Wkrótce rozpocznie się drugi etap przebudowy skoczni w Lubawce

 • 2016-08-25 10:58

Minionej zimy odrestaurowano stojącą przez parę lat odłogiem skocznię normalną w położonej w Sudetach Lubawce. Modernizacja została przeprowadzona pod kątem zaplanowanej na luty Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która ostatecznie z powodu braku śniegu została przeniesiona do Harrachova. Skocznia zyskała nowy najazd i przebudowany próg, w najbliższych dniach rozpoczną się prace mające na celu poprawienie infrastruktury wokół obiektu.

Jacek Włodyga, członek zarządu Polskiego Związku Narciarskiego, jeszcze w ubiegłym sezonie mówił otwarcie o planach zorganizowania w Lubawce zawodów Pucharu Kontynentalnego. Choć na razie pomysł brzmi abstrakcyjnie, to miejscowi działacze starają się rozbudować obiekt na tyle, by w był on w stanie gościć międzynarodowe zawody.

We wrześniu rozpoczną się prace nad budową korony stadionu i nowej wieży sędziowskiej. Przewidziany koszt inwestycji to pół miliona złotych. Zimą po raz pierwszy ma się odbyć międzynarodowy turniej trzech skoczni młodzików na obiektach w Lubawce, położonym nieopodal Karpaczu i czeskim Harrachovie.

Skocznia w Lubawce na Kruczej Skale powstała w 1924 roku i jest najstarszym istniejącym do tej pory obiektem tego typu w Polsce. Ostatnie zawody rozegrano tu w 2010 roku w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podczas tego konkursu Jakub Kot oddał skok na 96 metrów i nosi od tej pory miano oficjalnego rekordzisty skoczni.


Adrian Dworakowski, źródło: TVP 3 WROCŁAW
oglądalność: (5922) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • bardzostarysceptyk profesor
  Jedna uwaga.

  W artykule nic o tym nie ma. Ale w Polsce, przy obecnym klimacie remont skoczni bez igelitu to wyrzucone pieniądze.
  Mam nadzieję, że tym entuzjastom uda się igelit jakoś załatwić.

  To już kolejny artykuł o remoncie Lubawki. Wszystkie czytam z uwagą. Podziwiam zapaleńców dzięki którym ta rewitalizacja skoczni stała się możliwa.

  I taka myśl. Być może jest to jedyna droga by odbudować podstawy polskich skoków. Entuzjaści, społecznicy, społeczeństwo obywatelskie. Tak jak budowano skocznie i uprawiano skoki na przełomie XIX i XX wieku. Obok a nawet wbrew państwu.

 • domo początkujący

  Działacze PZN mogli by tu jeszcze dogadać się z Cos Zakopane przenieś i zamontować na skoczni w Lubawce tory porcelanowe z Wielkiej krokwi bo i tak tam bedzie nowy rozbieg i nowe tory z rozbiegiem lodowym to można tamte stare porcelanowe zamontować w na Kruczej skale tak samo by mogli postopić w 2017 roku igielit stary z Wielkiej krokwi przenieść na lubawke bo i tak na wielkiej krokwi bedzie nowy i tak skocznia by była dostepna latem i można organizować Fis cup lub P kontynetalny

 • domo początkujący

  i tak trzeba robić po mału odnawiać zapomniane skocznie w Polsce by dzieci i młodzież miała gdzie trenować

 • anonim
  fan

  http://www.aftenposten.no/100Sport/hopp/Forfang-tar-pause---dropper-landslagssamling-i-Japan-802906_1.snd

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).