PŚ Pań w Ałmatach: 44. zwycięstwo Takanashi, Englund bije rekord skoczni

 • 2016-02-28 11:35

Sara Takanashi ponownie najlepsza! Liderka Pucharu Świata triumfowała w niedzielnym konkursie w Ałmatach. Reprezentantka Japonii zwyciężyła po skokach na odległość 96,5 m i 102 m. W finałowej serii Nita Englund ustanowiła nowy rekord skoczni Gornyj Gigant (HS106). Amerykanka uzyskała rezultat 103,5 m.

Sara TakanashiSara Takanashi
fot. Tadeusz Mieczyński

Przed zawodami organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu serii próbnej, w celu utrzymania w dobrym stanie torów najazdowych. Po pierwszej rundzie na prowadzeniu znajdowała się Daniela Iraschko-Stolz. Austriaczka wylądowała na 97,5 metrze i miała przewagę 3,9 punktu nad drugą Mają Vtic i 5,9 punktu nad trzecią Sarą Takanashi. Tuż za czołową trójką plasowały się Jacqueline Seifriedsberger (95 m), Carina Vogt (95 m) i Julia Clair (95 m).

Siódmą pozycję zajmowała Elena Runggaldier (97 m), ósmą Chiara Hoelzl (94 m), dziewiątą Irina Awwakumowa (94 m), a dziesiąte - Maren Lundby (93 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano w całości z 15. belki startowej.

W finale Sara Takanashi poszybowała na 102 metr i udanie zaatakowała najwyższy stopień podium. Japonka triumfowała z przewagą 2,2 punktu nad liderującą na półmetku Danielą Iraschko-Stolz (97 m). Trzecie miejsce zajęła Maja Vtic (99 m), która wyprzedziła Jacqueline Seifriedsberger (100,5 m), Irinę Awwakumową (97,5 m) i Carinę Vogt (95,5 m).

Na siódmą lokatę awansowała Nita Englund, która lotem na odległość 103,5 metra ustanowiła nowy oficjalny kobiecy rekord skoczni. Tuż za Amerykanką uplasowały się Yuki Ito (100 m), Chiara Hoelzl (95,5 m) i Maren Lundby (97,5 m).

Druga runda konkursowa została przeprowadzona z 16., 17. i 18. platformy.

Sara Takanashi odniosła dziś 44. pucharowe zwycięstwo w karierze, z czego czternaste w trwającym sezonie i trzecie z rzędu. Pewna końcowego triumfu w Pucharze Świata reprezentantka Japonii (1610 pkt.) ma 471 punktów przewagi nad Danielą Iraschko-Stolz (1139 pkt.), która po niedzielnym konkursie w Ałmatach zapewniła sobie drugie miejsce w klasyfikacji końcowej sezonu. Trzecia jest Maja Vtic (908 pkt.), również pewna miejsca na końcowym podium trwającej edycji Pucharu Świata.

W Pucharze Narodów na czele znajdują się Austriaczki (2885 pkt.) przed Japonkami (2570 pkt.) i Słowenkami (2287 pkt.).

Kolejne, finałowe zawody Pucharu Świata miały odbyć się w dniach 5-6 marca w Rasnovie, ale z powodu zbyt wysokich temperatur zostały one odwołane. W poniedziałkowe popołudnie FIS ogłosi, czy i gdzie odbędą się dodatkowe konkursy w miejsce pierwotnie planowanej rywalizacji w Rumunii.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5251) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Teraz pytanie czy będą za tydzień skakać, jeśli nie to trochę komedia się zrobi ale liczę że uda się gdzieś wcisnąć konkursy finałowe by móc wręczyć KK.

 • EnriqueMichaelPhilips bywalec
  Sarah

  Właśnie co się dzieje z Hendrickson? I czy ktoś ma jakieś info kiefy wróci?

 • Raptor bywalec
  GRY4U

  Ja również.

 • anonim

  @melol


  zgadzam się

 • anonim
  :)

  całe szczęście Sara wygrała i całe szczęście, bo nie da się patrzeć na tę "gender".. Brawo Sara. Jezu, niech Hendrickson wraca..

 • kakagonzalez stały bywalec
  @Major_Kuprich

  Spokojnie, odkuła się ;)

 • Stalyobserwator bywalec
  @xcxcx

  Coś więcej, gdzie to można złapać?

 • Major_Kuprich profesor
  Fatalny start Takanashi

  Kompromitująco słaby skok w 1 serii :)

 • anonim
  Transmisja zawodow na Kazsport

  Podobnie jak kwalifikacje panow

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).