Wypowiedzi Andrzeja Stękały i Jakuba Wolnego po sobotnim konkursie

 • 2016-01-09 23:45

Start w sobotnim konkursie był debiutem w rywalizacji drużynowej dla dwóch podopiecznych Macieja Maciusiaka. Mowa o Andrzeju Stękale i Jakubie Wolnym, którzy dotychczas z rywalizacją zespołową styczność mieli w zawodach juniorskich. Polska ekipa złożona z członków kadry B, wywalczyła szóste miejsce w stawce dziewięciu ekip.

Andrzej StękałaAndrzej Stękała

Andrzej Stękała (133,5 metra):

Jest zadowolenie z dzisiejszego skoku? - Bardzo jestem zadowolony. Skok wyszedł w miarę tak, jak chciałem. Metry były dobre. Do warunków było troszkę szczęścia, bo wiatr był z przodu, ale potrafiłem to w pełni wykorzystać i było fajnie.

Po skoku 20-latka, nasza reprezentacja zajmowała wysokie czwarte miejsce. Jest żal, że nie udało się utrzymać tego wyniku? - Na pewno każdy trochę żałuje, że się nie udało utrzymać. Jesteśmy zadowoleni z szóstego miejsca i optymistycznie podejdziemy jutro do zawodów.

Czy warunki robiły się niebezpieczne? - Niestety wiatr był troszkę za duży, przez co zawody zostały odwołane po pierwszej serii.

Jak podopieczny Macieja Maciusiaka skomentuje dzisiejsze pomiary zawodników, które zorganizowała Międzynarodowa Federacja Narciarska? Ponoć trzeba było występować niemal nago? - Co mogę powiedzieć na ten temat... Troszkę śmieszna sytuacja <śmiech>. Myślę, że dobrze, iż dokonano pomiaru. Tym zawodnikom, którzy coś kombinowali, ciężko było, aby krok był niżej. Myślę, że będzie bardziej sprawiedliwie. Każdy otrzymał od FIS-u bieliznę, co niestety przypominało jakąś koronkę <śmiech>. Już zostało to wyrzucone <śmiech>.

Jakub Wolny (124 metry):

Jak mistrz świata juniorów z 2014 roku oceni swój występ? - Wynik średni, bo chciałoby się więcej. Z mojego skoku nie jestem zadowolony. Miałem trochę przymulone nogi, przez co sam skok był trochę monotonny.

Pomimo trzykrotnego ściągania z belki, była jeszcze chęć skakania w drugiej serii? - Z jednej strony do drugiej serii podszedłem z fajnym nastawieniem, bo chciałem oddać skok na luzie. Jak już mnie ten trzeci raz z belki ściągnęli, to wiedziałem, że jakbym jeszcze raz wszedł na tę belkę, to nie ma szans, aby skoczyć dobrze. Buty skokowe są zawiązane dość mocno przed skokiem. Miałem dość długo te buty, przez co przy czwartej próbie nie byłoby szansy na oddanie dobrego skoku. Decyzja jury słuszna. Nie wiem do końca, jakie były warunki, ale z tego co widziałem, wiało dość mocno.

Jak 20-latek odebrał dodatkowe pomiary FIS-u? - Z pewnością słuszne, bo można było zauważyć, że niektórzy zawodnicy mieli dość nisko ten krok. Mógł to zauważyć nawet ktoś, kto nie interesuje się skokami. Bo nawet z takimi ludźmi rozmawiałem, a stwierdzali, iż niektórzy mają ten krok nisko. Dzisiaj były otwarte pomiary, dzięki czemu wszyscy mogli patrzeć na inne nacje. Myślę, że to była dobra decyzja. Jest bardziej sprawiedliwie, bo każdy mógł się temu przyjrzeć.

Korespondencja z Willingen, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3291) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W_S profesor
  Kuba,Andrzej i Stefan jutro będą w TOP30

  O ile będą normalne warunki. Może Maciek wskoczy do 30, Janek szczerze wątpię żeby się załapał do 30

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Widzę jutro Andzeja i Jakuba w punktach

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).