Mistrzostwa Francji: Tytuły dla Descombes Sevoie i Coline Mattel

• 2015-03-29 00:09

Dziś rozegrano też konkurs o tytuł mistrza Francji. Na obiekcie HS-118 w Chaux Neuve najlepszy okazał się Vincent Descombes Savoie, który ma za sobą najlepszy sezon w karierze.

Savoie, który w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajął 28 miejsce, w pierwszej serii dzisiejszego konkursu skokiem na odległość 120,5 m. wyrównał rekord skoczni, jaki w 2011 roku ustanowił Jason Lamy Chappuis. Drugi skok triumfatora dzisiejszego konkursu był jednak znacznie słabszy. Odległość 111,5 m. pozwoliła mu co prawda na odniesienie zwycięstwa, ale w ostatecznym rozrachunku drugiego Paula Brasme wyprzedził o zaledwie 2,4 pkt. 17-latek będący rewelacją dzisiejszych zawodów skakał na odległość 113 i 118,5 m.

Brązowy medal wywalczył Nicolas Mayer. Trzecie miejsce dały mu skoki na 113 i 117 m. Tuż za podium znalazł się jeden z kilku szwajcarskich gości, Gabriel Karlen, piąty był kombinator norweski, Maxime Lahuerte, szóstą pozycję zajął Ronan Lamy-Chappuis, a siódmą jego kuzyn, Jason Lamy-Chappuis, który wygrał mistrzostwa Francji w kombinacji norweskiej i tym akcentem zakończył swoją bardzo bogatą karierę w tej dyscyplinie. Sklasyfikowano 51 zawodników.

Pełne wyniki

Mistrzynią Francji została Coline Mattel, a złoto zapewniła sobie skokami na 109 i 106,5 m. Tytuł v-ce mistrzyni wywalczyła Lea Lemare (103 i 103,5 m.), a brąz przypadł Julii Clair (96,5 i 102,5 m.). Na starcie stanęło sześć zawodniczek, w tym Szwajcarka, Sabrina Windmuller, która zajęła czwartą pozycję.

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7221) komentarze: (11)