Dawid Kubacki: "Początek nie był zachwycający"

 • 2016-08-07 20:11

Dawid Kubacki pierwszy period Letniej Grand Prix 2016 zakończył lokatą w ścisłej czołówce. Pomimo sporych problemów przy lądowaniu, spowodowanych przekręconą wkładką w bucie, podopieczny Stefana Horngachera zdołał zająć piąte miejsce na obiekcie im. Andreasa Kuettela (HS 117) w szwajcarskim Einsiedeln. Jest niedosyt, że nie udało się dołączyć do dwóch rodaków na podium?

Dawid KubackiDawid Kubacki

- I tak powiedziałbym, że był to polski weekend. Jest nas czterech w pierwszej szóstce, wszyscy w czołowej "30", więc za nami jak najbardziej udany konkurs. Mamy dwóch reprezentantów na podium, a dwóch niedaleko za nim. Można się z tego weekendu cieszyć. Mieliśmy prawie takie małe Mistrzostwa Polski z gościnnymi występami zagranicznych skoczków <śmiech> - ocenił 26-latek.

Z czego wynikały problemy przy lądowaniu w serii finałowej? - Narta złapała kant i walczyłem dość mocno o to, aby ustać ten skok. Przez to miałem troszeczkę słabsze noty. Gdyby nie to, można by jeszcze podskoczyć o chociaż jedno miejsce. To pokazuje, że jeszcze czeka mnie trochę pracy nad lądowaniem przed sezonem zimowym. Myślę, że to tego czasu je wypracuję. To nie jest już teraz jakiś bardzo duży błąd. Na tej skoczni w okolicy HS są już bardzo duże przeciążenia, a mi przekręciła się wkładka w bucie przy samym lądowaniu, co skrzywia całego buta. Taką samą sytuację miałem tutaj również przed rokiem. Coś będę musiał wykombinować z tą wkładką, aby zostawała ona na swoim miejscu.

Jak można podsumować pierwszy okres Letniej Grand Prix pod okiem austriackiego szkoleniowca? - Oceniłbym go w porządku. W moim wykonaniu może sam początek nie był zachwycający i pierwsze konkursy nie szły po mojej myśli, ale dało się z tego dość szybko wyciągnąć konstruktywne wnioski i poprawić pewne rzeczy. Teraz mogę walczyć o czołowe lokaty, co jest bardzo pozytywne. Śmieję się, że dla mnie to w sumie lepiej, iż lato nie zaczęło się jakoś przebojowo. Lepiej, gdy dobrze będę skakał bliżej zimy.

W planach jest jakiś wypoczynek? - Mamy teraz dwa tygodnie luźniejszego czasu. Myślę, że tydzień spędzę odpoczywając przy domu, a na drugi tydzień mamy zaplanowany mały wyjazd w Polsce. Uważam, że znajdzie się trochę czasu, aby zregenerować siły i przystąpić do dalszych treningów z pełną motywacją.

Maciej Kot ma szansę na końcowy triumf w letnim cyklu? - Z pewnością ma duże szanse. A czy wygra? To trudne pytanie ze względu na to, że kilka najbliższych konkursów odpuścimy. Wiadomo, że nie startując traci się sporo punktów. Mimo, że w tej chwili przewaga jest dość duża, to później można ją stracić poprzez absencję. Ja bym nie wyrokował, ale szansa jak najbardziej jest. Myślę, że będzie o to walczył.

Korespondencja z Einsiedeln, Tadeusz Mieczyński


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3105) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Wysoka forma Polaków napawa optymizmem.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  I tak to jest bardzo dobry wynik uzyskany przez Dawida.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).