Daniela Iraschko-Stolz: "To niesamowite uczucie"

 • 2015-01-31 19:54

Daniela Iraschko-Stolz odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu w tym sezonie i ósme w karierze. Trium na skoczni w Hinzenbach był również trzecim triumfem na tym obiekcie. Ostatni raz zwyciężała tutaj w 2012 roku.

"To niesamowite uczucie odnieść trzy zwycięstwa pod rząd" - mówiła na konferencji prasowej Iraschko-Stolz. "Jeśli, ktoś by mi to powiedział przed tym sezonem to nie uwierzyłabym. Jestem szczęśliwa, że wygrałam przed swoją publicznością. To było moim marzeniem. Żółty plastron uskrzydlił mnie" - dodała. Pierwotnie planowano, że Iraschko-Stolz nie weźmie udziału w zawodach Pucharu Świata w Ljubnie, które mają się odbyć przed Mistrzostwami Świata w Falun. Austriaczka jest liderką klasyfikacji końcowej i plany uległy zmianie. "Jeśli mam szansę na wygraną w Pucharze, to przyjmuję wyzwanie i będę tam startować" - wyjaśniła.

Po raz trzeci na drugim stopniu podium stanęła Carina Vogt. "Jestem zadowolona ze swoich skoków, ponieważ na wczorajszym treningu nie skakałam najlepiej. W konkursie poprawiłam swoje skoki, co wystarczyło do zajęcia miejsca na podium. Uważam, że Daniela skacze teraz najlepiej z nas i zasłużyła na zwycięstwo" - powiedziała niemiecka zawodniczka.

Na trzecim miejscu sklasyfikowana została Sara Takanashi. "Jestem szczęśliwa i zadowolona ze swoich skoków. Pracuję nad swoimi skokami cały czas. Jutro chcę dać z siebie wszystko" - skomentowała Japonka.


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2075) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor
  Szychu

  Dziwnie tak pisać że Iraschko walczy dopiero o swoją pierwszą KK patrząc na to że wcześniej dominowała razem z Sagen ale niestety wtedy PK to były zawody najwyższej rangi.

  Grudzień rzeczywiście był pusty, ledwo jeden konkurs. Skoro już jest ten PŚ i jest co najmniej tych 50 zawodniczek to myślę że już śmiało może być więcej konkursów.

 • Szychu początkujący

  Chyba rzeczywiście za mało drużyn by się utworzyło w skokach na drużynówkę, dlatego jeszcze nie planują takowych robić. A gdyby już takowe organizowali, to Austriaczki by zdominowały te zawody, bo mają niesamowicie mocny skład.
  Na czele tego składu jest Daniela Iraschko-Stolz - zawodniczka, która już przez wiele wiele lat trzyma się w tej ścisłej światowej czołówce. Póki co wydaje się być najmocniejsza ze wszystkich. Już wygrała 3 konkursy z rzędu i przy takiej dyspozycji może wywalczyć swoją pierwszą Kryształową Kulę.
  A co do kalendarza, to jest mocno wybrakowany. Szczególnie ten grudzień był pusty. Tylko 1 konkurs PŚ. Widać, że póki co zainteresowanie skokami kobiet nie jest jeszcze zbyt duże.

 • Stinger profesor

  Iraschko jeszcze przed wejściem w życie PŚ pań dominowała razem z Sagen w PK. Szkoda trochę że wtedy nie było PŚ ponieważ obie zawodniczki były wtedy najlepsze i teraz Takanashi miała by sporo roboty by pobić ich rekordy.

  Teraz Iraschko ma świetną formą, wygrała po raz 3 z rzędu i na pewno myśli po cichu o KK.

  Tak w ogóle ten kalendarz trochę jest śmieszny przede wszystkim że jest tak mało konkursów, poza tym przydałaby się jakaś drużynówka no ale chyba jeszcze za mało zawodniczek jest by robić takie zawody.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).