PŚ Pań w Ljubnie: Vtic przerywa serię Takanashi!

 • 2016-02-13 15:39

Ogromna radość słoweńskich kibiców! Maja Vtic najlepsza w sobotnich zawodach z cyklu Pucharu Świata Pań na zmodernizowanym obiekcie HS 95 w Ljubnie. Dla doświadczonej Słowenki jest to pierwsze zwycięstwo w karierze. Na podium stanęły również Sara Takanashi, a także kolejna z reprezentantek gospodarzy - Spela Rogelj.

28-letnia podopieczna Stane Baloha tym samym przerwała serie dziesięciu zwycięstw Sary Takanashi. Maja Vtic na czele klasyfikacji znajdowała się już po I serii, w której wylądowała na 91. metrze. Japonka skoczyła 91,5 metra, ale zrobiła to w gorszym stylu, przez co traciła 2,3 pkt do swej rywalki z Europy. W finale obie panie powtórzyły swoje rezultaty, jednak ponownie to Vtic uzyskała wyższą notę, powiększając swoją przewagę do 4,5 pkt. Dotąd Vtic czterokrotnie stawała na podium PŚ Pań, jednak to 13 lutego 2016 roku stanęła po raz pierwszy na jego najwyższym stopniu. Czołową trójkę uzupełniła jej rodaczka - Spela Rogelj. Najlepsza skoczkini piątkowych kwalifikacji lotami na odległość 87,5 metra, a także 90 metrów zapewniła sobie najlepszy rezultat w tym sezonie.

Poza podium znalazły się dobrze dysponowane w ostatnim czasie Austriaczki. Czwarte miejsce zajęła Chiara Hoelzl (91 metrów i 92,5 metra), natomiast piąta była Jacqueline Seifriedsberger (87 metrów i 88,5 metra). 25-latka już po minięciu linii bezpieczeństwa zaliczyła groźnie wyglądający upadek, jednak po chwili opuściła wybieg o własnych siłach.

Warto wspomnieć o świetnym występie młodziutkiej Niki Kriznar (87 metrów i 85,5 metra). Niespełna 16-letnia Słowenka zajęła 14. miejsce, tuż za Danielą Iraschko-Stolz (84 metry i 86,5 metra). Dla wiceliderki całego cyklu był to najgorszy start w sezonie 2015/2016.

Po sobotnich zmaganiach przewaga Takanashi nad Iraschko-Stolz wzrosła do 431 punktów. Na trzeciej lokacie umocniła się Vtic. Start niedzielnego konkursu wyznaczono na godzinę 14:00. O 12:45 rozpocznie się seria kwalifikacyjna.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4032) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Maja Vtic

  Maja Vtic pierwszy raz w karierze wygrywa konkurs i wygrała z Sarą Takanaschi

 • anonim
  @Roar

  wiesz, w tym sezonie można już nie rozróżniać hejtów od ironii ;)

 • anonim
  @gosia2211

  Miej pod spodem mizoginistyczny komentarz.
  Czep się komentarza humorystycznego.
  ??????

 • borek99 doświadczony
  -

  No to Rajda i Lara Malsiner straciły 1. miejsce wśród najlepiej punktujących zawodniczek z rocznika 2000 - fenomenalny debiut bardzo utalentowanej Słowenki Niki Kriznar.

 • anonim
  @Roar

  a panie miały jakąś wielką imprezę w ogóle? Drugie miejsce to wstyd? Idź sam skocz

 • olo bywalec
  Babska powinny skakać razem z facetami

  to by było widać ile znaczą

 • PIBEK123 bywalec
  Wyniki

  Po 1 serii podobnie jak typowałem. Zobaczymy czy Vtic wytrzyma presje

 • PIBEK123 bywalec
  Wyniki

  Po 1 serii podobnie jak typowałem. Zobaczymy czy Vtic wytrzyma presje

 • anonim
  Takanashi, kończ karierę, wstydu oszczędź!

  Takanashi się skończyła zupełnie. Nie dość, że fatalny kolejny fatalny konkurs w jej wykonaniu, to jeszcze kolejny sezon bez medalu na wielkiej imprezie. Beztalencie.

 • anonim
  AVVAKUMOVA

  Śliczniutka dziewczyna ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).