PŚ Pań w Hinzenbach: Takanashi triumfuje z kolejnym rekordem

 • 2016-02-07 14:16

Sara Takanashi nie pozostawia żadnych złudzeń swoim rywalkom w sezonie 2015/2016. Niespełna 20-letnia Japonka wygrała 41. raz w karierze, a w pierwszej serii niedzielnego konkursu poszybowała na 98. metr, co jest nowym rekord obiektu HS 94 w austriackim Hinzenbach. Podium uzupełniły reprezentantki gospodarzy - Daniela Iraschko-Stolz i Jacqueline Seifriedsberger.

Reprezentantka Japonii bije kolejne rekordy Dzięki dzisiejszym próbom na 98 m i 90 m Sara Takanashi odniosła 41. pucharowe zwycięstwo w karierze, jedenaste w trwającym sezonie, zaś dziesiąte z rzędu! Liderka cyklu pokonała różnicą 18,1 punktu faworytkę gospodarzy, Danielę Iraschko-Stolz (88,5 m i 90 m). Na najniższym stopniu podium stanęła rodaczka obrończyni Kryształowej Kuli, Jacqueline Seifriedsberger (90 m i 88 m).

Tuż za czołową trójką uplasowały się Norweżka Maren Lundby (90,5 m i 88 m), Słowenki - Ema Klinec (86,5 m i 90 m) oraz Maja Vtic (88,5 m i 87 m) i Rosjanka Irina Awwakumowa (86 m i 87,5 m). Ósme miejsce zajęła Spela Rogelj (86 m i 86,5 m), dziewiąte Nita Englund (86,5 m i 86 m), a dziesiąte Chiara Hoelzl (84,5 m i 90 m).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Sara Takanashi (1180 pkt.). Japonka ma 371 punktów przewagi nad Danielą Iraschko-Stolz (809 pkt.) i 642 "oczka" nad Mają Vtic (538 pkt.). Kinga Rajda z dorobkiem 1 punktu zajmuje 50. miejsce.

Na czele Pucharu Narodów znajdują się zespoły Austrii (2009 pkt.), Japonii (1927 pkt.) i Słowenii (1511 pkt.). Polska zajmuje czternastą lokatę.

Kolejne zawody Pucharu Świata Pań odbędą się w dniach 13-14 lutego w słoweńskim Ljubnie.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>


Dominik Formela i Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6133) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Jolee - nie znam się na rzeczy, ale co ma jedno do drugiego?

 • anonim

  Znawca japońskiego - a piruety w łyżwiarstwie figurowym? :P ilu mężczyzn je wykonuje? (Takie jak Pluszczenko)

 • Major_Kuprich profesor
  Takanashi

  Najwybitniejsza osobowość w historii narciarstwa.

 • kakagonzalez stały bywalec

  @ znawca japońskiego
  Jeśli do przeciążeń "pijesz", to zwracam honor.
  A w lecie, o którym wspominałem Gregor miał odjęte 15 punktów, gdzie tutaj max w pierwszej serii było odjęte 5, więc w porównywalnych warunkach zapewne i panowie by gdzieś z 5-4 skakali :)

 • anonim

  @kakagonzalez

  A ja wiem, że panie skaczą ze znacznie wyższych belek, co jest naturalne, płeć piękna w każdym sporcie przegrywa. Chodzi mi tu akurat o przeciążenia, na to jak płasko już tam jest. A Eggenhofer na którymś treningu 100 m skoczył, ale niższą miał napewno prędkość na progu, i jednocześnie na ziemi (zrobił ten wynik mniej więcej wtedy, gdy miał ten jednosezonowy wystrzał formy). A że Sara jako kobieta, ma słabsze nogi, to po prostu ręce same składają się do oklasków. To chciałem tu zauważyć.

 • ManchesterUnitedFC bywalec

  Takanashi jest po prostu niesamowita :) Dopiero 20 lat, a przecież już tyle zdobyła. Myślę że jest jeszcze większą dominatorką niż Prevc u mężczyzn.

 • Toyminator profesor
  -

  Taki Małysz kobiecych skoków :D
  Ale te zawody pań są nuuuuuuudne. Jedyne zawodniczki które mogą jako tako powalczyć to Stolz,ale ona już jest stara jak na kobiece skoki. Lundby jest dobra, ale poziomu Japonki chyba nie osiągnie...No i Sara z USA nie startuje...

 • anonim

  jakie zarobki u pań?

 • kakagonzalez stały bywalec
  @znawca japońskiego

  owszem, Gregor latał latem 96 metrów, ale z 1 belki :) To jest z 8.5 metra krótszego rozbiegu, czyli na starcie -40.5 punktu, znaczy 21m :)

 • FunFact weteran
  Sara

  Skokach panów mogłaby się próbować za parę lat :) Niesamowita.

 • kakagonzalez stały bywalec

  Skoczyła z tej samej belki co reszta i już odleciała na tyle, że miała problemy z lądowaniem :)
  Reszta skoczkiń taka słaba, czy ona jest taka zaje... dobra? :)

 • anonim

  Co ta kobieta wyprawia ... najdalszy skok panów (licząc nieoficjalne treningi) to bodaj 100 metrów. Ale i solidne nogi Sara musi mieć, tym bardziej, że panie mają większą prędkość niż panowie. Rozgramia wszystkich, szacunek.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).