PŚ Pań w Zao: Takanashi nie zwalnia tempa

 • 2016-01-23 11:09

Siódmy konkurs z cyklu Pucharu Świata Pań 2015/2016 zakończył się szóstym zwycięstwem Sary Takanashi. Japonka ponownie okazała się najlepsza na obiekcie HS 106 w Zao. 19-latka jest jak dotąd niepokonana w 2016 roku. Skład podium sobotniego konkursu uzupełniły Słowenki: Maja Vtic i Ema Klinec.

Tym samym reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni zakończyła starty przed własną publicznością z kompletem czterech zwycięstw. Po dwóch triumfach na obiekcie Miyanomori, dziś po raz drugi okazała się najlepsza na przebudowanej skoczni Yamagata, której rozmiar od tego sezonu wynosi 106 metrów. 36. pucharowy triumf w karierze, Japonka wyskakała sobie próbami mierzącymi 94,5 metra oraz 100 metrów. Drugie miejsce ze stratą 2,6 pkt zajęła Maja Vtic (94,5 oraz 97,5 metra). Na najniższym stopniu podium stanęła jej młodsza rodaczka - Ema Klinec (93,5 metra oraz 98 metrów).

Smakiem podium musiały obejść się dobrze dysponowane w ostatnich tygodniach - Austriaczki. Czwarta była Eva Pinkelnig (92,5 metra oraz 97 metrów), a szósta Daniela Iraschko-Stolz (91 metrów i 94,5 metra). Rozdzieliła je inna z reprezentantek gospodarzy - Yuka Seto (96 i 95 metrów). Piąte miejsce jest najlepszym rezultatem w historii startów 18-latki.

W klasyfikacji generalnej całego cyklu Takanashi ma już 241 punktów przewagi nad Iraschko-Stolz. Trzecia Vtic traci do Azjatki 362 punkty. Kolejne zawody PŚ Pań odbędą się już za tydzień na obiekcie HS 106 w niemieckim Oberstdorfie.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3265) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stefan stały bywalec
  No i wygrała

  Wow ale zaskoczenie.

 • Stinger profesor

  Kolejne zwycięstwo i Japonka odjeżdża w klasyfikacji generalnej. Przyznam że nie mam nic przeciwko bo poza Norweżkami i Cariną Vogt kibicuję właśnie Takanashi ale jej dominacja "niszczy" trochę tą dyscyplinę.
  Praktycznie żadnych emocji ponieważ przed sezonem wiesz kto wygra...

 • anonim
  @Sakurai

  A ok dziena w sumie troche szkoda zawsze to jakas możliwosc zapoznania sie ze skocznia dla pan

 • Sakurai początkujący

  @marek21

  Zapewne była zbyt mała liczba zgłoszeń, do tego Koreańczycy mają tylko jedną skoczkinie, więc nie było sensu organizować zawodów z mniej niż 10 zawodniczkami.

  A co do konkursu, kolejny raz kompromitacja polskiego sztabu szkoleniowego i Tajnera, bo jeszcze jakiś czas temu Polki i Rumunka prezentowały ten sam poziom. A teraz tak jakby Rumunka lepiej sobie radzi...

 • anonim
  pytanie

  Czy wie ktoś może czemu odwołali ten Fis cup pan u Koreańców

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).