PŚ Pań w Oberstdorfie: Takanashi wygrywa po raz 38. w karierze

 • 2016-01-31 17:15

Sara Takanashi odniosła 38. pucharowe zwycięstwo w karierze, ósme w sezonie i siódme z rzędu! Reprezentantka Japonii wygrała konkurs PŚ Pań w Oberstdorfie (HS106), oddając skoki na odległość 102,5 m i 97 m. Druga była Daniela Iraschko-Stolz, a trzecia - Maren Lundby.

Po raz kolejny nie było mocnych na liderkę Pucharu Świata. Sara Takanashi dzięki skokom na 102,5 m i 97 m zwyciężyła w niedzielnym konkursie w Oberstdorfie z przewagą 13,6 punktu nad Austriaczką Danielą Iraschko-Stolz (98 m i 98 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Norweżka Maren Lundby (94 m i 104 m).

Tuż za najlepszą trójką zawodów uplasowały się Ema Klinec (97 m i 98 m), Jacqueline Seifriedsberger (97,5 m i 93 m) oraz Maja Vtic (95 m i 96 m). Siódma była Japonka Yuka Seto (96 m i 98,5 m), która wyprzedziła swoją rodaczkę Yuki Ito (95 m i 91,5 m). Czołową dziesiątkę uzupełniły Nita Englund (95,5 m i 100,5 m) i Irina Awwakumowa (89,5 m i 97,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 29. belki. Z tego samego rozbiegu zawodniczki startowały w finale aż do próby Maren Lundby, po której skrócono najazd na próg do 27. platformy.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdecydowanie prowadzi Sara Takanashi (880 pkt.), która ma 281 punktów przewagi nad Danielą Iraschko-Stolz (599 pkt.). Trzecia jest Maja Vtic (408 pkt.). Kinga Rajda z dorobkiem jednego punktu zajmuje 47. miejsce.

Na czele Pucharu Narodów znajdują się drużyny Austrii (1560 pkt.), Japonii (1501 pkt.) i Słowenii (1078 pkt.). Stawkę czternastu sklasyfikowanych reprezentacji zamyka Polska (1 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu Świata Pań odbędą się już w najbliższy czwartek 4 lutego na Holmenkollbakken (HS134) w Oslo.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4952) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Takanshi

  Takanashi to taki żeński substytup Schlierenzauera w Pucharze Świata wygrywa konkurs za konkursem a na MŚ i IO bieda !

 • Luk profesor
  Polki

  Wiadomo coś czy Polki wybierają sie do Oslo?

 • M_B profesor
  @Toyminator

  Stolz dziecko? Musiałaby szukać chyba dawcy. Bo ze swoją żoną raczej go nie zrobi ;).

 • Toyminator profesor
  -

  Znaczy się, wiem że już Austriaczka skoczyła 200 m:) Ale to tylko jedna. A mnie chodzi o jakieś zawody albo coś ;)

 • Toyminator profesor
  -

  Nudne te skoki kobiet;D Takanshi takanshi i jeszcze raz ona :) Stolz z nią walczyć może i parę innych, ale ogólnie jest chyba nie do zdarcia. Wiem że Stolz jest po kontuzji(albo urodziła dziecko, nie pamiętam już)
  Szkoda że nie ma Amerykanki.... SKoki kobiet to w dalszym ciągu taka zabawa:) Może za 10 lat któraś kobieta na mamucie skoczy?;D

 • Xander weteran

  Ale Niemki skaczą padakę u siebie.
  Najlepsza z gospodyń dopiero na 15.miejscu. Dobrze wypadły zawodniczki z grupy narodowej. Ale beznadziejnie spisały się etatowe zawodniczki Althaus, Seyfarth, Wuerth i Ernst które nawet do drugiej serii nie weszły. Vogt też przeżywa kryzys.

  Sara znowu wymiata, ale bardzo ciekawie zapowiada się walka o podium bo różnica bardzo małe.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).