LGP Pań w Ałmatach: Takanashi triumfuje w konkursie i całym cyklu

 • 2015-09-12 12:35

Niespodzianki nie było. Sara Takanashi w stu procentach wykonała plan na sobotę. Japonka po raz dziesiąty z rzędu wygrała konkurs Letniego Grand Prix Pań, dzięki czemu już zapewniła sobie triumf w klasyfikacji końcowej tegorocznego cyklu. 18-latka jest niepokonana w zawodach tej rangi od 13 września 2013 roku.

Nastolatka z Kamikawy po raz kolejny startowała w innej lidze. Tym razem jej przewaga nad kolejną zawodniczką wyniosła 23,1 pkt. Rezultaty Sary Takanashi to 97,5 metra oraz 99 metrów. Druga na obiekcie HS 106 w Ałmatach była niespodziewanie Nita Englund. Jedyna Amerykanka w stawce w pierwszej serii skoczyła 99 metrów, a do liderującej Takanashi traciła zaledwie 2,3 pkt. W finale podopieczna Vasji Bajca skoczyła 91,5 metra, co pozwoliło jej utrzymać drugą lokatę i odnotować najlepszy wynik w sezonie letnim. Skład podium na kazachskiej skoczni uzupełniła Yuki Ito. Kolejna z Azjatek oddawała skoki na odległość 92 metrów i 93,5 metra. Do Englund straciła dwa punkty.

Pomimo braku zawodniczki na podium, sobota była udanym dniem dla Słowenii. Na miejscach 4-8 zameldowały się aż cztery reprezentantki tego kraju. Rozdzieliła je najlepsza z Austriaczek - Jacqueline Seifriedsberger (6. miejsce). Czołową dziesiątkę zamknęły dwie Rosjanki.

Na zdecydowanie więcej po dobrych startach w Czajkowskim z pewnością liczyły Norweżki, które dziś musiały zadowolić się kolejno 11. i 12. lokatą.

Na starcie pojawiło się zaledwie 27 skoczkiń, przez co każda zawodniczka powiększyła swój dorobek punktowy w klasyfikacji generalnej. W rundzie finałowej na starcie nie pojawiła się Coline Mattel z Francji.

Przed finałowym konkursem z cyklu LGP Pań, znamy już triumfatorkę tegorocznej edycji. LGP Pań organizowane jest od 2012 roku i rokrocznie najlepszą zawodniczką zostaje Sara Takanashi. Japonka na 16 dotychczas rozegranych konkursów, aż dwunastokrotnie stawała na szczycie podium. Czy jutro dopisze trzynasty triumf do kolekcji? Początek pierwszej serii zaplanowano na godzinę 9:30 czasu polskiego.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniej Grand Prix Pań >>
Zobacz aktualną drużynową klasyfikację Letniej Grand Prix Pań >>

FOTORELACJA


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3554) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Sara Taanashi pozamiatała.
  4 konkursy, 4 zwycięstwa i pewny triumf w klasyfikacji generalnej.
  Pytanie czy w zimowym PŚ będzie miał kto jej się postawić?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).