Wypowiedzi Klemensa Murańki i Jakuba Wolnego po kwalifikacjach

 • 2016-10-01 01:19

Dwójką najmłodszych reprezentantów Polski w austriackim Hinzenbach są Klemens Murańka i Jakub Wolny. Spośród medalistów Mistrzostw Świata Juniorów, w sobotnim konkursie indywidualnym zobaczymy tylko Murańkę, który uplasował się w trzeciej dziesiątce. Kompletnie nieudaną próbę zanotował Wolny. Najlepszy młodzieżowiec świata z 2014 roku wyprzedził w kwalifikacjach tylko Wadima Szyskina i Konstantina Sokolenkę.

Jakub WolnyJakub Wolny

Klemens Murańka (27. miejsce w kwalifikacjach):

Jak w przypadku 22-latka przebiegł powakacyjny powrót na skocznię? - Po urlopie dochodzimy powoli do siebie, ponieważ lekko się rozregulowaliśmy. Na szczęście skoki są na dobrym poziomie, więc w sobotę będziemy walczyć. Pobyt na Mazurach? Trzeba było się wrócić i tyle. Fajnie było, bo odpocząłem sobie psychicznie, zatem na plus.

Tegoroczne zgrupowanie w Hinzenbach ułatwia występ przy okazji Letniego Grand Prix? - Trenowaliśmy, aczkolwiek ta skocznia jest trudna i wymagająca. Niektórzy zawodnicy się tutaj męczą. Szczególnie ci, którzy przy odbiciu mają kierunek za bardzo skierowany do przodu.

Czy powrót do rywalizacji cieszy już naszych kadrowiczów? - Po to trenujemy, żeby potem startować i porównywać się do reszty świata.

W czwartek Stefan Hula obchodził 30. urodziny. Czy inni członkowie kadry A przygotowali dla niego jakąś niespodziankę? - Nic specjalnego, bo nie wolno nam spożywać alkoholu na zgrupowaniach <śmiech>. Także tortu nie udało się zorganizować, więc poszliśmy spać.

Jakub Wolny (49. miejsce w kwalifikacjach):

Po zgrupowaniu w Planicy pojawiła się informacja o problemach 21-latka z plecami. Na czym dokładnie polega problem? - Od dłuższego czasu mam trochę problem z plecami. Z czego to wynika? Tego dowiem się w poniedziałek podczas wizyty u dr Mojżesza w Bielsku-Białej. Dzisiaj nie miało to wpływu na skoki, bo dziś akurat tego nie odczuwałem.

Kiedy pojawił się ból? - Myślę, że około trzech tygodni temu. Pracowaliśmy nad tym cały czas, ale jest to trochę poważniejsza sprawa. Myślę, że nie będzie trzeba robić długiej przerwy. Zapewne wystarczy tylko kilka dni.

Start w finale LGP jest zagrożony? - Czułem delikatnie ten kręgosłup, ale nie tak, aby bardzo mi przeszkadzał w skokach, więc start w Klingenthal jest niezagrożony.

Czego zabrakło w piątkowych próbach? - Pchanie na progu było niby dobre, ale nad bulą miałem spore problemy, ponieważ za szybko rozszerzałem nogi. Tam najwięcej traciłem. Starałem się w kwalifikacjach trochę węziej trzymać narty, ale jedna z nich mi zakantowała i nie odleciało. Szkoda.

Korespondencja z Hinzenbach, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1981) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • M_B profesor

  Przy całym szacunku dla Kuby, ale jeśli Ziobro dzisiaj znowu wywalczy podium, a tym bardziej jeśli uda mu się wywalczyć dodatkowe miejsce to powinien zostać podmieniony na Janka.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).