PŚ Pań w Zao: Takanashi wygrywa jednoseryjny konkurs

 • 2016-01-22 11:57

Sara Takanashi po raz 35. triumfowała w zawodach Pucharu Świata. W trwającej blisko dwie godziny jedynej serii konkursowej w Zao reprezentantka Japonii poszybowała na odległość 106 metrów, ustanawiając nowy rekord skoczni Yamagata (HS106). Drugie miejsce zajęła Daniela Iraschko-Stolz, a trzecie - Maja Vtic.

Przez cały dzień organizatorzy zawodów Pucharu Świata Pań w Zao zmagali się z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Seria próbna została odwołana, zaś pierwsza - i jak się okazało jedyna - runda konkursowa była wielokrotnie przerywana.

Niespodzianki jednak nie było. Sara Takanashi potwierdziła swoją wyśmienitą formę i lotem na 106 metr nie tylko wywalczyła 35. pucharowe zwycięstwo w karierze (a piąte w sezonie), ale również ustanowiła nowy rekord przebudowanej skoczni Yamagata. Drugie miejsce zajęła obrończyni Kryształowej Kuli, Daniela Iraschko-Stolz. Austriaczka oddała skok na odległość 94,5 m i straciła do Takanashi 16,2 punktu. Trzecia była Słowenka Maja Vtic (96 m), która w walce o najniższy stopień podium wyprzedziła Evę Pinklenig (102 m), Irinę Awwakumową (100,5 m) i Katharinę Althaus (92 m).

W pierwszej dziesiątce zawody ukończyły również Yuki Ito (88 m), Julia Kykkaenen (94,5 m), Jacqueline Seifriedsberger (87 m) oraz Carina Vogt (95,5 m).

Konkurs rozpoczęto z 34. belki startowej. Po skokach 26 zawodniczek obniżono rozbieg do 32. platformy, zaś po kolejnych trzech próbach - do 30. belki. Ostatnie siedem skoczkiń oddawało swoje próby z 28. belki.

Dzięki zwycięstwu, Sara Takanashi umocniła się na prowadzeniu w Pucharze Świata. Japonka ma na swoim koncie 580 punktów i wyprzedza Danielę Iraschko-Stolz (399 pkt.) i Chiarę Hoelzl (247 pkt.).

W Pucharze Narodów na czele znajdują się Austriaczki (1102 pkt.), przed Japonkami (954 pkt.) i Słowenkami (576 pkt.).

W sobotę w Zao odbędzie się kolejny konkurs Pucharu Świata Pań. Na godzinę 7:30 czasu polskiego zaplanowano kwalifikacje, zaś same zawody mają się rozpocząć o 8:45.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3314) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  pytanie

  a wie ktoś może czemu ten Fis Cup w Pyeongchang odwołali tak przypadkowo spojrzałem?

 • Stinger profesor

  Niestety Norweżki coraz słabiej, tym razem startowała tylko jedna ale za to najlepsza, a była tak nisko...
  Takanashi kolejna wygrana i śrubuje te rekordy, a także idzie po kolejną KK.

 • Xander weteran

  Trzeba przyznać że dzisiejsze zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dużo dalekich skoków. Była loteria i kilka zawodniczek na tym straciło. Ale oczywiście zwyciężczynią nie zmiennie Takanashi, która znokautowała rywalki skacząc rekord skoczni.
  Szkoda tylko że tak ciekawych zawodów nie pokazuje Eurosport, chyba ta stacja ma gdzieś skoki kobiece.

 • solemn bywalec

  żywa legenda

 • anonim
  pytanko

  A gdzie Polki?!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).