Dawid Kubacki: "Pracuję nad jeszcze doskonalszym stylem"

 • 2016-07-21 23:12

Najlepszy w serii kwalifikacyjnej przed sobotnim konkursem w Wiśle był piąty Dawid Kubacki (129 i 120,5 m). Nasz skoczek jest zadowolony ze swoich czwartkowych prób i podkreśla, że Polacy mają spore szanse na dobrą lokatę w rywalizacji drużynowej.

- Na pewno moje skoki nie były idealne – powiedział po kwalifikacjach - Ale w stosunku do tego, co prezentowałem choćby w Courchevel, myślę, że udało się parę elementów poprawić. Poza tym atmosfera w kadrze jest bardzo dobra i potwierdza się fakt, że nasza praca idzie w dobrym kierunku. Mimo tego, że nie wszystkie skoki nam wychodzą, to jak na razie wystarczają, aby zakwalifikować się do drugiej serii. Chociaż wiadomo – chcemy walczyć o najlepsze miejsca. Dlatego mamy świadomość, że, jeśli poprawimy błędy, które obecnie popełniamy, będziemy w stanie o nie rywalizować.

Kubacki nie chce jednak obstawiać faworytów konkursu drużynowego. - Nie ma drugiej drużyny Polaków, więc ciężko obstawić (śmiech). Każdy konkurs drużynowy rządzi się trochę innymi prawami i każdy z nas musi dać z siebie sto procent. Po prostu trzeba się przyłożyć do swojej roboty, a dopiero po ostatnim skoku będzie wiadomo jak sytuacja wygląda – twierdzi.

Przyznaje natomiast, że podobnie jak w roku ubiegłym, tak i obecnie jego technika ulega modyfikacji. - Myślę, że to, co trener od nas wymaga, w efekcie będzie bardzo dobrze funkcjonowało – zapewnia - Bo jest to pogodzenie dwóch stylów, jakimi skakałem. Dawniej skakałem bardzo "mocno" i wysoko, ale brakowało mi prędkości. Natomiast w zeszłym roku bazowałem tylko na prędkości. Dlatego będziemy próbowali to zrównoważyć pomiędzy tymi dwoma stylami i uważam, że może to przynieść bardzo dobre efekty.

Korespondencja z Wisły, Katarzyna Skoczek i Joanna Sibińska


Katarzyna Skoczek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2182) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).