Aleksander Zniszczoł: "Jestem samokrytyczny"

 • 2015-01-15 21:38

Po raz kolejny w tym sezonie w czołowej "30" znalazł się Aleksander Zniszczoł. Podopieczny Macieja Maciusiaka konsekwentnie krok po kroku dąży w kierunku dobrych skoków. Dzisiejsza próba pozwoliła zająć mu 21. miejsce.

- Trzymam się swojego planu. Nie chcę od razu wygrywać. Grunt to regularne punktowanie. Muszę skakać tak jak umiem, a nie więcej. Jak się chce za dużo, zazwyczaj to nie wychodzi po myśli - powiedział 20-latek po konkursie .

Czy członek kadry B, decyzję o odwołaniu rundy finałowej uznaje za słuszną? - W pierwszej serii warunki były w miarę równie. Nieco kręciło, ale w drugiej nie dało się skakać. Podmuchy sięgały 8 m/s, a taki wiatr na buli jest bardzo niebezpieczny. Tym bardziej boczny.

Gdzie skoczek widzi jeszcze rezerwy? - Jest kilka takich czynników. Wobec siebie jestem dość samokrytyczny. Widzę u siebie bardzo dużo błędów. Skacząc na zawodach nie analizuję ich na nagraniach. Muszę nieco poprawić moment wybicia. Często to wychodzi, ale np. dzisiaj w pierwszej serii spóźniłem skok na progu. Energia, którą mogłem wykorzystać, po prostu spadła. W locie mogę także zyskać do pięciu metrów. Jest kilka elementów, nad którymi trzeba potrenować. Nie skupiam się jednak na tym podczas zawodów, bo od tego jest trening.

Czy przejście z obiektu w Bad Mitterndorf na wiślańską skocznię sprawiło Zniszczołowi jakąś trudność? - Pierwszy skok po mamucie był bardzo dziwny. Odczucie na poziomie K-40. Ogromnie się zdziwiłem, bo w Austrii latało się bardzo wysoko, a tutaj schodzi się o jakieś osiem pięter w dół. Jest to duża różnica w pierwszej próbie. W kolejnych wracało czucie i te skoki były już normalne.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4313) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  jedyny Polski skoczek który robi jakiś p[ostęp w skokach Graty

 • Stinger profesor

  Zniszczoł zanotował najlepszy start w sezonie. Liczę że na stałe wszedł do 30 i teraz będzie lepiej ponieważ potencjał to on ma.

 • anonim
  wywiad

  Forma pytań. Skoczek, Zniszczoł... Poczułem komune....
  Jak dla mnie Olek, Piotrek i Kamil to trójka do drużyny. Kto czwarty?
  Janek, Klimek czy może Dawid?

 • jacek początkujący
  Boże trzymajcie mnie

  Nie chcę od razu wygrywać. Grunt to regularne punktowanie - Hula tak gada 10 lat a ciągle jest młody perspektywiczny:) Jedynie Stocha , Żyłę przy farcie stać na wygrywanie i regularne podium. Reszta to fuksy jak wygranie w totka. Skoczek jak ma to coś , to widać od razu.

 • anonim
  olek

  w tej chwili to nasza Trójka Polska:)
  a po za tym jestem ciekaw jaki skład poleci do Sapporo, mam nadzieję, że wyślemy jakiś zawodników :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).