regio Cup, Wasted Talents Cup czy Quite Good Jumpers Cup.

  PS. Żyła miałby 1 pkt :)

 • Zwei weteran

  @ivi
  PZN i tak nie płaci za wyjazd i pobyt, więc niech sobie jedzie ktokolwiek jeśli największe nasze asy mają zostać w kraju trenować.

 • Stinger profesor
  Aaabbbb

  Tak na prawdę i Ruda mógłby pojechać ale nie wierzę że jakikolwiek junior dostanie szanse w tym sezonie w PŚ (chyba że jeden w Zakopanem na wymianę za Miętusa - tak Miętusa bo pewnie Kruczek go wystawi...) a już na pewno na lotach. Skoro Kruczek nie dał szans Rudzie na dużej skoczni to nie da na mamucie. A obawy? Według mnie nie ma czym się obawiać. Ruda to nie 15-latek. Inna sprawa że Ruda ma jednak spore problemy z lądowaniem więc na mamucie mogło to by być trochę niebezpieczne.

  Biegun rzeczywiście skacze fatalnie, on ma predyspozycje na niezłe latanie ale z taką formą zapewne nie dolatywałby do 160-170 metra.

  Małysz rzeczywiście już wolny, można go powołać.

 • anonim

  Tak, tak Stefanka na loty wysyłajcie i jeszcze dajcie mu do towarzystwa Tonia i Diabełka. Pytam się retorycznie, po co? Nie osłabiajcie mnie ludzie. Jeszcze Kruczek przeczyta i sobie o nim przypomni :)

 • anonim
  hgj

  czyje że olek jutro odpali wygra z kraftem

 • Aaabbbb weteran
  Stinger

  Można się zgodzić, że należy się Rudzie, pytanie, czy Ruda udźwignąłby mamuta. Nie mam w zwyczaju uprawiać czarnowidztwa, ale miałbym pewne obawy. Co do Kota pełna zgoda, tylko pytanie kim wypełnić tą szóstkę? Biegunem? Widzimy co skacze.
  Chyba żeeeee..... Małysz w sumie już wolny ;-).

 • Stinger profesor
  Aaabbbb

  Mi też szkoda marnowania limitów tym bardziej że tak zaciekle o nie walczymy... Inna sprawa że jednak taka "nagroda" Kotowi się nie należy tym bardziej że jego nie interesuje tylko przejście kwalifikacji.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).