PŚ Pań w Sapporo: 25. triumf Takanashi

 • 2015-01-10 06:20

Niespodzianki nie było. Sara Takanashi udźwignęła presję związaną ze startem przed własną publicznością. Japonka zdeklasowała rywalki w sobotnim konkursie na Miyanomori (HS 100) w Sapporo. Po dwóch konkursach, na czele Pucharu Świata są aż trzy zawodniczki!

Miejsca na podium zajęły te same skoczkinie, które były najlepsze przed miesiącem w Lillehammer. Pierwsza skoczkini zamieniła się jednak z trzecią, przez co wszystkie wystartują jutro w żółtych plastronach liderek całego cyklu. 18-letnia Takanashi pomimo dość zmiennego wiatru, nie pozostawiła złudzeń swoim rywalkom. Skoki na 97. oraz 98. metr dały jej 25. pucharowe zwycięstwo oraz 40. podium w całej karierze. Druga Daniela Iraschko-Stolz (89,5 metra oraz 94 metry) straciła do reprezentantki Kraju Kwitnącej Wiśni aż 18,8 pkt. Trzecia była triumfatorka inauguracyjnych zawodów w grudniu - Spela Rogelj. Słowenka uzyskała 88,5 oraz 96,5 metra. Sukces zawdzięcza głównie drugiej próbie, gdyż na półmetku plasowała się na dopiero 7. lokacie.

Na kolejnych miejscach sobotnie zmagania na Miyanomori zakończyły: Jacqueline Seifriedsberger (94 metry i 93,5 metra), Sarah Hendrickson (95 metrów i 88,5 metra) oraz Irina Awwakumowa (91,5 metra oraz 90 metrów).

Kolejny konkurs już w niedzielę o godzinie 3:00 czasu polskiego.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań...»


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3866) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Wojciechowski profesor
  @JankessPL

  Wszystkie trzy mogą nosić plastron lidera. Natomiast jeśli chodzi o kolejność startowania, decyduje liczba zwycięstw lub kolejno liczba najwyższych zajmowanych miejsc w poszczególnych konkursach.

 • Stinger profesor

  A więc Takanashi znowu zaczyna dominację. Tak w ogóle to i tak typuję KK dla niej ale może w tym roku będzie bardziej wyrównana walka.

 • JankessPL doświadczony
  Regulamin

  Wie ktoś co się dzieje w takiej sytuacji jaka jest obecnie w PŚ,kto dostaje żółty plastron?

 • anonim
  Czy

  ktoś wie co się dzieje z Lindsay Vann ??
  Sarah Hendrickson chyba wraca powolutku do wysokiej formy po poważnej kontuzji :)

 • Xander weteran

  Sara była dziś niesamowita. Zdominowała konkurs całkowicie za co ogromne brawa. Ja jestem pod wielkim wrażeniem tego czego dokonuje. Jest w tak młodym wieku a osiąga wspaniałe sukcesy. Dziś jej 25 zwycięstwo w karierze i ogólnie 40 podium.
  Dobry występ Rosjanek i Amerykanek co mnie cieszy.
  Pinkelnig chyba znowu się spaliła bo nawet kwalifikacji nie przeszła. Choć to może warunki bo konkurs był loteryjny.

  Ciekawa sytuacja jest w klasyfikacji PŚ, aż trzy zawodniczki na czele.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).