Mistrzostwa Francji: Tytuły dla Descombes Sevoie i Coline Mattel

 • 2015-03-29 00:09

Dziś rozegrano też konkurs o tytuł mistrza Francji. Na obiekcie HS-118 w Chaux Neuve najlepszy okazał się Vincent Descombes Savoie, który ma za sobą najlepszy sezon w karierze.

Savoie, który w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajął 28 miejsce, w pierwszej serii dzisiejszego konkursu skokiem na odległość 120,5 m. wyrównał rekord skoczni, jaki w 2011 roku ustanowił Jason Lamy Chappuis. Drugi skok triumfatora dzisiejszego konkursu był jednak znacznie słabszy. Odległość 111,5 m. pozwoliła mu co prawda na odniesienie zwycięstwa, ale w ostatecznym rozrachunku drugiego Paula Brasme wyprzedził o zaledwie 2,4 pkt. 17-latek będący rewelacją dzisiejszych zawodów skakał na odległość 113 i 118,5 m.

Brązowy medal wywalczył Nicolas Mayer. Trzecie miejsce dały mu skoki na 113 i 117 m. Tuż za podium znalazł się jeden z kilku szwajcarskich gości, Gabriel Karlen, piąty był kombinator norweski, Maxime Lahuerte, szóstą pozycję zajął Ronan Lamy-Chappuis, a siódmą jego kuzyn, Jason Lamy-Chappuis, który wygrał mistrzostwa Francji w kombinacji norweskiej i tym akcentem zakończył swoją bardzo bogatą karierę w tej dyscyplinie. Sklasyfikowano 51 zawodników.

Pełne wyniki

Mistrzynią Francji została Coline Mattel, a złoto zapewniła sobie skokami na 109 i 106,5 m. Tytuł v-ce mistrzyni wywalczyła Lea Lemare (103 i 103,5 m.), a brąz przypadł Julii Clair (96,5 i 102,5 m.). Na starcie stanęło sześć zawodniczek, w tym Szwajcarka, Sabrina Windmuller, która zajęła czwartą pozycję.

Pełne wyniki

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna

oglądalność: (5326) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pepeleusz początkujący

  W tym sezonie załamał sie rozwój Learoyda- ubiegłorocznego lidera 2000 na świecie.
  Oby ani on ani Contamine nie poszli w ślady Deshussesa (a co ważne kombinatorami obaj na pewno nie zostaną)

  Ponieważ grupa skokowych megatalentów jest szeroka (Contamine,J.Learoyd, Brasme,White,Vallet,Batby a za nimi jeszcze ,Pagnier,Milesi,L.Learoyd) to za sześc-dziesięć lat właściwie trzeba spodziewać się Francji w top 6 pucharu narodów, jak tak się nie stanie to będzie duży zawód.

 • DamjanFras doświadczony
  -

  Decombes zrobił swoje, bardzo dobry sezon ukoronowany Mistrzostwem kraju.
  Drugie miejsce Brasme to spory sukces młodego, obiecującego Francuza.
  Ronan chyba za nisko, myślę, że chciał walczyć o medal a się nie udało..
  Na pochwałę zasługuję Contamine, gdyż zajął 11 miejsce, a ma niespełna 14 lat.

 • borek99 doświadczony
  @ms.

  Bez przesady z tymi kobiecymi skokami - Francuzi mają np. spory talent w postaci Oceane Paillard (rocznik 2000), która w debiucie stała na podium konkursu Alpen Cup. A to, że wystartowało tu tak mało zawodniczek to efekt ich polityki - młodych po prostu nie puszczono do rywalizacji na tak dużym obiekcie (Chaux-Neuve to prawie że skocznia duża), ale jest ich całkiem spora grupa - na pewno Francuzi mają tu większy wybór od nas. I w ramach ciekawostki - mają nawet jedną skoczkinię brytyjskiego pochodzenia, ale ona akurat dopiero stawia pierwsze kroki w skokach.

 • jakledw12 weteran

  Ja bym się do końca nie utożsamiał z tymi wynikami...

 • anonim
  .

  Startowało 51 zawodników, z czego większość to kombinatorzy, co nie zmienia faktu że Francja ma kilku obiecujących zawodników, a co do pań to przyszłośc nie jest zbyt ciekawa.

 • Aaabbbb weteran
  Literóweczka w tytule

  Warto poprawić przy okazji.

  @Pepeleusz - niezykle ciekawa informacja nt. 13-latka. Zapachnialo Murańką :).

 • Major_Kuprich profesor
  Drain Mordain

  Ona była dziś najlepsza

 • sakala początkujący

  BTW: To Contamine w swojej topowej formie z początku sezonu spokojnie znalazłby się tu w ósemce open.

 • sakala początkujący

  @pepeleusz

  Bo redaktorzy tego portalu na ogół nie zwracają uwagi na najbardziej istotne niuanse. Chociaż akurat od Pana Adriana Dworakowskiego, którego bardzo szanuję, wymagałbym więcej.
  Francuzi mają naprawdę niezłych trenerów od młodzieży, a że całe to pokolenie największych talentów raczej nie zamierza iść w kombinację to można się spodziewać, że Francuzi w przeciągu najbliższych 8-10 lat dołączą do grona 6-8 najlepszych reprezentacji w skokach.

 • pepeleusz początkujący

  dlaczego nie podreślono najbardziej spektakularnego wyniku wynikutj. 9 miejsca w mistrzostwach Francji (11 open) 13-letniego Mathisa Contamine

 • Stinger profesor

  Sevoie zrobił swoje.
  Był zdecydowanie najlepszym Francuzem minionego sezonu.
  Złoto krajowych mistrzostw to takie ukoronowanie bardzo dobrego sezonu w jego wykonaniu.

  Jason Lamy Chappius za Ronanem.
  Zakończył karierę mistrz z kombinacji.
  Wielkie osiągnięcia i wielki kombinator.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).