PŚ Pań w Rasnovie: Sara Takanashi triumfuje w jednoseryjnym konkursie

 • 2015-02-08 15:42

Sara Takanashi odniosła swoje trzecie zwycięstwo w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata. Niestety z powodu zbyt silnego wiatru obyła się tylko jedna seria konkursowa.

Zawody ze względu na niekorzystne warunki pogodowe przerywano. Pierwsza przerwa nastąpiła po skoku 13 zawodniczek, kolejna 15 minutowa miała miejsce po skokach kolejnych sześciu.

Takanashi w swoim skoku uzyskała 95 m i z notą 121,4 pkt wyprzedziła Nitę Englund. Dla reprezentantki USA było to pierwsze miejsce na podium w karierze. Amerykanka lądowała metr bliżej niż Takanashi (118,3 pkt). Na trzecim miejscu uplasowała się Daniela Iraschko-Stolz, która oddała skok na odległość 91,5 m (116,9 pkt).

Za pierwszą trójką zawodów sklasyfikowana została Line Jahr. Piąta była Juliane Seyfahrt. Niemka zanotowała najlepszy rezultat w tym sezonie. Pierwszą szóstkę zamknęła Eva Pinkelnig. Na dziewiątej pozycji znalazła się Tara Geraghty-Moats, która do tej pory nie była klasyfikowana w pierwszej "10" zawodów Pucharu Świata.

W klasyfikacji końcowej na prowadzeniu jest Daniela Iraschko-Stolz, która ma na swoim koncie 782 pkt. Druga jest Sara Takanashi (673 pkt). Na trzecie miejsce spadła Carina Vogt (622 pkt).

Kolejne konkursy odbędą się w następny weekend na słoweńskiej skoczni w Ljubnie. Będzie to próba generalna przed Mistrzostwami Świata w Falun.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3505) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  No wreszcie Japonka wraca na szczyt. Nie składa broni i walka o KK będzie do samego końca.
  Przypomnę że tylko 3 konkursy zostały do końca sezonu.

 • Xander weteran

  Długo czekałem na zwycięstwo Sary i w końcu się doczekałem. Widać że forma rośnie przed MŚ i strasznie mnie to cieszy. Myślę że szanse na KK też jeszcze jakieś ma ale będzie bardzo ciężko pokonać Iraschko.
  Bardzo cieszy mnie także drugie miejsce Englund. Dziewczyna w tym sezonie skacze bardzo równo i w końcu udało się jej wskoczyć na podium.
  Cieszy także bardzo dobra postawa Gearthy-Moats.
  Zawiodła mimo wszystko Pinkelnig która wygrywała wszystkie treningi.

 • asd weteran
  aha

  dzięki za info

 • mistrz bywalec
  bogu niech będą dzięki

  szkoda tylko że ta iraschko-stolz ulasowała się tak wysoko z takim słabym skokiem..

 • nnn bywalec

  W końcu

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).