PŚ Pań w Sapporo: Sara Takanashi ponownie najlepsza

 • 2016-01-17 10:30

Nie ma mocnych na Sarę Takanashi. Reprezentantka Japonii odniosła czwartą wygraną w sezonie w piątym konkursie Pucharu Świata 2015/2016, rozegranym na skoczni Miyanomori (HS100) w Sapporo. Na podium stanęły również Austriaczki - Daniela Iraschko-Stolz i Jacqueline Seifriedsberger.

Dwukrotna zdobywczyni Pucharu Świata prowadziła już po pierwszej serii, w której poszybowała na 97 metr. W finale Sara Takanashi dopełniła formalności i z rezultatem 94 metrów odniosła 34. pucharowe zwycięstwo w karierze, z przewagą 16,4 punktu nad Danielą Iraschko-Stolz, która w pierwszej serii ustanowiła nowy oficjalny kobiecy rekord Miyanomori (99,5 m i 92 m). Podium uzupełniła rodaczka obrończyni Kryształowej Kuli - Jacqueline Seifriedsberger (95 m i 90 m). Czwarte miejsce zajęła kolejna z Austriaczek, Chiara Hoelzl (89 m i 92 m). Czołową piątkę uzupełniła Francuzka Julia Clair (89,5 m i 89,5 m).

Kolejne pozycje zajęły Niemka Katharina Althaus (94,5 m i 82,5 m), Amerykanka Nita Englund (85 m i 91 m), Słowenki Spela Rogelj (88,5 m i 85,5 m) i Ema Klinec (85,5 m i 86 m). Pierwszą dziesiątkę zamknęła reprezentantka Norwegii, Maren Lundby (87 m i 84,5 m).

Dzięki niedzielnej wygranej Sara Takanashi umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji Pucharu Świata Pań. Reprezentantka Japonii ma w swoim dorobku 480 punktów i ma 161 "oczek" przewagi nad drugą Danielą Iraschko-Stolz (319 pkt.). Trzecia jest kolejna z Austriaczek, Chiara Hoelzl (225 pkt.).

W Pucharze Narodów przewodzi Austria (921 pkt.) przed Japonią (782 pkt.) i Słowenią (471 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu Świata Pań odbędą się w dniach 22-23 stycznia na przebudowanej skoczni w japońskim Zao.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3147) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Sara Takanashi sprząta w te dyscyplinie i idzie po kolejną KK. Myślę że Japonka wyśrubuje każdy rekord tak bardzo że przez lata nikt się do nich nie zbliży.

 • Xander weteran

  Kolejny piekny konkurs w wykonaniu Takanashi. 34.zwycięstwo w karierze w wieku 20 lat robi ogromne wrażenie. Ona w tym sezonie skacze w innej lidze.
  Cieszy siódme miejsce Englund może w końcu sie przebudzi i nawiąże do wyników z zeszłego sezonu.
  Clair miło zaskoczyła, przy takiej mizerii jaką prezentują ostatnio Francuski to super wynik.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).