PŚ Pań w Ljubnie: 28. zwycięstwo Takanashi

 • 2015-02-14 15:41

Sara Takanashi dzielnie walczy o obronę Kryształowej Kuli. Sara Takanashi odniosła drugie z rzędu, a czwarte w tym sezonie zwycięstwo w zawodach najwyższej rangi. Po dzisiejszych zawodach, Japonka na dwa konkursy przed końcem sezonu traci do Danieli Iraschko-Stolz 89 punktów.

Po pierwszej serii na czele znajdowała się Daniela Iraschko-Stolz (89 metrów), a Sara Takanashi (88 metrów) traciła do niej 2,9 pkt. Gdy wydawało się, że Austriaczka nie wypuści z rąk wygranej w sobotnim konkursie, Japonka poszybowała na 90. metr w serii finałowej. 31-latka nie zdołała odeprzeć tego ataku i uzyskała 88 metrów. Okazało się to zbyt mało, aby utrzymać niewielką przewagę z pierwszej rundy. Reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni okazała się lepsza o 3,1 pkt. Po raz pierwszy po blisko dwóch latach przerwy na pucharowym podium stanęła Sarah Hendrickson. Aktualna mistrzyni świata lądowała na 86. i 87. metrze.

Sporym zawodem zakończyły się dzisiejsze zmagania dla reprezentantek gospodarzy. Stawiana w roli faworytki Spela Rogelj uplasowała się na 7. miejscu. Lepsza była jej koleżanka z kadry - Maja Vtic (6. miejsce). Wyżej sklasyfikowane zostały jeszcze: Maren Lundby (4. miejsce) i Eva Pinkelnig (5. miejsce).

Przedostatni konkurs z cyklu Pucharu Świata pań już jutro. Początek zaplanowano na godzinę 14:00. O 12:45 powinny rozpocząć się kwalifikacje.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4577) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Takanashi wygrywa i pokazuje że nie rezygnuje z walki o KK. Szkoda że po MŚ jest ledwie jeden konkurs w PŚ bo to raczej ustawia Iraschko w świetnej pozycji jednak dalej liczę że Japonka wygra PŚ.
  Szkoda że w ten weekend nie skacze Vogt bo to jedna z nielicznych zawodniczek która mogła by przedzielić obie rywali do zdobycia KK w konkursie.

 • anonim
  Sarah Hendrickson

  Brawo Sarah! Jest szansa na medal w Falun :)

 • Xander weteran

  Wielkie brawa dla Sary za czwarte zwycięstwo w sezonie. Ma jeszcze małe szanse na KK ale będzie bardzo ciężko bo Daniela ma dość dużą przewagę i nadal skacze dobrze.

  Brawa też dla Hendrickson. Widać że przed MŚ forma rośnie. Może włączy się w walce o medale.

 • nnn bywalec

  Już nie dogoni Iraschko, szkoda

 • Arturo początkujący

  Jak to się stało, że na zagranicznych Eurosportach leciało, a na polskim nie? O.o

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).