Stefan Horngacher: "Przed kwalifikacjami wszystko sprawdziliśmy"

 • 2016-07-15 22:30

Za Stefanem Horngacherem pierwszy dzień prowadzenia polskiej kadry A na arenie międzynarodowej. Jak austriacki szkoleniowiec oceni piątkowe występy swoich podopiecznych?

- Jestem całkiem zadowolony, ponieważ zawodnicy skakali podobnie jak podczas treningów. Daje mi to satysfakcję - stwierdza 46-latek.

Kto jest aktualnie najlepszy w kadrze? - Jeszcze nie wiem. Nie rozpatruję tego w kategorii, kto jest najlepszy, a kto najgorszy. Przede wszystkim zwracam uwagę na technikę. Celem jest przeniesienie wypracowanej dotąd techniki na skoki konkursowe. Może dzisiaj nie było super, ale było dobrze.

Czy regulaminowe nowinki były utrudnieniem dla sztabu polskiej ekipy? - Nie. Byliśmy do tego dobrze przygotowani. Przed kwalifikacjami wszystko sprawdziliśmy raz jeszcze, więc myślę, że nie był to problem dla polskich skoczków.

Kamil Stoch i Maciej Kot będą w stanie powalczyć o podium inauguracyjnego konkursu? - Myślę, że są w stanie. Dysponują umiarkowanie dobrą formą. Nie ma tutaj wszystkich najlepszych zawodników, a Kamil i Maciej pokazali w treningach i kwalifikacjach dobre skoki. Jest to zatem możliwe.

Warunki na francuskim obiekcie były trudne? - Wiatr nie był problematyczny. Na każdej skoczni jest czasem zmienny, ale dostosowujemy technikę do panujących warunków.

Korespondencja z Courchevel, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3588) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • PGr weteran
  Py?ajnik to poliglota i wymaga ;)

  Popatrz na innego Stefana, Antiga po 7latach grania i mieszkania w Polsce został trenerem, mimo że był osłuchany siatkarskiego języka, dopiero po objęciu kadry zaczął się uczyć mowy. Stara się mówić do zawodników i w wywiadach po polsku, ale nie zawsze, mimo że ostoja spokoju w przerwie jak większe emocje więcej francuskich słów wplata.

  Jeszcze żadnego konkursu nie było, a szakal serwismena zaczyna ujadać?

 • anonim
  @Stefan

  On jest trenerem polskich zawodników,nie brytyjskich.W Polsce urzędowym językiem jest polski.

  Gość pracował tu dwa lata,teraz wraca i nadal nie jest w stanie sklecić dwóch zdań.I jeszcze próbuje dodawać do swoich wypowiedzi pojedyncze polskie słówka,czym coraz bardziej się pogrąża.

  Jego buta jest po prostu niewiarygodna.

  Aha i nikt mu nie każe siedzieć na d.pie w Hinterzarten.Niech przeprowadza się do Polski,jeżeli to miałoby sprawić że zacząłby gadać po polsku. • Mejdzi profesor
  heh

  Gdy widzę te komentarze typu " Dlaczego on nie gada po polsku,niech weźmie przykład z tego i tamtego"itp. No po prostu żenada jak tak można mówić na nowego trenera naszej kadry... Po pierwsze mówi w swoim języku bo jest mu lepiej,lepiej się czuje i lepiej się mu wymawia... W swoim czasie będzie gadał po polsku tylko trzeba poczekać...Już się go czepiają jak Kruczka ! Masakra

 • anonim
  ???

  Jesteś jakimś pupilkiem Kruczka, który nie umie pogodzić się z tym, że Kruczek w polskich skokach się wypalił i zastąpił go nowy trener a tobie widocznie się mózg wypalił i pleciesz takie bzdury.

 • Stefan początkujący
  @???

  Pracował, nie mieszkał. Nie ma w kontrakcie napisane że jego obowiązkiem jest nauka polskiego. On ma trenować a nie uczyć się języka aby opowiedzieć o tym jak trenuje. Lepiej profesjonalnie udzielić wywiadu w języku angielskim niż kaleczyć po polsku i przy okazji się ośmieszyć.

 • anonim
  @Stefan

  (...) Horngacher już pracował dwa lata w Polsce.I dodatkowo jest już 4 miesiące trenerem Kadry A.  Zresztą znając Kruczka,to pewnie całkiem nieźle radzi sobie już z tym językiem.  No i poczytaj Guardioli i jego znajomości języka niemieckiego.Komentarz zmoderowany (Moderator nr:21254) / 2016-07-16 09:32:35

 • anonim

  @Nowyskoczek5
  przecież powiedział 1 (słownie: JEDNO) słoro po polsku.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Chcem usłyszeć jakieś słowa po polsku od Stefana.

 • Stoszek profesor
  -

  Ważne, że go zawodnicy rozumieją a nie my.

 • Stefan początkujący
  ???

  A myślisz, że Kruczek nawija teraz w wywiadach po Włosku? Używasz czasami mózgu? Bo widząc twoje wpisy co jakiś czas mam co do tego poważne wątpliwości.

 • anonim

  zapytał go po angielsku to i tak odpowiedział, co się spinasz człowieku

 • anonim

  Czy ten gość robi sobie jaja?Dlaczego on nie gada po polsku?

  Dwa lata pracy w Polsce jako szkoleniowiec kadry B i prawie 4 miesiące jako trener kadry A to za mało na naukę języka?

  Co za niebywała wręcz buta tego de facto Niemca(Austriakiem to on jest tylko formalnie).

  Jaśnie Pan Horngacher po polsku mówić nie będzie...To jest jednak dno moralne...

  Proponuję temu Panu żeby wziął przykład z Guardioli.Ale raczej na to nie liczę.

  Panie Horngacher,w języku angielskim to z Samem Boltonem niech sobie Pan gada.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).