Skakali w Rumunii, Estonii i na Słowacji

 • 2015-10-28 18:58

Miniony weekend na dobre zakończył sezon igelitowy w wielu krajach. W ostatnich dniach informowaliśmy o krajowych mistrzostwach w Austrii, Niemczech i Włoszech, teraz krótki meldunek z krajów o znacznie mniejszym "skokowym" potencjale.

Rumunia

Kompleks skoczni w Rasnovie był w ostatnich dniach areną rywalizacji o tytuł mistrza Rumunii. Rozegrano dwa konkursy mężczyzn w kategorii Open - na skoczni K-64 i K-90. Mistrzem kraju na mniejszym obiekcie został Iulian Pitea po skokach na 66,5 i 67 m. Drugie miejsce zajął Eduard Torok (67 i 65,5 m.), a trzecie Hunor Farkas, który oddał dwa skoki na odległość 64 m. Młody, zaledwie 14-letni Farkas zupełnie niespodziewanie zwyciężył podczas rywalizacji na skoczni normalnej, wyprzedzając Piteę i Toroka. Niestety pełne wyniki niedzielnych zawodów na obiekcie K-90 nie zostały dotąd opublikowane. Skoczkowie, którzy w całości obsadzili podia obu konkursów triumfowali też z ogromną przewagą w zawodach drużynowych jako CS Dinamo Brasov rozegranych na skoczni K-64. Mistrzynią Rumunii, co było do przewidzenia, została Dana Haralambie. Rozegrano też konkursy w kategoriach juniorskich.

Wyniki są dostępne na fanpage'u Ski Rasnov

Estonia

Indywidualne letnie mistrzostwa Estonii, podczas których zwyciężył Martti Nomme rozegrane zostały we wrześniu, natomiast zwieńczeniem igelitowego sezonu w Estonii były zmagania o drużynowy prymat, które miały miejsce w miniony weekend. Na skoczni Tehvandi K-90 w Otepaeae triumfowała z dorobkiem 684,5 pkt. pierwsza drużyna klubu Elva w składzie: Risto Raudberg, Rauno Loit i Kristjan Ilves. Srebrne medale wywalczyli skoczkowie pierwszego składu Oteapaeae: Markkus Alter, Artti Aigro i Kenno Rukel (608 pkt.). Trzecie miejsce zajęli bracia Piho - Kail, Mats i Han Hendrik reprezentujący drużynę Taevataeht (601,5 pkt.). Tydzień wcześniej na tej samej skoczni odbyły się mistrzostwa kraju w kategoriach U16, U18 i U20, podczas których triumfowali: Ivo-Niklas Hermanson, Artti Aigro oraz Kenno Rukel.

Pełne wyniki konkursu drużynowego
Pełne wyniki indywidualnych konkursów juniorskich

Słowacja

W Bańskiej Bystrzycy na skoczniach K-19, K-38 i K-63 odbyły się mistrzostwa Słowacji w kategoriach dziecięcych, juniorskich i weteranów. Zabrakło konkurencji seniorów, bo takich w tej chwili po zakończeniu kariery przez Tomasa Zmoraya i Patrika Lichego na Słowacji nie ma. Na starcie stanęła liczna ekipa z Polski. W kategorii 7- i 8-latków drugie miejsce zajął Tymoteusz Cienciała ustępując nieznacznie za sprawą niższych not za styl Lukasowi Matusinkyemu z Czech. W kategorii roczników 2005 i 2006 trzecie miejsce zajął Wiktor Szozda, a wśród urodzonych w 2003, 2004 i 2005 roku triumfował Miłosz Krzempek przed Piotrem Cieślarem.

Pełne wyniki wszystkich kategorii wiekowych dostępne są tutaj

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna

oglądalność: (2984) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • FighterWF doświadczony
  @Marek21

  Proszę bardzo:
  http://www.skijumping.pl/wiadomosci/19847/Powazne-problemy-Sammelselga/

 • anonim
  pytanie

  a wie ktoś co z Samelselgiem?

 • EmiI profesor
  @yyyyyyy

  http://www.skijumping.pl/newsy/zdjecia/powieksz/poe_2015-09-27_05-03-35.jpg

 • anonim
  yyyyyyyyyy

  mam pytanie,ma ktoś obrazek medalu/pucharu LGP ?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).