PŚ Pań w Ljubnie: Sara Takanashi i Daniela Iraschko-Stolz triumfują

 • 2015-02-15 16:33

W ostatnim konkursie Pucharu Świata przed konkursami o tytuł Mistrzyni Świata triumfowały reprezentantka Japonii - Sara Takanashi oraz Austriaczka - Daniela Iraschko-Stolz.

Japonka dzięki skokom na 88,5 oraz 89,5 m (244,9 pkt) zapewniła sobie 29. zwycięstwo w zawodach tej rangi. Obok niej wylądowała doświadczona austriacka zawodniczka Daniela Iraschko-Stolz, która uzyskała 88 i 87,5 m. Jako trzecia na podium stanęła Sarah Hendrickson ze skokami na 89 i 88 m (243,8 pkt).

Na czwartej pozycji uplasowała się reprezentantka gospodarzy Spela Rogelj, która oddała skoki na odległość 85 i 88,5 m. Piąta była Juliane Seyfahrt, która już swoją formę potwierdziła w kwalifikacjach do dzisiejszego konkursu. Pierwszą szóstkę zawodów w Ljubnie zamknęła Yuki Ito.

Siódma była kolejna ze Słowenek - Maja Vtic a na ósmym miejscu znalazła się najlepsza z Norweżek Line Jahr. Po raz kolejny w "10" sklasyfikowana została Eva Pinkelnig.

Liderką klasyfikacji końcowej pozostaje Daniela Iraschko-Stolz, która nad drugą Sarą Takanashi ma 89 punktów przewagi. Do końca sezonu pozostał tylko jeden konkurs, który odbędzie się po Mistrzostwach Świata, w norweskim Oslo.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4386) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Xander weteran

  Brawo Sara za czwarte zwycięstwo w sezonie i 29 w karierze. Dziś wspólnie z Danielą pokazały że są najlepsze w tym sezonie. Dla Austriaczki jest KK. Ale po cichu liczę że to Sara zdobędzie złoto na MŚ. Ale tak naprawdę z każdego jej medalu się bardzo ucieszę bo bardzo ją lubię.

  Sarah coraz groźniejsza przed MŚ. To podsyca tylko emocje przed MŚ. Mocne na pewno też w Falun będą Rogelj, Vogt, Ito. Liczę że o niespodzianki będą się starać Englund, Henrich czy tez Pinkeling.

 • romantyk początkujący
  Sarah :)))

  Fajnie, że wraca do wysokiej dyspozycji, dziś przegrała o włos, choć w drugiej serii była najlepsza. Oby dyspozycja na MŚ była jeszcze wyższa, niech obroni tytuł i wróci na szczyt.
  Lekko seksistowsko i szowinistycznie dodam, że dzisiejsze podium to Piękna (Sarah) i Bestie ;)

 • Stinger profesor

  Dwie obecnie najlepsze zawodniczki razem wgrywają. KK raczej dl Austriaczki jednak przed nimi MŚ więc kolejny konkurs walki o złoto.

 • Andrzej bywalec
  melon

  Raczej iraschko-stolz wygra pś choć matematycznie takanashi by ją mogła wyprzedzić ale wtedy to iraschko musiałaby nie zdobyć punktów a został już tylko jeden konkurs pś w oslo

 • blundi początkujący
  wyrównany poziom

  Bardzo się wyrównał poziom w PŚ pań.
  Wyniki pierwszej serii - wszystkie skoki TOP30 były w przedziale od 80,5m do 89,0m.

 • michnar stały bywalec
  -

  Życzę złota Sarze Takanashi na MŚ. Na ZIO w Soczi było mi jej strasznie żal, kiedy dominowała przez cały sezon, a najważniejsze imprezie czwarta...

 • DragonL bywalec

  ja tam wole azjatyckie rysy Hendriksson ma za duże brwi;)

 • Baciar stały bywalec
  -

  Śliczna Sarah 3 miejsce . Gratulacje !

 • anonim
  :)

  Moze Sarah powalczy o medal na MŚ. Oby! :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).