PŚ Pań w Hinzenbach: Carina Vogt przerwała serię zwycięstw Iraschko-Stolz

 • 2015-02-01 13:49

Mistrzyni Olimpijska z Soczi Carina Vogt przerwała serię zwycięstw Danieli Iraschko-Stolz. Niemka odniosła swoje drugie, pucharowe zwycięstwo.

Vogt prowadziła już na półmetku zawodów po skoku na odległość 92 m, w serii finałowej lądowała na 90 m i z notą 245,2 pkt mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Na drugim stopniu na podium wylądowała Daniela Iraschko-Stolz. Zawodniczka gospodarzy do triumfatorki konkurs straciła zaledwie 0,4 pkt. Austriaczka oddała skoki na odległość 90,5 m oraz 92,5 m. Jej skok w finale był najdłuższym skokiem w dzisiejszym dniu na skoczni w Hinzenbach. Jako trzecia sklasyfikowana została Spela Rogelj ze Słowenii, która uzyskała 88 m i 87,5 m (235 pkt).

Tuż za pierwszą trójką znalazła się Yuki Ito, która do podium po pierwszej serii traciła 3 punkty. W finale jednak nie zdołała odrobić starty. Piąta była Taylor Henrich a szósta Jacueline Seifriedsberger.

Dopiero na ósmej pozycji uplasowała się Sara Takanashi. Najlepszymi Norweżkami były zwyciężczyni dzisiejszych kwalifikacji Maren Lundby oraz Line Jahr, na miejscu 13.

W klasyfikacji Pucharu Świata na prowadzeniu jest Daniela Iraschko-Stolz, która ma na swoim koncie 622 punkty. Druga jest Carina Vogt (568 pkt) a trzecia Sara Takanashi (493 pkt).

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata odbędą się w następny weekend w rumuńskim Rasnovie.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4550) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Carina Vogt na dużą szanse wygrać KK. Szczerzę mówiąc jeśli nie Takanashi to liczę że będzie to właśnie Vogt. Zresztą w tym sezonie Niemcy mogą mieć dwóch przedstawicieli w skokach z KK w rękach.

  Severin Freund i Carina Vogt muszą jeszcze odrabiać punkty ale ich forma jest bardzo dobra.

 • Xander weteran

  Czy Chruścicki raczyłby kiedyś w końcu sprawdzić że Vogt wygrała już zawody w Zao. A nie cały czas wprowadza ludzi w błąd i gada że nigdy nie wygrała zawodów PŚ. Ten człowiek jest tak beznadziejny że aż brak słów.

  Brawa za ten konkurs dla Henrich i Englund.
  Zawodzi Takanashi. Mimo wszystko liczyłem dziś na więcej.

 • anonim

  nie bedzie transmisji..

 • JankessPL doświadczony
  Transmisja

  Wie ktoś na którym Eurosporcie bd transmisja zawodów w Hinzenbach?Na Euro jest Australian Open a na Euro2 łyżwiarstwo figurowe

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).