PŚ Pań w Ałmatach: Takanashi triumfuje i ustanawia rekord skoczni

 • 2016-02-27 11:34

Sara Takanashi wygrała sobotni konkurs z cyklu Pucharu Świata Pań w kazachskich Ałmatach. Dla Azjatki jest to już 43. pucharowe zwycięstwo w karierze. Japonka lotem na 103. metr ustanowiła oficjalny rekord obiektu HS 106. Skład podium uzupełniły reprezentantki Austrii.

Zdobywczyni tegorocznego Pucharu Świata jako jedyna dwukrotnie przekroczyła granicę 100. metra. W pierwszej serii kończyła swoją próbę na 101. metrze, natomiast w finale poprawiła się o dwa metry, co od dziś jest oficjalnym rekordem kazachskiej skoczni, dla której był to debiut w zawodach najwyższej rangi. Na drugim stopniu podium stanęła Daniela Iraschko-Stolz (97 metrów i 100,5 metra), natomiast trzecią lokatę wywalczyła Jacqueline Seifriedsberger (98,5 metra i 99 metrów). Przewaga Takanashi nad Austriaczkami wyniosła kolejno 7,3 oraz 13,4 pkt.

Poza podium sklasyfikowany zostały Maja Vtic (94,5 metra oraz 98 metrów) i Chiara Hoelzl. Rezultaty aktualnej mistrzyni świata juniorek to 97 i 99 metrów. Czołową szóstkę zamknęła najlepsza z Rosjanek - Irina Awwakumowa (93 metry i 98 metrów).

Sporą niespodzianką jest kompletnie nieudany występ Yuki Ito. Rodaczka triumfatorki nie awansowała nawet do rundy finałowej, kończąc zmagania na 31. miejscu w stawce 36 skoczkiń.

Konkurs rozegrano w całości z 19. platformy startowej przy temperaturze oscylującej w granicach 15 stopni Celsjusza.

Start niedzielnego konkursu wyznaczono na godzinę 10:00 czasu polskiego. O 9:00 powinna odbyć się seria próbna, jednak bardzo możliwe, że z powodu wysokich temperatur zostanie ona odwołana.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>

FOTORELACJA


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6212) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @Firehunter

  A to dlaczego? Skoro są uznawane rekordy z zawodów juniorskich, z Pucharu Kontynentalnego, z FIS Cupu, gdzie też się jedzie z wysokich belek, to dlaczego nie kobiece? Co to za dyskryminacja? Tym bardziej, że kobiety są w sposób naturalny ograniczone swoją siłą fizyczną, a za to skoki wymagają od nich wysokich umiejętności technicznych: bardzo szybkiego przejścia z najazdu przez odbicie do fazy lotu (przy większych prędkościach niż osiągają mężczyźni na tych samych skoczniach), umiejętności latania przy mniejszym wzroście niż męski (mniejsza potencjalna siła nośna) oraz prawidłowego lądowania, które również przy krótszych nogach niż męskie - jest dla nich trudniejsze.

 • Firehunter doświadczony
  kobiece rekordy

  raczej nie powinny być uznawane

 • Stinger profesor

  Takanashi nie ma sobie równych, co z tego że raz czy dwa razy w sezonie nie wygrała jak KK wygrywa w cuglach.
  Mógłby ktoś wskoczyć na jej poziom w nowym sezonie bo bez emocji ten sport traci sporo.

 • Major_Kuprich profesor
  Takanashi znów najlepiej

  A w treningach wydawało się że będzie miała pod górkę :-)

 • Stefan stały bywalec
  No kto by się spodziewał...

  Jedynie w sumie dziwi mnie 31 miejsce Ito

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).