Johann Andre Forfang: "Nie wybiegam daleko w przyszłość"

 • 2015-12-14 20:13

Miniony weekend w Niżnym Tagile był bardzo udany dla Johanna Andre Forfanga. Młody skoczek z Norwegii, skokiem na odległość 140 m, ustanowił nowy rekord obiektu (HS-134) i po raz drugi w tym sezonie stanął na najniższym stopniu podium.

- To niesamowite, zająć dwukrotnie 3. miejsce w tak krótkim czasie – mówi zawodnik, który tak wysoką pozycję wywalczył również w konkursie w Lillehammer. – Obecnie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jestem piąty, ale chciałbym dalej piąć się w górę. To naturalne, że wraz z osiągnięciami, rosną też ambicje.

Już za kilka dni Forfang zmierzy się ze skocznią w Engelbergu (HS-137), gdzie rok temu zadebiutował w PŚ. - Zająłem wtedy 12. miejsce i mam nadzieję, że tym razem spiszę się jeszcze lepiej. Nie mogę się doczekać, aby tam wystartować – mówi.

Pod koniec grudnia rozpocznie się z kolei rywalizacja w Turnieju Czterech Skoczni. - Na razie nie wybiegam tak daleko w przyszłość – zapewnia zawodnik – Za wcześnie, żeby prognozować, jakie mam szanse na zwycięstwo w tej imprezie. Poza tym wolę nie zapeszać.

Jego dyspozycję chwali trener Alexander Stoeckl. - Praca z zawodnikiem, który trzyma kontrolę nad swoją formę, nie jest trudna - twierdzi. - Kiedy złapie on powtarzalność, trudno go zatrzymać. Chylę przed nim kapelusz.

Powodów do zadowolenia dostarcza Stoecklowi nie tylko ten podopieczny. W Klingenthal wygrał Daniel-Andre Tande. Tydzień później, w Lillehammer dobrze spisał się także Kenneth Gangnes (1. i 2. miejsce) oraz Andreas Stjernen (3. miejsce).

To fantastyczna sytuacja – komentuje były skoczek Johan Remen Evensen. – Kiedy jeden z nich zawiedzie, inny plasuje się w czołówce. Oczywiście jest to wynik czteroletniej pracy Alexandra Stoeckla. Ciężka praca i wpływ rozwiązań 'przywiezionych' z Austrii dały tak pozytywny efekt.

Nadzieję na kolejne sukcesy Norwegów ma Clas Brede Braathen, szef skoków narciarskich w tym kraju. - Walczymy o najwyższe pozycje w każdym kolejnym pucharowym konkursie i prawdopodobnie tegoroczne otwarcie sezonu jest jednym z najlepszych w naszym wykonaniu. Ale ostatecznie dowiemy się tego po podliczeniu punktów – kończy.


Katarzyna Skoczek, źródło: aftenposten.no/nrk.no
oglądalność: (4999) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • FunFact profesor
  Jahann

  Powtórzę to co pisałem wczoraj pod mniej adekwatnym postem - chłopak imponuje. Póki co jego rozwój to rewelacja. Do tego jest regularny i mocny mentalnie, dlatego to jego widzę na koniec sezonu jako najlepszego z Norwegów, choć wiadomo, że to tylko 20 latek i może spuchnąć w drugiej części sezonu. Na dzień dzisiejszy uznaję go, po Freundzie i Prevcu, za trzeciego najlepszego.

 • Stinger profesor

  Wczoraj po skoku na 140 metr liczyłem po cichu że wiatr się odwróci i Forfang wygra... Cóż nie udało się ale kolejne podium na pewno cieszy.
  Mnie w ogóle cieszy forma Norwegów. Fajnie ich widzieć na czele.

  Swoją drogą ciekawi mnie kogo na MŚwL zabierze Stoeckl?
  4 skacze i jeden rezerwowy, a więc?
  Na teraz: Tande, Forfang, Gangnes i Stjernen. Rezerwowy? Raczej Fannemel.
  A przecież zostają: Hauer, Velta (były wicemistrz) i mimo wszystko Hilde (Sjoeen), raczej szanse nie wielkie ale pewnie jeszcze jest w grze.

 • Zwei weteran

  @skoczek5
  Hayboeck też tak zaczynał.

 • skoczek5 bywalec
  -

  Troche ma pecha bo zajmuje cigle 3 miejsce nigdy nie byl 2 ani 1.A Gangnes juz byl

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).