Stefan Horngacher: "Każdy członek tej drużyny może skakać naprawdę dobrze"

 • 2016-07-21 23:50

Podczas czwartkowych kwalifikacji Stefan Horngacher po raz pierwszy pełnił funkcję trenera naszych skoczków przed polską publicznością. Jak sam przyznał, nie był zestresowany i czuje się w tej roli bardzo dobrze. Miał także powody do zadowolenia, gdyż jego podopieczni niemal w komplecie zakwalifikowali się do konkursu indywidualnego.

Czterema zawodnikami reprezentującymi Polskę w piątkowym konkursie drużynowym będą Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Maciej Kot. Stefan Horngacher nie podejmuje się jednak wyłonienia spośród nich lidera: – Nie chciałbym mówić o tym kto jest najlepszy. Staram się z każdym pracować indywidualnie i każdy członek tej drużyny może skakać naprawdę dobrze. Czasem wyróżnia się jeden zawodnik, a podczas kolejnych zawodów jest to już ktoś inny.

Trener Horngacher pozytywnie ocenił występ swoich podopiecznych w kwalifikacjach: - Było dobrze. Nie perfekcyjnie, ale to jeszcze nie czas. Skoki były na przyzwoitym poziomie, więc jestem usatysfakcjonowany. – Pomimo dobrych rezultatów Polaków podczas czwartkowych kwalifikacji Austriak nie myśli o miejscu na podium: - Podczas treningów w Courchevel skoki były naprawdę dobre. Tutaj nie chcę niczego przewidywać, wszystko okaże się w piątek. Najważniejsze jest to czego nauczymy się podczas treningów.

Austriacki szkoleniowiec Polaków nie stresuje się pierwszym występem w tej roli podczas zawodów w Wiśle: - Czuję się bardzo dobrze, jak zawsze. To jest moja praca i nie odczuwam w związku z nią żadnego stresu – przyznał. Podzielił się także swoimi postępami w posługiwaniu się językiem polskim: - Staram się uczyć. Potrafię porozmawiać z chłopakami na skoczni o podstawowych rzeczach.

Cele wyznaczone na zawody w Wiśle są takie same jak te na Courchevel. Stefan Horngacher liczy na dobre technicznie skoki, a analizy rezultatów podejmą się później. – U każdego z zawodników zauważam progres. Wciąż jest kilka drobnych rzeczy do poprawy, ale jest to proces, który będziemy kontynuować.

Korespondencja z Wisły, Katarzyna Skoczek i Joanna Sibińska


Joanna Sibińska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3207) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).