LGP Pań w Czajkowskim: Takanashi wygrywa po raz 14. z rzędu!

 • 2016-09-11 16:38

Sara Takanashi znów bezkonkurencyjna! Japonka triumfowała w niedzielnym konkursie w Czajkowskim (HS106), odnosząc czternaste zwycięstwo w zawodach Letniego Grand Prix z rzędu. Triumfatorka całego cyklu wygrała po skokach na odległość 106 m i 106,5 m. Kinga Rajda nie awansowała do finałowej serii.

Po pierwszej serii konkursowej początkowo na prowadzeniu znajdowała się Maren Lundby. Norweżka wylądowała na 105 metrze i miała przewagę 1,5 punktu nad triumfatorką poprzednich trzynastu konkursów LGP, Sarą Takanashi (106 m). Trzecie miejsce ze stratą 16,2 punktu do liderki zajmowała Carina Vogt (98 m), która wyprzedzała Nitę Englund (98 m), Irinę Awwakumową (96 m) oraz Yukę Seto (96 m).

Siódme miejsce na półmetku rywalizacji zajmowała Yuki Ito (93,5 m). Ósma byla Katharina Althaus (96,5 m), dziewiąta Kaori Iwabuchi (99 m), zaś dziesiąta Svenja Wuerth (95,5 m).

Kilka minut po zakończeniu serii miał jednak miejsce dramat prowadzącej na półmetku Maren Lundby. Norweżka nie przeszła pozytywnie kontroli sprzętu i została zdyskwalifikowana.

Do finałowej serii nie awansowała Kinga Rajda. Polska oddała skok na odległość 80,5 m i zajęła ostatnie, trzydzieste ósme miejsce, po dyskwalifikacji Lucile Morat i Maren Lundby.

W pierwszej serii zawodniczki startowały z 24. belki.

Niemająca rywalki w postaci Maren Lundby oraz posiadająca dużą przewagę nad następną zawodniczką, Sara Takanashi nie dała sobie wydrzeć kolejnego zwycięstwa w zawodach Letniego Grand Prix. W finale Japonka poszybowała na odległość 106,5 m. Drugie miejsce zajęła Carina Vogt (101 m). Niemka straciła do zwyciężczyni 23,2 punktu. Na najniższym stopniu podium stanęła zawodniczka gospodarzy, Irina Awwakumowa (97 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowały się Nita Englund (96 m), Yuki Ito (98 m), Katharina Althaus (96 m), Yuka Seto (96 m), Maja Vtic (95,5 m) oraz Anna Rupprecht (97 m). Czołową dziesiątkę konkursu zamknęła Svenja Wuerth (93 m).

Finałowa seria została rozegrana w całości z 23. platformy startowej.

Tegoroczny letni sezon pań, podobnie jak poprzednie, był całkowitą dominacją Sary Takanashi. Japonka, podobnie jak w 2014 i 2015 roku, triumfowała we wszystkich rozegranych zawodach Letniego Grand Prix. Tym samym Japonka odniosła w niedzielę szesnaste w karierze, zaś czternaste z rzędu zwycięstwo w zawodach tego cyklu. Trzykrotna zdobywczyni Pucharu Świata jest niepokonana w LGP od 13 września 2013 roku.

Piąta w historii edycja Letniego Grand Prix pań zakończyła się... piątym triumfem Sary Takanashi w klasyfikacji generalnej cyklu. Japonka zakończyła letni sezon z kompletem punktów (300 pkt.) Drugie miejsce ostatecznie zajęła mistrzyni olimpijska z Soczi - Carina Vogt (160 pkt.), zaś trzecia pozycja przypadła Irinie Awwakumowej (155 pkt.). Kinga Rajda zakończyła cykl LGP 2016 na czterdziestym miejscu z wynikiem 3 punktów.

W klasyfikacji drużynowej Letniego Grand Prix zwyciężyły Japonki (654 pkt.) przed Niemkami (428 pkt.) i Rosjankami (270 pkt.). Polska została sklasyfikowana na trzynastej pozycji.

Najlepsze skoczkinie świata powrócą do rywalizacji dopiero w sezonie zimowym. Inauguracja kobiecego Pucharu Świata 2016/2017 została zaplanowana tradycyjnie w norweskim Lillehammer (2-3 grudnia).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz końcową klasyfikację generalną Letniego Grand Prix Pań 2016 >>
Zobacz końcową klasyfikację drużynową Letniego Grand Prix Pań 2016 >>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5875) komentarze: (21)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kasztelan doświadczony
  -

  Szefunio jest zalogowany więc nie ma problemu - można go nie obserwować. Gorzej jest z tymi nie zalogowanymi na 3 znaki na przykład, czy jakiś trollsów typu Alojzy Garosz.

 • anonim
  @dervish

  Statystyki są ok. Myślę, że ludzie raczej w przypadku Sheefa czepiają się tych pisemnych podsumowań zawodów, które są sporządzane w bardziej drewnianym stylu niż recenzja pisana przez portale sportowe. Gdyby użytkownik Sheef skupił się tylko na samych "cyferkach" pewnie byłby korzystniej odbierany. Statystyki są potrzebne.

 • dervish profesor

  Niestety muszę stanąć w obronie Sheefa i poprzeć ksn-a.
  Każdy kibic ma prawo do WŁASNYCH podsumowań i komentarzy.
  Ocena merytoryczności (zgodności z regulaminem) należy do moderatorów.

  Sheef stworzył sobie własny ranking, w każdym takim podsumowaniu przypomina jakie obowiązują reguły w tym rankingu. Nie podobają się owe reguły to o tym napiszcie i uzasadnijcie ale nie atakujcie innych ad personam wyzywając od głupców za to, że ośmielają się być optymistami i wierzyć w coś z czym się nie zgadzacie lub za to, że w oparciu o fakty publikują własne statystyki.

  Wracając do rankingu sheefa.
  Nie ma w nim nic osobistego podobnie jak w zestawieniach bardzostaregosceptyka i innych statystyków. Po prostu zwykłe przełożenie faktów i przyjętych reguł na język matematyki. Jeżeli komuś się nie podoba to może ten ranking ignorować albo dokonać krytycznej analizy zasad i pozwolić mu dalej żyć własnym życiem. Są osoby które śledzą ten ranking, nie wnikam czy na zasadzie ciekawostki przyrodniczej czy może głębiej się nad nim zastanawiają. :)
  Sheef publikuje te swoje rankingi od dawna. Na początku nie publikował zasad ich powstawania i prawie nikt nie rozumiał tych jego zestawień. Wtedy, rzeczywiście mogły one być traktowane jako spam. Odkąd zaczął zamieszczać legendę zyskały atrybut pełnoprawnych statystyk.

  I nie obrażajcie komentujących. Kto dał wam prawo rozstrzygania, że tylko to co wy uwazacie jest jedynie słuszne i mądre, a inni wypisują głupoty i źle postrzegają rzeczywistość?
  Hazard nikt Ciebie nie atakował i nie obrażał, a Twoja ostatnia wypowiedź to nie jest uargumentowana krytyka tylko troling obliczony na sprowokowanie kłótni lub sprawienie przykrości tym których atakujesz.

 • kakagonzalez stały bywalec
  96800 PLN na skoczkinie

  Ja się nie dziwie, że nasze Panie w związku z tym głównie skaczą w Szczyrku. Chcąc pojechać chociażby z sama Kingą na jakiś FIS Cup kilka razy w roku ciężko wysupłac jakies pieniądze chociaż na trening na skoczni w Lubawce :/

 • anonim
  O podsumowaniach już kiedyś pisałem,

  że to tak jak by cyfry wyniki z tabel zamienić na cyfry pisane. Albo w poscie przepisane surowe podsumowanie co czasem w tytułowym artykule się znajduje.
  Czasem wystarczy patrzeć na relacje na żywo, żeby widzieć że sytuacja w konkursie było troch inna niż z tabelki wyników opisana, ale jeśli autor spamuje na podstawie cyferek...

 • HAZARD weteran

  Chodzi o to, że te podsumowania niestety są jałowe, nudne i nieciekawe, nie wnoszące nic ciekawego do dyskusji, dla mnie to trochę przypomina spam i tyle. A co do Ciebie @k_s_n_ to musisz zrozumieć, że czym innym jest wiara, a czym innym głupota. Niestety, ale Ty niejednokrotnie próbowałeś zakłamywać rzeczywistość. Skoro jest ŹLE to dlaczego mamy mówić, że jest dobrze? Zrozum, że tym właśnie doprowadzasz ludzi do szału, bo niestety nie jesteś obiektywny.

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  @Styrian
  Ale nie rozumiem co jest nie tak w podsumowaniach szeefa. Czepiacie się już wszystkiego. Nawet kulturalnych podsumowań. Które nikogo nie obrażają. Nigdzie nie jest powiedziane że wypowiadać się muszą tutaj ci którzy co do cyferki znają wszystkie wyniki i liczby. Ja nie pamiętam też wyników np z 10 lat wstecz mimo że oglądałem zawody, tylko prosto piszę jak jest. Nie mam pamięci to zapamiętywania liczb. To znaczy nie jest tak że nie pamiętam niczego co było wcześniej tylko nie kojarzę już który był tam np Marcin Bachleda 14 lat temu w Lahti. I musiałbym zobaczyć który był i sobie przypomnieć.
  Mnie się też tu czepiano mimo że nikogo nie obrażałem, za to że jestem za bardzo kulturalny i za to że odjeżdżam ze swoją wiarą w polskich skoczków. Owszem miałem jakieś ale do Andrzeja Stękały ale to jest zarówno pestka przy tym co robią inni obrażając doszczętnie naszych skoczków i wyzywając ich od buloklepów. Ja np nielubianego przeze mnie Stękałę nigdy nie nazwałbym buloklepem czy nielotem. To jeszcze mogę zrozumieć czemu się o to mnie czepiano o tego Stękałę. Ale już nie mogę pojąć czemu ktoś się czepia bo pisze podsumowania występów. Lepsze chyba to niż chamstwo i wyzywanie od buloklepów, albo złego życzenia skoczkom narciarskim? Zwykły kibic który prosto ma coś do powiedzenia też ma prawo głosu od encyklopedii skoków narciarskich która na wszystkim się zna i co do milimetra się nie pomyli 15 lat temu wstecz.

 • dervish profesor
  EmiI

  Z tego co podałeś wychodzi, że na kadrę kobiet z puli ministerstwa poszło około 13 razy mniej pieniędzy niż na męską kadrę A.
  Matematycznie dysproporcja gigantyczna, ale jezeli popatrzy się na prezentowny poziom, liczbę kadrowiczów, liczbę i jakość sztabu trenerskiego oraz jakość przygotowań do sezonu (dostosowane do prezentowanego poziomu sportowego), wreszcie liczbę startów w sezonie i związane z tym zabezpieczenie logistyczno sprzętowe to ta duża dysproporcja już tak bardzo nie szokuje.

 • wikidajlo doświadczony
  @EmiI

  Dzieki za link!!

  Jasno z niego wynika, ze (jak myslalem) Zarzad PZN rozdziela srodki i znikoma kwota na skoki kobiet jest pomyslem zarzadu. Przy srodkach na inne konkurencje suma dla skokow kobiet wyglada nieproporcjonalnie mala. Dzieki Apollo!

 • EmiI profesor
  @wikidajlo

  http://www.pzn.pl/gfx/pzn/files/dokumenty/msit_budzet_frkf.pdf tu jest cała lista

 • wikidajlo doświadczony
  dziewczyny i sheef

  Ile ministersto przekazalo zalezy od wnioskowania i kto jak kto, ale Ty EmiI pewnie to wiesz. Szkoda, ze nie podales ile idzie na kadre C a ile na dziewczeta.

  Od lat PZN zaniedbuje je w sposob skandaliczny i to jest fakt.


  (...)Komentarz zmoderowany (Moderator nr:21254) / 2016-09-11 21:24:57

 • Jontek początkujący

  Ludziska odczepcie się od Styriana zrobił dla skoków pań w naszym kraju wiecej niż wy wszyscy razem kiedykolwiek zrobicie.10 lat temu już sponsorował wyjazdy na zawody zagraniczne wtedy jeszcze Gabryśki i Aśki G. ,a nawet przysyłał sprzęt.Większość z was nawet nie wie o jaką Gabrysie chodzi.Fakt że jest przekonany iż laski mało skakały w lecie otóż skakały cały czas skocznie w Szczyrku są czynne codziennie od maja o9 do 17.Moim zdaniem starty Kingi w Rosji pokazały pewien zastój w jej obecnej dyspozycji,co świadczy że daleko na Hankusie już nie pojedzie ew.skończy jak Magda i Aśka.Styrian pozdro.

 • EmiI profesor

  Wg informacji podanej przez PZN ministerstwo przekazało na kadre dziewczyn na rok 2016 96800 zł. To nie są duże pieniądze biorąc pod uwagę że na kadre A skoczków pójdzie 1312000 zł. O podziale ministerialnych decyduje PZN.

 • Styrian weteran

  @sheef : nieznosze bylejakosci i udawania ze sie cos robi - obojetnie co by to nie bylo . Pomysl zanim napiszesz . Cobys powiedzial nato gdyby ktoras z osob ktore "podsumowywujesz" podsumowala Ciebie , konkretnie to co piszesz . Pomysl tez o ludziach ktorzy przeczytaja to co napisales - bo to dla nich , jak i dla mnie ( bo przeciez tez czytam ) piszesz.

 • sheef weteran
  Podsumowanie występu Kingi Rajdy w drugim konkursie LGP w Czajkowskim

  Występ Kingi w dzisiejszym konkursie (jak i w całym weekendzie) nie był zbyt udany choć i tak w porównaniu z dniem wczorajszym widać niewielką poprawę. Pozostaje tylko trenować.

  @Styrian

  Jest jedna zasada - żyj ale pozwól żyć innym. Ty pozwolisz mi pisać co chcę a ja pozwolę pisać tobie. Mam nadzieję, że się rozumiemy. Pozdrawiam.

 • Styrian weteran

  @??? : drogie @??? - radzilbym sypac wlasna kasa nie cudza ;-)))).
  Radzilbym dobrze sie dowiedziec o kim mowie czy pisze , bo moge na tym wyjsc jak , nieprzymierzajac @sheef ze swoimi podsumowaniami .
  Robie akurat tyle ile moge . Mimo w wiekszosci nieprzychylnych osob - przyczym musze przyznac ze nie za bardzo pojmuje takie komentarze .
  Maja mnie zdyskredytowac ?! No ok. @??? ale przed kim ? Przeciez A.Tajner niechce skokow kobiet , niechce biegow , niechce kom.norweskiej . Pracujesz dla PZN-u ? No coz nie pierwszy raz chce mnie owe dziwadlo jakos zniechechcic i nic .
  Normalnie malo mnie to wzrusza .
  Natomiast wole aby wyrzywano sie na mnie .

 • wikidajlo doświadczony
  @???

  czepiasz sie glupio. Nie trzeba milionow by kilka dziewczat trenowac przez okres wakacyjny. Trzeba tylko wyobrazni a tej brak Apollo.

 • anonim
  @Styrian

  Biznesmenie z Austrii.Sypnij dziewczynom parę milionów i wszyscy będą zadowoleni.Ok?

  Pokaż swoją filantropię w końcu,bo na razie to tylko gadasz.

 • Styrian weteran

  @??? : wiem ze chciales mi dopiec , ale calkiem niechcacy trafiles w przyslowiawa 10-tke. Wytlumacze Ci dlaczego. Kinga poprawila sie i to o duzo jesli chodzi o dzien wczorajszy . Wiecej jak narazie sie nie da - ja tez bym chcial zeby byla juz teraz w czolowce zawodow ale bez systematycznej pracy sie nie da . Na szczescie rok szkolny sie juz zaczol , wiec Szczyrk jest znowu otwarty . Chyba nie przypuszczales ze dla Kingi ktos bedzie skocznie otwieral , nie mowiac juz chociazby o jej nawilzaniu . No wiec nie ma czego tak plakac panie @??? , zima o ile bedzie mozna systematycznie trenowac to i wyniki sie znajda.
  Pozdrawiam serdecznie , nie ma co sie tak dasac na wszystko panie @??? .

 • Major_Kuprich profesor
  Kompromitacja

  Niestety ale nasze występy w Hakubie i Czajkowskim były fatalne.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).