PŚ Pań w Hinzenbach: Carina Vogt przerwała serię zwycięstw Iraschko-Stolz

• 2015-02-01 13:49

Mistrzyni Olimpijska z Soczi Carina Vogt przerwała serię zwycięstw Danieli Iraschko-Stolz. Niemka odniosła swoje drugie, pucharowe zwycięstwo.

Vogt prowadziła już na półmetku zawodów po skoku na odległość 92 m, w serii finałowej lądowała na 90 m i z notą 245,2 pkt mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Na drugim stopniu na podium wylądowała Daniela Iraschko-Stolz. Zawodniczka gospodarzy do triumfatorki konkurs straciła zaledwie 0,4 pkt. Austriaczka oddała skoki na odległość 90,5 m oraz 92,5 m. Jej skok w finale był najdłuższym skokiem w dzisiejszym dniu na skoczni w Hinzenbach. Jako trzecia sklasyfikowana została Spela Rogelj ze Słowenii, która uzyskała 88 m i 87,5 m (235 pkt).

Tuż za pierwszą trójką znalazła się Yuki Ito, która do podium po pierwszej serii traciła 3 punkty. W finale jednak nie zdołała odrobić starty. Piąta była Taylor Henrich a szósta Jacueline Seifriedsberger.

Dopiero na ósmej pozycji uplasowała się Sara Takanashi. Najlepszymi Norweżkami były zwyciężczyni dzisiejszych kwalifikacji Maren Lundby oraz Line Jahr, na miejscu 13.

W klasyfikacji Pucharu Świata na prowadzeniu jest Daniela Iraschko-Stolz, która ma na swoim koncie 622 punkty. Druga jest Carina Vogt (568 pkt) a trzecia Sara Takanashi (493 pkt).

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata odbędą się w następny weekend w rumuńskim Rasnovie.