PŚ Pań w Ljubnie: Iraschko-Stolz wygrywa, Takanashi poza podium!

 • 2016-02-14 15:40

Daniela Iraschko-Stolz wygrała niedzielny konkurs Pucharu Świata Pań w Ljubnie (HS95). Reprezentantka Austrii oddała skoki na odległość 91 i 95 m. Dopiero czwarta była liderka cyklu, Sara Takanashi.

Po pierwszej serii mogło się wydawać, że po wczorajszym "potknięciu" na właściwe, zwycięskie tory powraca Takanashi. Japońska dominatorka prowadziła na półmetku po skoku na 93 m. Druga była Austriaczka Chiara Hoelzl, która pofrunęła 1,5 m. dalej, a trzecia, wczorajsza zwyciężczyni, Słowenka Maja Vtic (92,5 m.).

W drugiej serii doszło jednak do przetasowań w czołówce. Atak na pierwszą pozycję wykonała z czwartego miejsca Daniela Irascho-Stolz. Austriaczka osiągnęła dziś w swoich próbach 91 i 95 m. Drugie miejsce dzięki skokowi na 95,5 m. utrzymała Vtic, a na trzecie spadła Hoelzl, skacząc w drugiej serii 94 m. Prowadząca Takanashi uzyskała 92,5 i spadła na czwarte miejsce.

W klasyfikacji generalnej prowadzi oczywiście Takanashi z dorobkiem 1310 pkt. i przewagą 381 pkt. nad Iraschko-Stolz (929 pkt.). Trzecie miejsce zajmuje Maja Vtic (718 pkt.).

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata pań odbędą się 19 lutego w Lahti.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>


Adrian Dworakowski , źródło: Informacja własna
oglądalność: (3711) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  No tak, wygląd tak bardzo ważny... To może zaczniemy komentować urodę skoczków? ;D

 • Major_Kuprich profesor
  Irachsko to piękna kobieta

  Nie to co Hendrickson czy Faist...

 • anonim
  Sara Takanaschi

  Sara Takanaschi po raz pierwszy w tym sezonie nie stanęła na podium

 • Zwei doświadczony

  Słoweńcy tak przebudowali skocznię w Ljubnie, że Sara sobie z nią nie radzi :P

 • Xander weteran

  No to po raz pierwszy w tym sezonie Sara poza podium. Wiadomo było że kiedys ta seria musiała się skończyć. Wczoraj po raz pierwszy od dawna przegrała konkurs, a dziś po raz pierwszy od dawna nie wskoczyła na podium. Dla każdej innej zawodniczki czwarte miejsce byłoby dobre, ale Japonce przypisuje się tu porażkę.
  Ogólnie od początku na tej skoczni Sara sobie nie radziła tak dobrze, choć to może być mała obniżka formy, wszystko się okaże w Lahti.

  Daniela rzeczywiście niezbyt ładna i zgadzam się z tym że z wyglądu przypomina chłopa.

  Kolejny świetny występ młodziutkiej Kriznar.

 • solemn bywalec

  Ale Sara zepsuła piękną serię. Myślałem, że do końca sezonu uda Jej się utrzymać na podium w każdym konkursie.

 • Raptor bywalec

  Już wolę, gdy Takanashi wygrywa wszystko, niż kiedy ten babochłop pojawia się na pierwszym miejscu.

 • solemn bywalec

  Już tak nie miażdży, czyżby się Sarenka skończyła? :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).